Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

predators

Ženy v armádě! Dnes již naprostý standard, dříve nemyslitelná záležitost. Natož pak v elitní jednotce Navy Seals. Demi Moore a Viggo Mortensen alias Aragorn jsou výteční, pod taktovkou R. Scotta tak začíná tvrdý výcvik, na který se jen tak nezapomíná. Tedy alespoň D. Moore si pár šrámů odnesla a kdyby se mi nezdála závěrečná akce trochu uspěchaná a odfláklá, mohlo být hodnocení ještě vyšší. 73% ()

GodComplex

Women power. Zvlastni, ze je tenhle kousek tak malo obliben a obecne povazovan za Ridleyho nejhorsi, protoze to tak neni. V ramci svych cilu je G.I. Jane velmi efektivni a bavil jsem se s ni od zacatku do konce. Sice nemam rad Rambo zeny, ktere by me prepraly a daly mi do drzky, ani zeny bez vlasu, nicmene Demi to vsechno zvladla velmi sympaticky i se zachovanim urcite female hodnoty a skin head uces ji nakonec docela slusel. K tomu kvalitni Viggo, kvalitni hudba, par typickych Ridleyho zaberu a hotovo. Mozna trosku skoda, ze to krome poslednich minut byl cele vlastne jen trening a ve vytvareni atmosfery/napeti to tak melo permanentni automatickou rezervu.7/10 ()

honajz2 odpad!

Nikdy jsem tomu filmu nedokázal přijít na chuť a nikdy se mi nelíbil. Možná bych ho z dnešního pohledu hodnotil jinak, protože odpad už dávám jen filmům, které jsou fakt hodně špatné, ale to bych ten film musel vidět znova a to se mi zrovna nechce. Své hodnocení (z roku 2012) zde nechám jak je, ale neberte ho tolik vážně. ()

Kaka

Zřejmě nejhorší akční scény v novodobé historii áčkého vysokorozpočtového akčního filmu. Něco tak neuvěřitelně nevěrohodného a odfláklého jsem v moderní dekádě ještě neviděl. O to víc zamrzí, že je to zrovna od jednoho z nejlepších - Ridleyho Scotta. Mám na mysli samozřejmě tu jedinou opravdovou akční scénu s ostrou municí v závěru. Výcvik je zajímavý, cool a záživný, parťáci Moore jsou správná zvířata a Masterchief Viggo Mortensen je brutální tvrďák. ()

Fiftis

Malo to atmosféru, ale postupom času tvorcom aj Demi Moore akoby dochádzal dych - a to teda značne. Musím povedať, že ku koncu som po tak slušnom úvode už len obracal oči. Napätie sa zo mňa akosi vytratilo, z tajomnej atmosféry už tiež nič nezostalo, no a herecké výkony ponechajme radšej bez komentára. Demi Moore je úžasná herečka a v týchto rokoch bola aj pekelne sexy ale bez vlasov proste aj kráska vyzerá ako Patrick Stewart. ()

• Názov filmu G.I. Jane je odvodený z amerického slangového pomenovania mladého muža v armáde - G.I. Joe (Goverment Issue Joe - mladý muž vo vlastníctve vlády; Joe je veľmi bežné meno, ktoré nahrádza faktickú stratu identity človeka po vstupe do armády). (ČSFD)
  • Na autenticitu filmu dohlížel Richard Marcinko, zakladatel SEAL Team 6. (Sealteam6)
  • Stejně jako ve skutečnosti nosí ve filmu příslušnící Navy SEALs hodinky značky Traser P 6600 Type 6 MIL-G. (Jizni Tlapa)

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (viac)