V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

Krysa SPK

První Matrix bych se nebál označit za jednu z Biblí světové kimentografie. Obě pokračování jsou však rozporuplné, Wachowski bros. ukázali jeden - svůj - směr, kterak Neo zatočí s Matrixem. Hodně lidí si to však po grandiózním finále jedničky představovalo jinak a v tom je hlavní problém Reloaded a Revolutions. Poslední část se navíc odehrává drtivou většinu času mimo Matrix, což na populárnosti také nepřidá... ()

Danny F.

Jak už je zvykem u obou dílů, tak i toto pokračování vlastní hodně moderní kabátek bez ničeho co by bylo více zajímavější než jen koukat na létající těla. 55% ()

immortalis

Hudba: Don Davis Hodnocení OST: 5/5 || Tržby za první den $24,311,365 || Po letech jsem viděl celou trilogii znovu a opět jsem se utvrdil v tom, že Matrix naprosto zbožňuju. Jak je jednička pokroková a svým způsobem geniální. Tak dvojka a trojka je pro mě ještě na vyšší úrovni. Pro mě dost možná nejlepší série... ()

venalce

Zklamání. Na Matrixu jsem vyrostla, ale v tomhle případě se nenechám opít rohlíkem. Všechny nové postavy z druhého dílu Revolutions totálně zabil a zakopal. Dialogy je lepší neposlouchat. Vrcholem všeho byl rozhovor s Vědmou, který se skládal ze samého "ty víš kdo" a "ty víš kam". Kouzlo Matrixu se vytratilo a zbyla z něj jen akce a spousta blábolů. ()

Ceres

Revolutions sem v době vydání nedocenil náležitě, jde o vynikající film, který přínáší vše co jsem od Matrixu čekali, akci, napětí a rozuzlení. Kromě pár CGI Neů, je to skoro bezvadný film. ()

philip.j.fry

Tak,a jeden filmový řích mám smazán,odpuštěn,vycucán levným vysavačem z telešopingu,kde Horst Fuchs s Pepi Rezlerem zase dávali druhou sadu čínských nožů zdarma k první sadě.A to řích závažného kalibru.To mně jednou takhle večer navštívilo mé svjedomí a jalo se započít krátký,leč úderný rozhovor:Tys neviděl trilogiji Metriks?A já na to:Néé.Načež moje svjedomí konstatovalo:Si děláš prdel,co ty seš to za filmovýho znalce,měl byses styďět!Pudeš do pekla a zhniješ!Jak můžeš být na čéséfédé,když si neviděl všechny Metriksy!Tohle teda...Začalo mi opravdu být trochu trapně,co já tu mezi samými znalci a odborníky dělám,když jsem ony filmy neviděl?Achjo.Tak sem se rozhodl svůj řích napravit a třikrát sem nutil kompjútr běžet na rychlosti cigána pádícího do sběrny a z uložto mi byl seslán dar z nebes v podobě trilogie Metriks v nejvyšší super kvalitě 480p.Dlouhé tři večery uběhly s kolou z večerky jako voda a mně nezbývá nic jiného než dat čtyři hvězdy filmu,který je vlastně všude. ()

pravdovravny

Nezabudnuteľné momenty: 1. Prvé vniknutie strojov do Sionu a následný boj 2. Finálny súboj Smith vs. Neo- megalomanské, úchvatné . Neverím, že na tejto planéte existuje tvor, ktorého táto trilógia nezasiahla, prípadne nebavila. Ten kto dal Opad, si zaslúži poriadnu facku:D. Wachowski naozaj vytvorili Niečo jedinečné a úchvatné. ,,Welcome back Mr. Anderson!". ()

VanTom

Ale jo, po druhém zhlédnutí řadím o kus před Reloaded, samozřejmě pořád světelné roky za originál. Patlání mytologie si přetrpíme v první třetině (parafrázuji: "Kam se mám vydat?" - "Ty víš kam. Vždycky jsi to věděl. Musíš se jen rozhodnout."), ale i to fatalisticky přímočaře směřuje k neodvratné bitvě o Sión. Nerovná řež lidí v bojových robotech a statisíců chobotniček mne pak vtáhla tak, že jsem okázale ignoroval i ta nejpatetičtější, nejsměšnější klišé válečných filmů. Letecký souboj s agentem Smithem následně působil jako z jiného světa, ovšem díky hudbě i opravdu osudově. A nikterak doslovný, "ne až zas tak" šťastný konec uzavřel celou trilogii nečekaně důstojně. ()

lykan9

Pro mě rozhodně příšernost. Jedna hvězda je jen proto, že v tomto filmu hrají moje oblíbené postavy z Matrixu 1, který tímto pro mě existuje jako jediný a pokusím se zapomenout na to, že měl pokračování. ()

fabecc1222

Pokud se jednička snažila ukázat nějaký hlubší smysl, tak v trojce už se na něco takového absolutně nehraje, a dostáváme nefalšovanou akční sci-fi, která má hromadu logických chyb, nedovysvětlých dějových linek (Merovingian) a vše tak zjednodušené, že se nedivím všem těm, kdo tímto pokračováním absolutně opovrhují. Celý film se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku a zahrnuje především ohronou a monumentální bitvu o Zion, která v rámci patetismu překonává snad i Armagedon. Ale vizuálně a atmosféricky je téměř bezchybná. Akční sekvenci tentokráte dostaneme jen jednu, ale finální bitva Neo vs Smith opravdu stojí za to, a tentokráte už definitivně popírá jakékoliv fyzikální zákony a vytahuje vše do neskutečných extrémů, a to za doprovodu výborně atmosférické hudby. ()

