Veselá pohádka plná písniček nás zavede do pekla první kategorie, které obývají rozpustilé čertice, a pekla druhé kategorie s ušmudlanými čerty. A právě sem propadne za trest vesnický mládenec Kája Fousek (P. Trávníček) za svou nafoukanost… Čertice se ho rozhodnou napravit. Jenže jedna z nich (N. Konvalinková) se do Káji zamiluje a on do ní. Žádné obavy, všechno dobře dopadne. Oba odcházejí společně na zem, kde je život přece jen krásnější než v pekle. Jenom přitom vlastně není vůbec jasné, kdo koho polepšil… (Česká televize)

EKLEKTIK

"Uvědomte si, že jsme pekelný výzkumný ústav." Supermoderní studiová slátanina, ve které se člověk dozví o tom, že existuje peklo první kategorie, představující matriarchát ovládaný "Peklindou" v podání Karolíny Slunéčkové, nekompromisně vládnoucí čerticím Mefisce, Belzebce a Pekelce, které nejraději poslouchají "Šuby duby trisko disko" s texty Miloše Kratochvíla z dvoukotoučového magnetofonu, nebo sledují vysílání "Čertovize" s Pavlínou Filipovskou, zatímco peklu druhé kategorie vládne tradiční "Luciper" Josef Větrovec, jehož poddaní jsou čerti Petr Nárožný, Viktor Preiss, Josef Dvořák a Ota Jirák. ()

ostravak30

Bohužel...tahle pohádka má sice ambice zabodovat u dětí, o čemž svědčí množství malovaných kulis a písniček, ale nedaří se. Ani by nevadilo, že jednotlivé songy mají infantilní text. Horší je, že to nejsou vyloženě pohádkové songy a pro děti dost těžkopádné. Písnička do pohádky musí být jednoduchá a hlavně veselá, což se daří asi tak z poloviny. A pak ty kulisy. Prosím, hezky malované obrázky děti zaujmou, ale tady chybí poličky, kotel, skříňka na knihy, to vše mají nahrazovat namalované kulisy. A navíc chybí pořádná dějová linka. Tohle je spíše nějaké čertovské rošambo. Hajdula pajdula! ()

Poryv

John Travolta, Horečka sobotní noci (1977) versus Pavel Trávníček, Taneček přes dvě pekla (1982). Vlnícím se čerticím v upnutých, blyštivých sakumpacích chybí v pekle už jen barvy měnící parkety a nad hlavami pořádná diskokoule. Pavel Trávníček se v tomhle harému ocitá sice za trest, ale jak pravil klasik: “Dámy a pánové, nechci se vás dotknout – kdo z vás to má?“. Zábavná nedělní studiovka, která dokonale plní účel = spokojeně trávit vepřo, knedlo a komparovat přítelkyni s Janou Paulovou. ()

Jezinka.Jezinka

Kde je peklo? Peklo je tam, kde ženy s příšernými parukami v nevkusných oblečcích tančí disko a nutí k tomu jiné. Jsem ráda, že není sobota, ale teplotu si pro jistotu přeměřím. Čerti jsou umolousaní zavšivení smraďoši, požírající kyselé zelí kvůli správnému šklebu a Luciper není vládce pekla, ale jen šéf odboru, celému tomu velí generální ředitelka Peklinda. Nikoli naposledy se do pohádky promítla rčení ve své doslovné realizaci. Zatímco tady po "šijou s tebou všichni čerti" jsou čerti nuceni chopit se jehly a čerti si stěžují na placení cizích dluhů po zaznění věty "to mi byl čert dlužen" v Andělu Páně svatá Lucie upíjí noci a o půjčení koně je žádán svatý Martin. ()

Adam Bernau

Moje oblíbená papundeklovka. Plnění plánu v socialistickém feminokratickém pekle. Chytré, vtipné, hláškorodé, sympaticky zahrané a ty písně! ("Haló, tady je Luciper.") Epická struktura (částečně vystižená názvem díla) vrcholící eticko-metafysickým převratem (SPOILER) "člověk nese čerta z pekla". Přenosy z Malé Dobré jsou zkrátka dobré. ()