Furiosa: Mad Max sága

• Česko Furiosa: Sága Šíleného Maxe (viac)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

UhLee

(8/10). Fury Road považují za srdcovku akčního žánru, takže to měl vizionář George Miller nesmírně obtížné, aby se jenom přiblížil ke kvalitám, kterými jeho přechozí film disponoval. Navíc se jedná o prequel - žádné navazující pokračování, takže může snímek působit takovým mezistupněm mezi plnohodnotným pokračováním. Bohužel jak se tak dívám na tržby, které Furiosa dokázala zatím posbírat, tak to na to kýžené plnohodnotné pokračování jen tak nevypadá. Nezbývá než doufat, že se do Pustiny ještě někdy podíváme. Již od prvních minut musí inteligenčně schopnému divákovi docházet, že tady půjde o dosti odlišnou podívanou a že George Miller zvolil u tohoto prequelu dosti odlišnou cestu. Snímek je více poetický, není tak chaotický a celé to lemuje pět kapitol, do kterých je snímek rozdělen. Je to taková postapokalyptická odysea, která nás provází životem imperátorky Furiosy. Hlavní roli si tady tentokrát střihla talentovaná Anya Taylor-Joy, takže diváka nemusí až tak mrzet absence vynikající Charlize Theron, která ztvárnila její starší já. Přestože jí scénář nenabídl mnoho dialogů, tak si to svými mimickými svaly dokázala obhájit a k její postavě nemám výhrady. Ke komu však výhrady mám, tak to je bohužel můj oblíbenec Chris Hemsworth, který zkrátka nemá ksicht ani kukuč záporáka. Chtěl jsem mu to věřit, ale v konečném důsledku mi z jeho výkonu mráz po zádech neběhal. Ostatní nové postav byly vskutku zajímavé (démon s chobotnicí) ovšem v jeho případě bych se nebránil větší porci stopáže. Fury Road se zapsala do dějin především její revoluční a nekompromisní akcí. Furiosa se na tento trend snaží navázat, ale její objemnější stopáž a větší množství efektů tuto dominantu rozmělnily a okleštily. Dostali jsme dechberoucí akční sekvence, které bych si mohl pouštět pořád dokola, díky nepřebernému množství nápadů, které srší na všechny strany. Ubral bych však na celkové uhlazenosti, která bere filmu ten charakteristický špinavý dojem. Co se mi u Furiosy ale nesmírně líbilo, tak to byl hloubkový ponor do celkového loru Pustiny, který ve Fury Road nebyl tak výrazný. Velké množství depresivních a nechutných výjevů tento zážitek o to více umocňují a v divákovi po skončení filmu zůstává nepříjemný pocit, že to je skutečně možný scénář vývoje lidstva. Furiosu jsem si velmi užil, ale její nepostradatelnou důležitost v rámci série si v mých očích rozhodně neobhájila a místo tohoto mezistupně měl režisér jít raději rovnou na druhý díl. "As the world falls around us. How must we brave it's cruelties?" ()

Lachtaan

Zběsilá cesta nasadila před 9 lety laťku setsakra vysoko, ale největší devizou oranžové postapo ságy je přítomnost jednoho režiséra u všech instalací do série a díky tomu, že George Miller stále ví, co dělá, je i prequelový návrat do Pustiny nabušeným akčním scífkem se skvělou hudbou, výbornými ústředními herci i správnou surovostí, která prezentuje zrod jedné pozoruhodné filmové postavy. Občas působí celé vyprávění poněkud zkratkovitě, ale nějakou tu dobu jsem v kině tolik nehltal neutichající dynamičnost děje a přesně pro takový zážitek byly kinosály a filmy do nich stvořeny. [viděno v Cinestar Plzeň 10.6.2024] ()

rasttea

1 hvězda za Chrise a jeho trošku odlišnou polohu, Toma Burkeho a  Davida Collinse, a rozhodně jedna hvězda patří prvnímu asistentovi režie, který ten šílený kolos musel uřídit a zřejmě poslední hvězdu uděluji asi kameře. Hodně uječené, hudebně neukotvené, hodně velké stroje, hodně velké kaskadérské kousky, špatný zvuk. Pořád mi to evokovalo vytůněná auta a motorky, které burácí v obydlené části a člověk neví proč, jen ví, že řidič má problém s velikostí...... Tady jsem paradoxně (a oproti mé předešlé recenzi) naopak měla pocit, že by režie a scénář mohl trošku ubrat a pánové by měli dospět. Oceňuji, že příběh pomsty, starý jako lidstvo samo, měl hlavu a patu. Časově to ovšem bylo zbytečně natažené a člověk si odfajfkne, že splněno, ale vícekrát není potřeba se k filmu vracet. ()

