Kráľovstvo planéty opíc

• Česko Království Planeta opic (viac)

Kráľovstvo planéty opíc, sa odohráva niekoľko generácií v budúcnosti po Cézarovej vláde, v ktorej sú opice dominantným druhom žijúcim v harmónii a ľudia sa obmedzili na život na periférii. Zatiaľ čo nový tyranský opičí vodca buduje svoju ríšu, jeden mladý opičiak podnikne strastiplnú cestu, ktorá ho prinúti spochybniť všetko, čo vedel o minulosti, a urobiť rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť opíc aj ľudí. (Cinemart SK)

Leftysk

„Kráľostvo planéty opíc“ je štrvtý diel filmu Zrození Planety opic (2011). Na to, že som človek, ktorý vidiel len kúsok z každého filmu som si tento film nesmierne užil. Išiel som na film ''na slepo'' čiže som si nepozrel ani jeden trailer na tento film. Nemal som žiadne očakávania, že čo mám od tohto filmu čakať. Nesmierne sa mi páčilo, že to nepokračuje Cézarom, ale ukazuje, čo sa stalo o niekoľko generácii opíc po vláde Cézara. Hlavný záporák Proximus bol zaujímavý a aj celkom originálny, páčilo sa mi ako hovorí, že on je nový Cézar a ''snaží'' sa byť presne ako on, aj keď robil priamy opak. Na začiatku filmu som si myslel, že hlavná postava Noa je z Cézarovej krvi, ale nakoniec som sa mýlil za čo som aj trochu rád, že to tak nie je. Koniec filmu zostal otvorený a aj dúfam, že to tak bude, pretože si myslím, že už netreba ďalší diel tejto série, a ak by sa rozhodli o piaty diel, tak nech to je dobre spravené a zrežírované. Celkovo si myslím, že toto je určite lepší film ako prvý film, a aj určite skvéle na trvalo ukončenie tejto série. Moje hodnotenie: 5/5 ()

pafka

Vizual dokonaly, mnoho skutecne skvelych scen. Dej ale slaby na 2.5h film. Opici nekonecne dialogy nuti divaky si jit pro dalsi porci popcoru, na zachod, projit se a o nic neprijdou. Nene, tohle je spatne. Zkratit o 40 minut a bylo by to za pet. Pekna podivana. ()

Skrivan

Království Planeta opic skvěle navazuje na předchozí filmy a představuje nám zajímavě fungující svět. Noví opičí hrdinové jsou sympatičtí (zejména orangutan Raka!) a ze záporáka jde opravdu strach. Objevuje se tu spousta odkazů na první film, a to jak vizuálních, tak hudebních a zvukových. Vytáčela mě ale typická ženská hrdinka dnešních filmů - přesílená, všechno zná, všechno ví, všude byla, všechno umí. Ta film dost kazí a ubírá mu na uvěřitelnosti. Jinak jsem si to ovšem dost užil a doufám, že tyhle opičáky nevidíme naposledy! ()

xxmurphyxx

Ťažké rozhodovanie. Na prdel ma to teda neposadilo, na to by to potrebovalo väčší drive a epickosť, no na druhú stranu som sa ani nenudil. Aj keď je prvá hodina celkom vlažnejšia v tej druhej už tempo dostane dobrý spád a veci sa  výrazne pohnú. Technická stránka tu je špičková, obzvlášť môjmu oku lahodili post apo zábery na zdevastované mestá a pozostatky ľudskej civilizácie, čo som zohľadnil aj v hodnotení, ktoré by najviac vystihovalo tri a pol, ale keďže sa dá dávať iba na cele, prikloním sa hore. Rozohraté to majú do budúcna dobre, už si len udržať kvalitu a posunúť ju vyššie v story tellingu. ()

cerdax2

Po dvou a pul hodinach se snazim prijit na to o cem a proc to bylo ? Jak fungovalo kralovstvi anti-Cezara ? Cim sve poddane zivil ? Kde lide o "mnoho generaci"  pozdeji brali obleceni ci fungujici hazmat oblek ? A spousta dalsich nezodpovezenych otazek. 45% za animace a prostredi. ()

