Česká filmová rozprávka o odvážnom Honzovi, ktorý navzdory zlej princeznej a drakovi Bucifalovi získal za ženu dobrosrdečnú Markýtku. Vďaka čarovným darom premôže Honza hrozného draka, ale namiesto odmeny sa stretne s intrigami panovníka a jeho rozmaznanej dcéry. Podľa námetu Jana Drdu. (STV)

peetriss odpad!

Současné 41% hodnocení je přes svou relativní nízkost stále nadsazené. Z pekla štěstí je prázdný a neuvěřitelně hloupý recyklát Trošky samotného a pseudopopulárních prvků z jiných pohádek. Hrůzný scénář, režie, dramaturgie, kamera a špatné herecké obsazení dělají z tohoto filmu utrpení, což zcela jistě není posláním pohádek. ()

campix

Všichni máme Trošku zafixováného jako největší zlo našeho filmového průmyslu, ale když odhlédneme od zvěrstev jako jsou Kameňáky nebo (skoro se to bojím vyslovit) Babovřesky, tak zjistíme, že dokázal natočit několik nenáročných pohádek, které zlidověly do té míry, že každé Vánoce rotují našimi filmovými kanály. Z pekla štěstí je jedním z nich. A když opomenete naprosto všechno, co souvisí s kvalitním filmovým řemeslem, tak dostanete poměrně nenáročnou zábavu s několika skvělými momenty. Možná ze mě mluví i to, že mě Z pekla štěstí zasáhlo v letech, kdy jsem filmy moc neřešil, a tak ho viděl nesčetněkrát. ()

sportovec

Tento pokus o velkopohádku je sice takový, jaký je, ale vedle řady dalších polistopadových výtvorů obstojí vlastně ještě docela čestně. A to nehledě na rozplizlý scénář, polykání řady nesporných hereckých osobností a zase naopak ochotníků (nemyšleno zle) toporných k uzoufání včetně Karla Gotta posedlého myšlenkou, že je herec. Kasovní trhák zůstane zkrátka kasovním trhákem a Zdeněk Troška lidovým režisérem. ()

Bozvav

Hlavně hrozně blbě zahrané. Snad jedině Laurinová něco předvedla, jinak potopa. Námět by ušel, dialogy by se dali přetrpět, ale jako celek dost hrůza. Dvojka malinko lepší. Po druhém shlédnutí, malinko přehodnocuji, dětem se to líbí i když ne tak moc jako jiné od pana Trošky. Tudíž dávám dvě a půl hvězdy. ()

kaposlav

Videl som to pred 20 rokmi a medzičasom isto aspoň jedenkrát znova. Trošku som si pamätal dej, ale aj tak nie všetko. Pôvodne som dal 3*, ale behom chvíľky som hodnotenie navýšil, keďže v rámci žánru ide o nadštandardné dielo. Na to aký sú Česi filmoví patrioti, tak tých 42% je pre mňa nepochopiteľných. Je tu mnoho sračiek z českej kinematografie čo tu majú cez 70% a tu bol evidentne problém dať aspoň 3*. ()

• Ve filmu hrálo 100 koní a 600 komparzistů. (M.B)
  • Poté, co Kujbaba (Lukáš Vaculík) vyzve měšťany, aby zaútočili na královy vojáky, zastrašené husary povolanými z Honzovy (Miroslav Šimůnek) brašny, lid se na ně zběsile vrhne a přitom je vidět, že v jednom záběru zřejmě nechtěně srazili jednoho z husarů k zemi. (Nick321)
  • Když se Honza (Miroslav Šimůnek) snaží osvobodit Markýtku (Michaela Kuklová) ze šibenice, Markýtka má v jednom záběru již nasazenou oprátku, ale o pár vteřin později má hlavu mimo oprátku. (Nick321)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (viac)

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

26.05.2015

Chcete se zúčastnit natáčení filmu? Poznat osobnosti z oblasti filmového průmyslu ? Chcete strávit tři dny ve „filmovém městě"? Filmový workshop v Telči je tu právě pro vás. Už za pár dní! Máme zde… (viac)