Johnny.ARN

Čakali sme na to a dostali sme presne to, čo sme chceli. Púštnu ságu o jednej dievčine, so šialenými bojovkami, skvelými efektami, vystavaním sveta a samozrejme, jednoduchým dejom. Fungovalo to skvelo. Taktiež to malo detské chorôbky ako Mad Max, ale keď túto hru akceptujete, budete sa skvelo baviť. Miestami to ale mohli trochu skrátiť, hlavne úvod je podľa mňa umelo naťahovaný. Ja viem, o čo tam komu išlo a viem, že tým potrebovali postaviť celý charakter pre Furiosu, ale o pár minút to mohlo byť kratšie. Inak tam nie je veľmi čo. Kasting skvelý, výprava tiež, snáď sa dočkáme ďalšieho pokračovania. Pár liniek ostalo otvorených. 4 z 5 ( 4DX, CC, predpremiéra) ()

jendAA365

Monumentální. Ne v takovým epic drajvu jako minule, tentokrát prostě tak akorát. Vždycky, když prequel obhájí svoji existenci, tak je důvod k radosti a tady je těch důvodů samozřejmě nespočet. Od vymazleného dirty vizuálu, přes ohlušující sound design, scenáristickou kreativitu až k hercům, kteří si zaslouží velký aplaus. Anya Taylor-Joy převzala štafetu bez problému a Chris Hemsworth.. Upřímně je mi jedno, jestli si pro vlastní dobrej pocit napraví reputaci dalším Thorem, protože tady dokazuje, že zdravý pitvoření je prostě reálný, když je u kormidla někdo, kdo tomu kýči nastaví pevné mantinely a to se Millerovi prostě znovu povedlo ve všech ohledech. A já se teď jenom modlím, aby se mu v šuplíku válela ještě tak o půl hoď delší directors cut, která by ještě lépe pospojovala určité motivy. No o jednu * ale pro jistotu nadhodnotím už teď. 8.5/10 ()

Honzek

Furiosa je kvalitním prequelem k Millerově Zběsilé cestě z roku 2015 avšak díla bych spolu radši neporovnával. Pokud bych tak učinil, byl by nový film ve všem o kus slabší, od hudby po vizuál. Samostatně však ve všem obstojí na výbornou - skvělé řemeslo, kde je sice více vidět digitální peklíčko ale Miller je taky o mnoho let starší a hádám už taky neměl úplně sílu běhat po Austrálii a všechno točit za použití co nejmenšího množství dilgitalních triků. Nicméně příběh je s citem napsaný a cestu Furiosy si díky stavbě scénáře užijete. Do toho vám budou hrát známé i méně známé tóny divoké hudby a budete dostávat uspokojivé injekce brutální akce která si vskutku zaslouží plátno a místy si nebere servítky. Jedná se o kus poctivě odvedené práce, kde i Chrisovi věříte, že je fakt zlej člověk a zároveň obdržíte ideální nahlédnutí do hlav známým postavám - především pak hlavní hrdince - a na Zběsilou cestu lze pak koukat trošku jinýma očima. Za mě je to velice slušných 80 procent, pátou hvězdu jsem tomu vlastně přilepil spíš za celkovou spokojenost (protože můžu, jsem pouhý divák, ne recenzent). Jo a možná se tam mihne i Interceptor. ()

ondraondra

Akční scény odehrávající se na dvou až šesti kolech jsou perfektní, stejně jako ve Zběsilé cestě. Všechno ostatní je obstojné, hlavně díky druhé polovině, která se po zdlouhavém úvodu konečně odváže. Když pominu nelogické chování postav a podivné výpustky v ději, jedná se o povedený přírůstek do Mad Max univerza. ()

Dreaker.24

Už u zběsilé cesty, kterou považuji za skvělý akčňák, jsem si říkal, že 2 hodiny na takovouhle akční šílenost jsou moc (dle mého to chtělo tak o 15 minutek zkrátit). Furiosa rozebírá více do hloubky příběh hlavní postavy narozdíl právě od zběsilé cesty, kde je postava Maxe předstvena krátce na začátku. A proto je také ještě o půl hodiny delší, což už se mě zdálo na takový typ filmu až moc a také je díky tomu Zběsilá cesta podle mě lepším filmem. Akce je stále na vysoké úrovni, ale díky té delší stopáži byl konec už trochu zdlouhavý. ()