mata77

Film je urobený naozaj pekne. Prvá tretina ma úplne nadchla svojim vizuálom, dobrodružnosťou a pokúsim sa použiť to správne slovo - svojou komornou primeranosťou. Zasadenie hlavných postáv, ich príbeh, radosti a starosti sú rozvinuté do patričných detailov a slušne ma navnadili na hlavný konflikt. S jadrom príbehu prichádza viac akcie, ďalšie lokácie, ktoré sú síce digitálne, stále ale v medziach uveriteľnosti a tiež nové postavy s hlavným záporákom. V závere sa potom črtá nový konflikt v prípadnom budúcom pokračovaní, pričom obavy hlavných hrdinov sú určite na mieste. Cez to všetko, nepodarilo sa mi vytvoriť si puto s hlavnými postavami a ich osudy som sledovala bez emócií. Mladá Freya Allan je síce pekná mladá žena a zrejme talentovaná herečka, do tejto role sa mi ale nehodila. Spôsobil to jej strohý scenár v kombinácii s hraním "mám na saláme" resp. "nevyrušujte, tu sme pri žatve", kedy  predviedla presne to isté, čo v Zaklínačovi. Ale tak určite by dobre zahrala nejakú vojačku na tajnej misii. ()

spoock

Tomu filmu strašně ubližuje délka stopáže. Bohužel je to o třídu horší, než předchozí trilogie s Caesarem. Hezky se na to kouká a je to lepší než Hollywoodska produkce poslednich let, ale.... ()

exree

Bylo to dobre, ale nelogicnosti je tam vic nez nutne muselo byt. Spojlery. Tak trochu mi to prijde jako by se nekdo nemohl rozhodnout, kterou z variant scenare pouzit, a tak tam skoncil mix dvou. Porad netusim, proc "Ciri" od zacatku sledovala hlavniho opicaka kdyz zjevne jeji cil mohl byt uplne jiny nez jeho + vzhledem k jeji "misi" se tezko veri i dalsim vecem (jak je mozne, ze ho ze zacatku stihala sledovat, kdyz nemela kone? zjevne ma specialni vycvik, ale neumi si sehnat jidlo?). Krome toho jsou ale prvni tri ctvrtiny super, putovani svetem a dialogy vtahnou do deje, dost se mi libilio i filozoficke zamysleni nad moralitou atd., kemp na/v lodi budil flashbacky na Vodni svet, ktery jsem si poustel nedavno, "rimska" tematika zase evokovala Legii z New Vegas, takze dost lahodny mix. Bohuzel konec je zvlastni, chovani postav se vyrazne meni, byl bych radeji kdyby zustala zachovana nejaka konzistence se zbytkem filmu a vazne mi to prijde, jako by konec vymysleli nebo zmenili az po natoceni prevazne casti zbytku filmu, coz je skoda. I presto je to dobry film s dobrou atmosferou. ()

blondboss

Tak ako som nebol veľkým fanúšikom prvotnej série Planéty opíc, tak som sa doslova zamiloval do tejto novodobej blockbusterovej podoby, ktorá nás už nejakú tú dekádu teší nádherným vizuálnym divadlom z apokalyptického sveta, ktorému vládnu opice. Tento sequel pekne nadväzuje na predošlé časti a zároveň rozvíja úplne novú vlastnú dejovú líniu s potenciálom na ďalšie pokračovanie, kde ľudia a opice budú zápasiť o vlastnú identitu a blahobyt. Wes Ball to ustál skvelo a Freya Allan potešila. Nebyť pár nelogickostí a zbytočných dialógov, napálil by som aj päť hviezd. 80 % ()

Facerr

Chvílema příjemně napínavý, vizuálně dokonalý, pro kino jako stvořený. Konečně taky něco, co nasměřovalo dějově k původním dílům. ()