hroubek

Ještě teď si pamatují to zklamaní z filmu, když jsem ho poprvé viděl v kině. Trvalo to 18 let, než jsem film dokázal zpětně alespoň trochu docenit. Za to, že se mi dnes film líbil více, než při premiéře může několik faktorů. Za prvé, očekávání - už moc dobře vím do čeho jdu a co mám taky čekat. Za druhé, dlouhou jsem film neviděl a dal jsem si poprvé všechny díly naráz. Za třetí, za ty roky jsem viděl spoustu velkých filmu, které nesahají Revolutions ani po kotníky. Ten film má spoustu chyb (nejvíce je to znát na scénáři).  Třeba celý úvod v metru, nelogické chování postav nebo absenci snahy to nějak celé vysvětlit, aby to dávalo smysl. Nicméně pak přijdou scény a momenty, které jsou neskutečně cool a je radost na ně koukat. Bitva o Sion je správně epická a dobře natočená. Finální souboj dvou "bohů v Matrixu" je skvěle natočený a funguje na výbornou. Technická stránka je super, vizuálně je to působivé a soundtrack je velkolepý. Jen mi prostě přijde, že celému filmu podráží nohy slabší scénář a řada motivů, které jsou zbytečné. Zakončení trilogie, které není nejlepší, ale pořád má kupu výborných momentů. ()

Steve_Zissou

Zaverecny dil Matrixu neni nic jineho nez beckovy scenar s ackovym rozpoctem, ale i becka maji sve kouzla pokud se netoci za takovy prachy. Wachovsti to fakt nemohli vic zbabrat. ()

Vertigo666

Po dvojce jsem nečekal zázraky, ale tohle, to bylo obrovské zklamání, podprůměrný akční film plný blbých keců a ještě blbější konec, fakt ubohost. ()

Spock

Poslední díl plánované trilogie spěje ke svému "epickému" vyvrcholení, hrozí zničení Sionu. Schyluje se k závěrečnému střetnutí mezi lidmi a roboty. Neo se stává poslední spásou lidstva. Dochází snad ke gradování atmosféry? V žádném případě. Podle mě zpackané zakončení trilogie. ()

horacko

Skoda, mozno som od posledneho dielu trilogie cakal privela. Trojka bola dobra, no dobra sa nevyrovna uzasna,a uzasne ostavaju bohuzial len jednotka s dvojkou. No ak uz ste s Matrixom zacali, rozhodne si kuknite aj ten treti diel. ()

svobik

Po třetím zhlédnutí mám konečně jasno a zároveň mi vrtá hlavou jedna věc - jak jsem tomu předtím mohl napařit 80%? Asi takhle, říkat si, že Matrix byl už od začátku koncipován jako trilogie, bylo možné po druhém díle, který na geniální jedničku výborně navazoval a pokračoval v nastoleném trendu. Trojka však jde úplně jinou cestou, když se patlá v nudných otázkách (oproti dvojce je jich asi patnáctkrát tolik), narážkách na Bibli a podobných kokotinách. Přímočarý styl je tentam, místo něj nastupuje vata rozprostřená na dvě hodiny. Za zmínku tak stojí pouze bitka v Sionu, totálně rulezní závěrečný souboj (víc osudovějších motivů kinematografie nepamatuje) a elektro hrající pod titulky. A ne, rozhodně to není tím, že bych toužil jen po akci, ta hromada do sebe zahleděných keců ale dělá z třetího Matrixu odporně natahovanou nudu, u které usne kde kdo. Brilantní vyvrcholení hodné jedné z nejlepších akčních sérií všech dob? Leda ve snu... uzívaných 5/10. ()

Ravi

Pro mnohé zklamání, podle mě lepší než druhý díl, ale ne lepší, než je díl první. Abych to shrnul, tento díl dodává smysl dvojce a závěr jedničce a v tom tkví jeho kouzlo. Hudba výtečná, jiná. Herci si udrželi svůj standard, režie horší, ale dejme tomu, jelikož jde o druhou půlku pokračování. Nejvíce se mi líbilo, že po akčních orgiích dvojky schytáte šlupku od tvrdé reality města Zion a Matrix jako program tady beznadějně končí. Hodnotím jako pokračování dvojky, tedy 90% = 5/5 ()

mirec88

Neviem, čo sa komu nepáči na tomto podľa mňa výbornom filme. Skvelé zakončenie trilógie, pre mňa osobne trochu nečakaný a originálny koniec a finálna bitka si ma celá získala. Som ohromený a Matrix je pre mňa po Pánovi prsteňov najlepšia trilógia. Niekedy šla logika bokom ako v druhom dieli, ale ako celok je to výborné. Myšlienka filmu bola úžasná a varujúca. Jediné mínus, ktoré vidím je to, že na niektoré otázky zostali nezodpovedané. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz