Aegon se postupně smiřuje se svým osudem mrzáka. Aemond nabírá síly na nadcházející válku. Daemon dostane možnost nahlédnout do budoucnosti. Rhenyra shromažďuje její a Daemonova vojska. (Varan)

tomik99

Rozumím tomu rozhořčení všech, byla to podivná řada. Seriál měl krásně umetenou cestičku po bravurní první řadě, jenže ve druhé začaly prosakovat očividné problémy - krátká dějová zápletka na tři řady, (ne)využití jedné z nejlepších postav prvních dílů - Daemona, neustálé přešlapování na místě u většiny postav. Pár skvělých momentů tam bylo, především na začátku seriálu - Výborný Aemond, frustrovaný Aegon či bitva ve čtvrtém díle. Pak se to ale nějak začalo sypat. Kdyby toto nebylo finále, dám 80%. Takhle to ale stačí sotva na 60%. Závěrečný pokus o epičnost několika prostřihy na mě nefungoval, neboť nepřišlo to velké finále, které druhá řada měla dostat. Opravdu podivná sezóna. ()

Swannie

Pekný príklad toho, že finále série môže byť katarzné napriek tomu, že som nevedela, čo presne čakať. Nadupané dialógy a emócie, nádherné zábery, nečakané prerody postáv. Až po zhliadnutí tejto epizódy sa nám poskladala dramaturgia celej druhej série a som s ňou spokojná - hoc nie na 5*, ale na príjemné 4*. Vidím, že mnoho sledovateľov akosi stále nevie nastaviť svoje očakávania a nepoňali celkom, že GOT aj HOTD sú viac politické a dramatické než akčné seriály :D Čož sa vlastne pekne zrkadlí v samotnom seriáli, keď vidíme na jednej strane mnohých, čo sa chcú čím skôr hrnúť do boja a nadruhej strane tých, čo by konflikty radšej riešili slovami :) ()

warrenur

Mnohi sme cakali akcny a epicky zaverecny diel. Tvorcovia ho naopak pojali inak. Pribehovo a dialogovo na vsetkych frontoch a liniach. Fatalisticky dialog sefa king's guard - Alycentinho milenca s jej bratom predostrel porazenecku atmosferu. Pobavila, ale i prekvapila linia s Tyland-om od Lannisterov, ktoreho sme uz zabudli a spolocny "bahenny kupel", aby ziskal armadu proti blokade. Perfektny obraz powerplay, ked zlaty drak priletel nad Rhaenyru v Harrenhove - pecka. Daemon prekvapil, ale k tomu ho presvedcila vizia z GoT. Povazujem vsak liniu s Daemonom za spackanu, pretoze jeho bludenie po rozpadnutom hrade bolo obcas otravne. Neskutocne otravoval "vtipkujuci" novy dragon rider. Dalsi silny dialog bol Corlysov syn a on sam. Tomuto konverzacnemu dielu vsak rozhodne kraluje rozhovor nejlepsich priateliek z detstva. "Let them think, what they must. I'm at last myself." Nuz a zbiehanie armad a linii pri epickej hudbe uzavrel seriu. Mne scasti sadlo a rozhodne sa tesim na tretiu seriu. 75% Uplne vsak chapem, ak mnohych posledny diel nastve. Tento diel je viac-menej len dramou. ()

FeriusParfax

Spoiler. Naštěstí jsem se neřadila mezi spolukomentující nešťastníky a bylo mi jasné, že žádná bitva se samozřejmě konat nebude. Linka s Lannisterem byla hodně stupidní a štve mě jezdec na draku, který na něm nemá co dělat. Jediné, co se pohne, tak je Daemon, který konečně poklekne před svou dominou (v prvních dílech 1. série jsem si myslela, že se jeho osud a postava dá úplně jiným směrem). Celý díl ovšem zachránil konečný rozhovor Rhaenyry a Alicent. To byly přesně ty pletichy, na které čekám celých 10 dílů. Mělo to nápad, logiku, kudlu do zad a pohne se tím vše na úplně novou úroveň. Takže díky poslední scéně spokojenost. Jinak se ovšem jednalo opět o nic moc díl. Celá série je z mé strany opět 3 hvězdičková. Když si spočítáte, co se stalo za celých 26 hodin seriálu, tak budete zaskočeni, jak málo se toho událo. ()

Daiker

No hrůza.... Natahovaná nuda.... Odkaz na hra o trůny byl trapný a měl asi navodit nějaké sentimentální pocity nebo co.... Bohužel se další série dočkáme až za dva roky a ještě to natáhli na dvě série.... ()

ANTYCHRYST odpad!

Teda tohle mě nasralo maximálně!! Tvl ukázky..kde to slibovalo závěrečnou bitvu a konečně draky v akci!! Místo toho jen další povídání..a když jdou všichni do zbroje a na střet tak titulky a konec???!!! To si snad dělají prdel tvl!!! ()

Hercalek

Na finále celé série, na kterou jsme čekali dva roky, to bylo solidně slabý. V díle, kde se toho má stát úplně nejvíc, se toho stalo až uboze málo. Už aby vyšla třetí série. ()

kubas369

8/10. Tak jasně, že to skončí na tomhle podělaným místě, taky proto má ta série jen osm dílů co? Tvl, když už ta celosériová výstavba začíná nést ovoce, tak dostaneme fakáček do ksichtu a čekej si dva roky zmrde. Ale i to nic nemění na tom, že to je prostě bomba. ()