Na jedné střední škole v Ohiu začne řádit mimozemský parazit, který se zmocnil učitele tělocviku Willise a ovládl jeho tělo. Postupně se zmocňuje také dalších členů profesorského sboru, jejichž chování zcela zásadním způsobem mění. V tu dobu nastupuje do školy nesmělá studentka Marybeth, která se postupně setkává s hlavními aktéry příběhu. Krásnou šéfredaktorkou školního časopisu Delilah, hvězdou školního fotbalového týmu Stanem, odbojnou samotářkou Stokely, ušlápnutého Caseyho Connora a rebelantského propadlíka Zeka, který si přivydělává prodejem drog. Casey a Delilah se stanou svědky toho, jak se parazitem ovládaní profesoři zmocní školní ošetřovatelky, vyslechnou jejich plán na ovládnutí školy a všímají podivných změn v chování nakažených profesorů i studentů a také jejich enormní spotřeby vody. Casey postupně do všeho zasvětí Stokely, která je znalkyní sci-fi literatury a okamžitě parazita odhadne na mimozemský organismus, Zeka, jehož droga se ukáže jako bezpečný prostředek k odhalení mimozemského parazita, a také sympatickou Marybeth. V městečku je stále patrnější vliv mimozemských parazitů. Rádio nefunguje, všude hlídkují vojenské hlídky a zlo se neustále šíří. Podle plánu Stokely se šestice rozhodne najít a zničit "královnu-matku", jenže zanedlouho začnou podezřívat jeden druhého z napadení parazitem. A když se ukáže, že někteří z nich jsou opravdu napadeni, začíná jít opravdu do tuhého. Casey i ostatní, kteří zůstali nedotčeni, se přesto rozhodnou bojovat dál a zachránit svou školu, městečko i svět. (oficiálny text distribútora)

DJMaroko

Tak toto mi několik let unikalo, vůbec jsem o tomto filmu neměl ani páru. Slavné začátky slavných a v té době neokoukaných tváří. Je fajn koukat na jedny z jejich prvních slavných rolí. ()

Sublog

Oddychový skoro-horor, který neslouží k ničemu jinému než diváka pobavit a trochu napnout a celkem se mu to i díky Rodriguezově zručné režii daří. ()

aronofsky

U filmů „Šíleného Mexikána” si můžete být jistí jediným a to, že si nemůžete být jistí naprosto ničím. Na jedné straně Desperado, Od soumraku do úsvitu a Sin City, na druhé troje Spy Kids a Dobrodružství Žraločáka a Lávovky /?!/ (díky bohu, že jsem to neviděl). Fakulta stojí tak nějak mezi tím. Když se řekne teen horor od MTV, tak si představím něco ve stylu Fakulty. Originality a vtipu to moc nepobralo. Brutalita a atmosféričnost chybí. A ze šprtů se stávají neohrožení eMZákobijci (nemyslím tím uživatele jistého nejmenovaného filmového serveru, ale metr dvacet vysoké, zelené potvory). 60% ()

Llaney

Ať si říká kdo chce co chce, tohle dílko zůstane mým nejoblíbenějším béčkovým filmem asi navždycky. Delilah, Casey, emzáci,skvělá hudba, Zeke i ta mimozemská blonďatá blbka, všechno to do sebe zapadá. A nejlepší je to všechno se slovenským dabingem. Ps: od té doby jsem vysazená na obyčejné průhledné propisky, haha ()

kondomxxl

Toto bolo moje prvé zoznámenie s Woodom a Hartnettom a navyše bolo veľmi príjemné. Ak to budeme brať ako teenagerovku ale trošku škaredšiu, prečo nie. Herci sú skvelí, okrem spomenutých zaujal aj Robert Patrick či Jordana Brewster. Samozrejme som od toho nič moc nečakal, ale film nie je až taký strašný. Práve naopak, je to komédia s prvkami hororu ale ja osobne som sa veľmi zabavil. ()

akneleH

Dala jsem tři hvězdičky, ale v podstatě to není špatný film. Jen moje představa hororu je trochu jiná. Kdyby to byl horor, musela bych to strachy vypnout, tohle jsem si v pohodě dokoukala. ;-) ()

FAxPR

docela legrace, když si vezmete, kdo se z těch "oušek" po pár letech vyklubal :) ale jinak docela tuctovka teen film, kdyby tam nebyli mimozemšťani :) a famke janssen ;) ()

zurivymlok

Horor, kterému se dá vytknout akorát to, že se u něj ani chvilku nebojíte. :-) Ale jinak je to v pohodě filmeček, který se sice nezapíše nijak významně do historie kinematografie, ale zaručeně pobaví. ()

Mark1983

Napoprvé byl pro mě tento film naprostá bomba,ale s postupem času,i když se občas na něj podívám,jsem ho začal řadit do průměru. ()

Martin.Proko

Další teenagerská vyvraždovačka? né tak docela... Jeden z mnoha filmů kde o záchranu nebudou usilovat Mirkové Dušínové, Supermani ani xtý klon Johna R. či Chucka N... ...kvituji tu špinavost a temnost , ty outsidery . A velice dobrý sound track . Ikdyž jak jak bylo zmíněno je to jen další přetavení tématu vládci loutek . Tak aspoň ho přeneslo dnešní reality.... ()

draxxi

Takovy pubertacky horor. Neoriginalni, nelogicky, dobre obsazeny budoucimi hvezdami... Hlavni potvurka nevypada zle, ale jinak nic, co bych si zitra pamatoval. A ta slecna, co dabovala Cleu DuVall at uz priste nechodi... 11/11/2022 64% ()

Omegaboy

Náhodou jsem si to pustil jednou v televizi a světe div se, příjemně sem se bavil od začátku až do konce. Nevim kde se v názvu vzalo, že je to horor, ale rozhodně se nasmějete a pobavíte celkem na duchaplné úrovni. Spoustu okoukaných a profláknutých tváří, které nikoho neurazí a kvalitní režie rozhodně stojí taky za zmíňku. Pokud chcete nějakou popcornovku na posezení s přáteli a nechcete takhle večer zapínat mozel, je to jasná volba. ()