Milionár John Hammond (Richard Attenborough) financuje veľkolepý vedecký projekt, ktorého cieľom je oživiť dinosaury. Vybuduje pre ne veľkolepý zábavný park na ostrove Isla Nublar. Na preverenie bezpečnostných opatrení si najme vynikajúceho paleontológa Alana Granta (Sam Neill), jeho priateľku, paleobotaničku Ellie Sattlerovú (Laura Dernová), cynického matematika Iana Malcolma (Jeff Goldblum) a pragmatického právnika Donalda Gennara (Martin Ferrero), ktorému ide len o zisk z ojedinelej atrakcie. Užasnutí vedci podniknú prvý výlet po ostrove spolu s Hammondovými vnúčatami Timom (Joseph Mazzello) a Lex (Ariana Richardsová). Expedícia sa však rýchlo zmení na drámu, keď zradný počítačový expert Nedry (Wayne Knight) vypne bezpečnostné okruhy, aby mohol ukradnúť embryá dinosaurov, ktoré sľúbil konkurenčnej genetickej firme. Pôvodne príjemný výlet sa mení na hrozivú drámu. A k ostrovu sa blíži navyše aj tropická búrka... (TV JOJ)

ConanVJ

Pro mě naprostá klasika, kterou vidím i po letech stejně, jako když jsem jí viděl poprvé. Vždy se na něj rád podívám a i 3D, které po letech přidali, dává filmu nezapomenutelný zážitek pro mě smíchaný s nostalgií. Obsazení parádní, exteriéry nádherné a vše doprovázené nezapomenutelným soundtrackem. Efekty i po těch letech neztrácí nic ze svého kouzla. Za mě 100% :) ()

sidzej

Čo už len môžem napísať o mojom 2. najobľúbenejšom filme. Moje 1. stretnutie so Stevenom Spielbergom (dodnes je mojím najobľúbenejším režisérom), moje prvé stretnutie s Johnom Williamsom (môj najobľúbenejší skladateľ). Jurský park bol tým dielom, ktoré formovalo moju lásku k filmu. Dokonalé efekty ILM dodnes neprekonané (žiaden iný film nedokázal zobraziť dinosaury vierohodnejšie), skvelá hudba, výprava, príbeh, príjemné herecké obsadenie a Stevenova réžia majstrovská v každom zábere. Už len scéna v ktorej Alan Grant a Ellie Satlerová prvýkrát uvidia Brachiosaura je nezabudnuteľná a dych vyrážajúca......Spielberg dokonale pracuje s napätím a z niektorých scén, ktoré som pozeral ešte ako 10 ročný, som mal vážne strach......tento film je ukážkou dokonalého dobrodružného veľkofilmu, ktorý nevsádza iba na triky ale má aj srdce. A to si v dnešnej dobe na ňom cením najviac.......kde sú tie časy kedy producentom nešlo iba o zisk ale aj o kvalitu. 100% ()

curunir

Myslím, že tento film sa dá právom označiť za jednu z najzásadnejších snímok kinematografie. 93´ bol pre Spielberga naozaj veľmi dobrý, priam až osudový ročník. Vyprodukoval 2 nespochybniteľné filmy, o ktorých sa neskôr vyjadril tak, že Schindlerov zoznam venuje ,,svojmu národu" a Jurský park nakrútil zase pre svoje deti. A pocta mu tiež patrí z dôvodu, že nakoniec boli obidva filmy vyznamenané 10 Oscarmi a takýmto úspechom sa nemôže pochváliť len-tak niekto. Jurský park som prvýkrát videl asi ako 5-6 ročný, keď ho rodičia krátko nato ako to bolo možné požičali vo videopožičovni. V ten istý deň som videl aj ,,Na kométe", ktorý tiež disponoval dinosaurami a veľmi sa mi páčil, takže od Jurského parku som očakával niečo veľmi podobné. Lenže to bolo iné kafe. Film som ako tak dopozeral, lenže tú noc som sa tak bál ako nikdy v živote a vôbec som nemohol zaspať v domnienke, že ma podobne ako pána na záchode zožerie tyranosaurus. Dokonca som si ustlal v predsieni, aby ma náhodou nedočiahol cez okno. Dnes je z toho už iba úsmevná nostalgická spomienka pri ktorej ma vždy napadne, čo všetko mi rodičia ako malému dovolili pozerať. :-) ()

F.man

Dneska už to tak nevyzní, ale pamatuju si, jak jsem jako osmiletý slintal u plátna, chroustal popcorn a zamiloval si na první pohled všechny zábavní parky. A těch dinosaurů, kterých jsem potom doma měl! Díky Stevene. T-Rex doesn't want to be fed. He wants to hunt. Can't just suppress 65 million years of gut instinct. ()

Astaroth12

Práve takto si predstavujem dokonali film. A práve Jursky Park považujem za top trojku najlepších filmov S.Spielberga. Triky na tú dobu boli vynikajúce. Je to dobrodružný film a je v ňom namiešanie všetko čo mam rád na dobrodružných filmoch-akcia, napätie, dobre herecké obsadenie a hladné monštrum a nielen jedno. Prostredie tiež vedelo nahnať šialenú strašidelnosť. Je to originál a tak aj k nemu pristupujem z patričnou úctou. Ale ani tento film sa neubránil sprostejším scénam, ale z kvality filmu mu to neubralo. ()

Kryton

Film jsem viděl několikrát a pořád mě i nyní dostane. Moc krásně jste to pane Spielberg a lidé z ILM udělali. V neposlední řadě klobouk dolů před panem Johnem Williamsem - nádherná hudba jako vždy :). ()