Plaque

Veľmi dobré pozeranie. Svet ďaleko po Caesarovi vyzerá skutočne uveriteľne a baví ma aj obrat v postavách "dobra" a "zla", keď asi prvá Opičia planéta (okrem kultovej jednotky), v ktorej som fandil ľuďom. ()

schluke

Jakože nuda a dost digitální nuda. Táhnoucí se jako sopel nic neříkající se pomalu rozvíjecí se nudný příběh. Měl jsem novou ságu planet opic rád, ale tohle to celkem pohřbívá. ()

HellFireFery

S tímto pokračováním nové ságy Planety opic to nemám jednoduché. Za prvé mi tu velice chybí Caesar. Nový hrdina Noe je sice sympaťák, ale je to proti Caesarovi jen velice slabý odvar. Ale počítám, že nebylo ani záměrem tvůrců udělat postavu, která by na Caesara logicky navazovala. Za druhé mě trochu mrzí druhá polovina filmu s "pokladnicí", během které jsem se poprvé podíval na hodinky, zda už se neblíží konec. V tu chvíli je totiž cítit přepálená stopáž. A za třetí musím zmínit hlavního nepřítele, který bohužel nedostal nějak moc času na to, aby rozvinul svůj potenciál. Na druhou stranu však musím říct, že se jedná o velice důstojné pokračování, které mě od začátku bavilo. Až do momentu, kdy jsou hlavní postavy zajaty, je film perfektní. Triky a výprava se povedly na výbornou. Pokud skutečně dvojka vznikne, tak se budu moc těšit. ()

halberdier

Trilogii Zrození, Úsvit a Válka o planetu opic mám moc rád a považuji ji za jednu z nejlepších blockbusterových trilogií vůbec. Režisér Wes Ball má na kontě taky sci-fi trilogii Labyrint, která sice nedosahuje kvalit té opičí, ale určitě patří mezi slušný nadprůměr. Proto se jevil Ball jako ideální kandidát na post režíséra Králoství Planeta opic a určitě nezklamal. Sice kvalit původní trilogie úplně nedosahuje, ale servíruje parádní přírustek do opičí ságy, aniž by nějak na předchozí trilogii parazitoval nebo ji kopíroval. Králoství sleduje nové postavy, které nemají sice takové charizma jako původní Serkisův Caesar, ale jsou fajn. Nejvíc se film podobá asi Válce o planetu opic, protože se vesměs zaměřuje jen na opice a lidé jsou tu jen minimálně, i když důležitě zakoponovaní do děje. Absolutorium si zasluhují triky (opice jsou opět neskutečně realistické) a viziální stránka. Miluji ruiny lidské civilizace v postapo světě a  tady si jich užijeme dosyta. Příběh je relativně jednoduchý, ale dostatečně funkční a dál rozvíjí opičí univerzum. A teď jen aby Králoství vydělalo dostatek peněz, aby mohl vzniknout další díl, protože už teď se na něho těším. ()

Draconian

Předchozí trilogie byla vynikající. Ta nová začíná ale taky dost dobře. Uběhlo několik generací a svět už naplno patří opicím. Lidi zdegenerovali v nemluvné divochy...tedy až na Ciri...teda na Freyu Allan. Tahle holka má něco za lubem a sleduje klan opičáků, kteří žijí mírumilovně a chovají orli (dobrý bizár...opice jezdící na koni a orlem na ruce). Jenže vesnice je napadena jinými, maskovanými opičáky a syn šéfa orlího klanu se vydává na záchranu obyvatel vesnice, kteří byli uneseni. Mladý opičák se dává dohromady s onou zázračnou dívkou, která je chytrá jak opice a starým orangutanem, který by si přál, aby opice a lidi žili zas spolu. Hele je to výborný. Hodně dobrodružný, skvěle natočený....už jen ztvárnění opic je pecka. Vyhovuje mi zpořátku pomalejší tempo a to, že film vlastně není nijak extra velkolepý. Potěšily i narážky na původní film, které byly skvěle zakomponované. Tohle se vážně povedlo. 85% ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)