Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (115)

Wiikii 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Ti horníci, byli jako Horst Fuchs, něčím Vás zaujmuli, ale přesto to byla přihlouplá podívaná, ty jejich charaktery na tu dobu a na ten režim, no nevim, nevim... Tento díl se motal kolem horníků co dělali slavný tunel pod 4. reaktorem, ale většina té hodiny vůbec o této práci nebyla, režisér dal přednost houpajícím klobáskám před důležitějšími fakty... škoda, tedy alespoň pro mě. .. Jinak třetí part je stále nadprůměr, ale už né tak chytlavý jako první hodinovka... ()

classic 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Bohužiaľ, ale 3. epizóda extra vychvaľovaného Černobylu, ma oslovila tak v rozmedzí 60. - 80. %, keď som po intenzívnom zamýšľaní sa nad pôsobivými obrazmi, uvážil, že i napriek nim zostanem pri zemi, čo nie je nič iné, ako dobré, i keď ponúkané sekvencie, režisérom - Johanom Renckom, boli excelentné, až normálne zachádzali do explicitného extrému... _Väčšinou som bol s týmito „hrdinami” buď v špitáli, kde handicapovaní, poznačení a mimoriadne ožiarení ľudia končili - tragicky, s ukrutnými bolesťami, ktoré sa z minúty na minútu zväčšovali, zhoršovali, až boli pochovaní v špeciálnych, masových hroboch, čo sa následne zabetónovali, na mysli mám konečnú scénu, v ktorej účinkuje - „hasičová žena” . So svojím chlapom bola do absolútneho konca, obklopovala ho v nemocnici, aj keď jej to vyslovene zakazovali, čiže riskovala i kvôli tomu, že je tehotná ! Hysterické, ale zaujímavé, čo si musela i ona vytrpieť. Do Moskvy zavítala aj vedkyňa, ktorú stelesňuje Emily Watson, že i túto ženu uvidí, ba KGB ju čochvíľa zatkne. Naturalistické zábery na týchto jedincov ! Alebo som bol s baníkmi, ktorým šéfoval skúsený predák, čo si nikdy servítku pred ústa nekládol, a jeho chlapi boli poslaní do hl. e-p-i-c-e-n-t-r-a diania, pod Černobyl, aby sa prekopali ku spodným zásobám pitnej vody. Už tradiční - Legasov a Sčerbina boli spoľahliví, vidno, že sú to veľkí ťahúni Mini-série. Viac-menej, veľmi dobrá časť, ale zdá sa mi, že herci sa už akosi začínajú - opakovať, ako obohraté platne, čiže automaticky prehrávať. Dúfam, že štvorka a päťka ma vyvedú z omylu... ? ()

Reklama

bender111 

všetky recenzie používateľa

tak toto bola zatial asi najtazsia epizoda. neskutocne hnusna tazka atmosfera, kde nam ukazali bezmocnost ludi, ktori absolutne nevedeli co sa deje a ze sance na prezitie su takmer nulove. nechcem ani pomysliet, co museli prezivat ti hasici v poslednych hodinach zivota. tazky hudobny podmaz je uz len ceresnickou na torte, ktora nadherne doplnuje atmosferu bezmocnosti ()

fabecc1222 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Úmrtí na následky radiace je opravdové peklo, což je tu tedy velmi naturalistky znázorněno, a ono čiré rozkládání zaživa muselo být pro nešťastníky aboslutním marastem. Ta zoufalá atmosféra, která v tomhle díle postupně u zraněných graduje, je tu popsána opravdu velice dobře, pro citlivější povahy asi až moc dobře, a určitě zanechá na nejednom divákovi následky, a člověk tak může být rád, že tvůrci neměli dostatek odvahy na to, aby ukázali Akimova bez obličeje. Musím zároveň tleskat tvůrcům za to, jaké prostředí vybrali k natáčení, nejen samotné prostředí znázorňující okolí elektrárny, ale v tomto díle třeba i důl v Tule, opravdu vypadající jak z doby SSSR. ()

Galéria (66)

Zaujímavosti (6)

  • Ulana Chomjuk (Emily Watson) byla zavřena do skutečné cely používané KGB. Nachází se v někdejším vilniuském ústředí KGB, z něhož je nyní muzeum. V téže budově během nacistické okupace Litvy roku 1941 sídlilo Gestapo. (mikiqex)
  • 28 hasičů a pracovníků elektrárny nejvíce zasažených radiací a převezených na speciální oddělení 6. moskevské nemocnice, bylo pohřbeno na moskevském Mitínském hřbitově v severozápadním správním obvodu. Jejich těla byla vložena do igelitového obalu, pak do dřevěné rakve, poté do dalšího igelitového obalu a nakonec do svařené zinkové rakve, která byla navíc zalita betonem. I přes tato opatření je v místě uložení měřitelná zvýšená úroveň radiace. (mikiqex)
  • "Open wide, O Earth" je názov modlitby pri ortodoxných pohreboch na východe. (chesterko)

Reklama

Reklama