Angerr

Film mého dětství. Poprvé jsem jej viděl v 10 letech krátce po premiéře (přesně 28.10.1993) a díky němu strávil několik následujících let posedlostí dinosaury. Je to film, který jsem v kině viděl určitě nejvíckrát, 5-6x. Ani dnes si ho v televizi nikdy nenechám ujít a první pohled na dlouhokrkého brachiosaura mě okouzluje stejně jako kdysi a stejně jako Alana Granta. Totéž platí o většině ostatních částí filmu i o nádherné Williamsově hudbě. I když se jedná o jednoduchý, nenáročný a téměř výhradně zábavný snímek, který bych ohodnotil šesti body, malý klučina ve mně vítězí a proto 8/10. ()

ledzepfan

Prostě klasika..Objektivně je to plné chyb, nese to nesmazatelný devadesátkový feeling(oblečení, protivná děcka, jednodušší vtípky) a je to prostě popkornovka. Ale jebat-Jako děcka jsme z toho byli několik měsíců úplně mimo, byl to jeden z prvních "velkých"filmů, které jsem viděl v kině a je to ještě pořád starý dobrý Spielberg(přesněji jedna z posledních kvalitních spielbergovek). Mimochodem-Efekty jsou na tak špičkové úrovni, že s přehledem strkají do kapsy i většinu dnešní produkce. ()

schizmo

Byly doby, kde jsem dinosaury fakt žral. Asi jako každý kluk. Doma nechyběly všemožné encykopedie a knihy o těchto prehistorických tvorech. A taky jsme měli motyku. Pak přišel pan Spielberg a přinesl nám Jurský park, takže bylo jasný, že u toho nebudu moct chybět. Tenkrát jsem už jako malej desetiletej fógl kupoval časopis Cinema, takže jsem vytáhl matici na rande (s tatem jsem chodíval na Van Dama a se ségrou na horory :D) a dodnes mám tenhle památnej okamžik před očima. Stejně je ale zajímavý, jaký okamžiky si člověk pro seve uchovává jako cenný. Nejen proto je tenhle film pro mě důležitej! ()

Adasin

Nádherný film, jehož triky nestárnou ani po letech. Dinosauři dokáží ohromit i dnes a kvůli nim filmu odpustíte i nějaký ten "přešlap" (když si ho vůbec všimnete). Za zmínku stojí i výborní herci a nádherná hudba. 10/10 ()

mis-ko

Mal som rád už Cestu do praveku a ani Jurský park ma nesklamal. Pridal celú kopu príjmného vizuálneho balastu, jednoduchú dejovú líniu, hlavne si však ponechal dobrodružnú povahu a veľa, veľa prerastených jašteričiek. A to je dobre. ()

themic

Steven má dobré nápady, které dokáže z realizovat..! Na tu dobu to byl film, snad s nejlepšími triky, počítačovou grafikou a robotickými dinosaury! Když se na to podívám dnes tak to obdivuji stejně jako prvé..! Absolutní filmová revoluce! ()

fannah

Naprosto revoluční triky, perfektní scénář a celkově originální nápad. Spielbergův největší úspěch. Myslím že je to nejlepší film o dinosaurech a rozhodně nejpokrokovější sci-fi thriller vůbec. Dnes už je to hlavně klasika, ovšem pořád velmi kvalitní a svým způsobem nadčasová. ()

Krt.Ek

Jo, tak tenhle film vyvolal mojí dětskou lásku k dinosaurům. Díky němu jsem přečetl tolik knížek o těchto pradávných králích naší planety, sledoval všechny ty BBC dokumenty, kvůli němu jsem se toužil stát archeologem (druhotným impulsem byly filmy o Indym). Pokud jde o samotnou filmovou stránku musím pochválit výborné digitální triky. Jak rád bych viděl JP na velkém plátně, škoda že se mi to nepodařilo (jak by ale mohlo v roce 1993 jsem měl přece jenom jiné starosti než film). Mimochodem, přečetl jsem i Crichtonův stejnojmenný román a ten je tisíckrát lepší než film. Tím pádem chápu ty, co zde hodily záporné hodnocení (2*,1*,odpad!). Zřejmě přečetli knížku a až poté viděly film, který je pravděpodobně zklamal silně osekaným příběhem. Já, ale nejenom díky nostalgii ten plný počet zanechávám. 95% Dodatek:: Osobně si myslím, že Jurský park je nejlepší film Stevena Spielberga. ()

havLord

Abych film mohl vidět dřív, než u nás vyšel na nesmrtelné VHS, táta mi ho natočil v kině na kameru (jen scény se saury) - a jednalo se tak o vůbec první kinorip v ČR. ()

javak810i

V dnešní době již kult, který po celém světě vzbudil zájem a nadšení z dinosaurů. Malé děti (včetně mě) se už nechtěly stát popeláři, ale paleontology, kteří se při troše štěstí jednou setkají se živými dinosaury. Spielbergovi se skutečně podařilo jejich vzkříšení, ikdyž jen na stříbrném plátně. Díky naprosto uchvacujícím trikům a jednomu z nejlepších soundtracků vůbec jsme mohli (a můžeme) mít dinosaury i u nás doma, kdykoliv se nám zachce. ()

Laxik

Jedna z mých srdcovek, prostě prototyp dokonalého blockbusteru, ve kterém je vše na svém místě. Film, díky kterému jsem si zamiloval dinosaury, Lauru Dern a možná i Spielberga s Williamsem. Plus Goldblum na vrcholu svých sil, tomu se nedá říct ne. ()

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (viac)

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (viac)