Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

JohnMiller

Môj najobľúbenejší seriál ktorý už asi nič neprekoná. Neviem čo by som mal na ňom vyzdvihnúť nie je tu nič čo by mi vadilo dokonalosť. Jediný seriál ktorý pozerám neustále niekoľko rokov aj reprízy a nikdy ma neomrzí. Za najväčší klad je dabing Homera Simpsona v prvých 12 sériá Vlastimil Bedrna nech povie hocičo je to smiešne, ale ani Vlastimil Zavřel nie je zlý dobrý výber. ()

Trevor

Homer a jeho hlášky, samozrejme nielen jeho, robia zo seriálu jeden z najlepších kreslených seriálov vôbec, nakoľko sa v ňom spája satira s nevtieravým humorom...je tu nejaký Al. Pán Koholik? je tu nejaký Al Koholik??? Bonusom navyše je výnimočne dobrý český dabing. ()

CarnTheNunya

Odjakživa jsem tuhle až příliš žlutou rodinu moc nemusel. Možná pokud za nějaký čas tomu dám šanci, tak se mi to třeba i bude líbit, ale prozatím Simpsonovi nejsou můj šálek čaje i díky jejich kresbě, která mi nesedne. ()

L_O_U_S

Geniální humor a geniální český dabing. Nadto spousta narážek a parodií mého oblíbeného Kubricka. Často se tu hovoří o kvalitativním úpadku, který by měl nastat někdy po 10. řadě. Podle mě si seriál drží skvělou úroveň až někam do řady patnácté, ale v posledních sériích je znát, že už to opravdu nějak není ono. Nicméně se vždycky rád podívám. Nejlepší postavy: Bart Simpson, Vočko Szyslak, Montgomery Burns, Ralph Wiggum, Nelson Muntz. „Je tady nějakej Al Koholík?“ (8.) ()

Colonist

Jeden z nejlepších seriálů, který ačkoliv je kreslený, není vůbec pro děti. Mnoha vtipům a parodiím by caparti nerozuměli a najde se i několik "neslušných" dílů. Výborná plejáda komických obyvatel celého města a skoro v každém dílu najdeme záplavu inteligentního humoru. Bohužel, dnes už musím říct, že jsou Simpsonovi nejnatahovanějším seriálem na světě, který měl skončit 14. řadou. Protože řady 15-x jako celek za moc nestojí, pouze se v nich objeví čas od času dobrý díl. 5 hvězdiček si seriál zaslouží, když budu dělat, že poslední řady neexistují, ty totiž opravdu seriálu dělají stále větší a větší ostudu. Prachy jsou prostě prachy... ()

Zaplman

Kultovní seriál. Jedinečné postavy (Nejen hlavní ale i vedlejší na kterých se tvůrci opravdu vyřádili, protože postavy jako Dr.Dlaha nebo Lenny a Carl jsou nezapomenutelné). Výborné příběhy (Jediná výtka je že se často omlývá téma : Homer udělal hloupost a Magre je na něho naštvaná ale to je pochopitelné když seriál má aktuálnně 19 řad) hlavně Speciální čarodějnické díly. Jediné zápory vidím v občastné trapnosti některých scén a krátkosti jednoho dílu ale to je hlavně způsobeno dlouhou dobu výroby jednoho dílu. ()

*Elfík*

Pardon, ale zřejmě jedna z těch nechápavých anti-fanoušků tohoto seriálu. Žlutou barvu nemám příliš v lásce a tady je jí nějak moc na můj vkus. Žluté postavičky krkajíc a čumíc na televizi. Ano, normální americká rodina. Ježiši, ještě, že nežiju v Americe. Taky bych měla za několik let modré stojaté vlasy? Na mě si, Homere Simpsone, nepřijdeš. Budu se bránit do konce svého života. Občas se sice usměji tvým třem chlupů na hlavě, ale jen co zřím tvůj pivní břich, otluču ti Duff o hlavu. Udělám z ní fašírku, protože to se normálně dělá, takhle v Americe. Jenže, ty vlastníš zbraň, že? Aháá! Nevadí. Nechala jsem se unést. Nazdar animovaná generace! ()

MessiM

Je zbytečné rozvádět. 10/10 je málo. Opravdu špička, dokonalé.. I když současné díly 20. série nadabované do ČR nemají nic nového do sebe. Myslím tím hlavně opravdu nevybíravé chování Homera a jeho vtípků za hranicí normálu. Něco tak ,,fenomenálního" nebude dlouho vyprodukováno kýmkoliv. Zde nejde o grafickou stránku, ale právě o vtip, kterým srší celý seriál. ()

marleyy

100% Nejoblíbenější postavy - superchytrý šerif Wiggum, spálený Otto, nešťastný Vočko, výtečný pan Burns a v neposlední řadě padouch Homer..:-)) ()

radomiil

🤣🤣🤣tyyyy jeden mrnˇavej...& krkající Barney + L💘VE• Itchy and Scratchy show*(Tati,jíš plyšového medvídka>to ať si vyřeší žaludek)Homer v myšlenkách o Bartovi"proč jsem rovnou nezačal druhým děckem místo prvního" ()

Eldrick

Nejlepší animovanej seriál všech dob. Co mám jinýho psát? Všichni víme, o čem je řeč. Obdivuhodný, jakou úroveň kreativity si seriál drží po dobu již téměř 30 let, kdy laťka vůbec neklesá. ()

Kopik

Tohle je prostě klasika. Povedená rodinka Simpsonovic, kterou můžu stále a stále dokola. Geniální výtvor z ruky Matta Groeninga. Řekněte mi, který seriál si drží takovouto přízeň přes 20 let?? ()

Parlay

Kvalitu seriálu dokazuje délka jeho působení na televizních obrazovkách. Opravdový fenomén, který si svůj kultovní status plně zaslouží. Tvůrci si ráno pravidelně ordinují pořádnou dávku vtipné kaše a někdy dokonce zahrají i na moralistickou strunu a to vše bez příchuti dortu od pejska a kočičky. ()

kapsomut

Kdo nezná a nikdy v životě neviděl alespoň jeden díl této rodinky žlutých "lidí" jak prožívají svoje dny jako by nebyl. Myslím, že každý v životě musel alespoň jednou vidět tento nejpovedenější animovaný seriál všech dob. A navíc český dabing se opravdu povedl a je lepší než originál (alespoň Marge)... Společně s Přátely nejlepší seriál pod sluncem! ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)