hroubek

Když, před devíti lety poslal George Miller do kin Šíleného Maxe: Zběsilou cestu, tak mi v kině spadla pusa až na podlahu (ne jen mě), a ještě než skončil film, tak jsem věděl, že jsem viděl mistrovské dílo. Miller ze sebe dostal to nejlepší, a vytvořil film, který já osobně považuji za jeden z nejlepších akčních filmů jaký jsem, kdy viděl. Zběsilá cesta je filmařský zážitek, který mohu vidět kdykoliv, a mám ten film hodně moc rád. A teď se Miller rozhodnul, že to zkusí znovu. Režisér George Miller si zaslouží můj obdiv, protože se mu znovu povedlo natočit parádní film, který je pastvou pro oči, je dravý, nekompromisní a jeho akční scény jsou opět fantasticky vymyšlené, realizované a řemeslně zrežírované. Nevím, jak se to Millerovi povedlo, ale klobouk dolů. Moc hezky se na jeho film kouká, protože je vidět, že to má Miller vymyšlené do posledního detailu, a ví co chce odvyprávět. Miller moc dobře pochopil, že tentokrát nemá na své straně moment překvapení, a diváci moc dobře vědí, co je pravděpodobně čeká – totéž potkalo i Jamese Camerona s Avatarem 2. Takže se rozhodl, že nám dá trochu jiný film, než čekáme. Zběsilá jízda byla jedna velká honička. Furiosa má mnohem filmovější příběh a vyprávění, postavy jsou propracovanější a lépe se s nimi pracuje. Totéž platí i pro motivace a i vykreslení světa. Miller nám krásně rozšiřuje svůj svět, přináší nové lokace a postavy, a využívá postavu Furiosy jako průvodce tímto šíleným světem. Toto rozhodnutí já hodně kvituji, protože díky tomu jsme dostali film, který sám osobě obstojí, není pouhou kopírkou Zběsilé cesty a nabídne nám i něco jiného, než jen akci. Z logických důvodu se nemohlo vrátit původní obsazení ze Zběsilé cesty, ale to v tomto případě nevadí, jelikož jsme dostali jiné kvalitní obsazení, které film úplně v pohodě utáhne. Anya Taylor-Joy mi už několikrát předvedla, že je výborná herečka a zde je velmi přesná. Krásně odkoukala jakým způsobem Furiosu zahrála Charlize Theron, a sama k tomu přidala další vrstvy a nový psychologický rozměr. Taylor-Joy má velké charisma, v akčních scénách je uvěřitelná, a umí si získat naší plnou pozornost. Jako divák jsem jí naprosto s přehledem věřil její zuřivost, odhodlanost, a i bolest ze ztráty domova a rodiny. Chris Hemsworth má velmi vděčnou roli a užívá si jí v každé scéně. Hemsworth svým výkonem tlačí hodně na pilu, a jede na hraně jisté sebeparodie, ale v tomto případě je to ku prospěchu. Jeho postava je šílenec, který se jako šílenec i chová, a Hemsworth do toho dal všechno. Ve vedlejší roli mě velmi příjemně překvapil Tom Burke, jenž má hezky napsanou postavu, dobrou příběhovou linku a hraje stylem, který připomene výkon Mela Gibsona v původní trilogii. Hodně mi sedla chemie, kterou má Burke s Taylor-Joy. Jejich scény jsou opravdu moc povedené, a ke všemu dávají Furiose další rozměr a polohu. Furiosa má spoustu kladu. Od propracovaného příběhu, rozšíření světa nebo práci s postavami. Velmi velkou radost mi udělal konec a závěrečná konfrontace s hlavním padouchem, jelikož je úplně jiná, než jsem čekal. Film se může pochlubit výbornou technickou a vizuální stránkou. Je krásné, když jsou na filmu peníze vidět. Tvůrci si zde vyhráli s rekvizity, se scénografii nebo s kostýmy a masky. Samotnou kapitolou jsou zde všechny dopravní prostředky, které jsou opět fantasticky udělané. Velkou pochvalu si opět zaslouží akční scény, protože jsou výborně udělané a vymyšlené, a kaskadéři si zaslouží velkou poklonu za to, co předvedli. Další věci, které si zaslouží pochvalu jsou prvotřídní střih, kamera, hudba a zvuk. Furiosa: Sága Šíleného Maxe je ten typ filmu, o kterém můžete s čistým srdcem tvrdit, že jde o audiovizuální zážitek, který je potřeba vidět v kině. Film se mi hodně líbil, ale nějaké ty chybičky by se přesto našly. Některé scény a sekvence mají ošklivější triky a určitě měly vypadat lépe. Osobně mi zde chyběla nějaká velká opulentní scéna, která by byla audiovizuální porno, jako to bylo v případě Zběsilé cesty – jízda v bouři. Prostě scéna, po které budete hledat čelist na podlaze. I zde jsou působivé a zajímavé scény, u kterých je velká šance, že vám ta čelist spadne. Nicméně ty scény ve Zběsilé cestě jsou přeci jenom agresivnější, zběsilejší, a byly hlavně dříve. Popravdě mi, zde dost chyběla nějaká poctivá bitka, ve které by si postavy daly pořádně do těla. Je tu ještě jedna věc, se kterou mnozí budou bojovat. Je to očekávání. Pokud čekáte velký akční náhul, tak ten nedostanete v takové podobě v jaké byste si přáli. Znovu to zopakuji, tohle je úplně jiný film, než Zběsilá cesta. Pro mě to zápor nebyl, ale je mi jasné, že pro někoho to bude největší chyba. Furiosa: Sága Šíleného Maxe je hodně povedený a zábavný film, který jsem si v IMaxu moc užil. Není to bezchybná podívaná, a bohužel to není kinematografický milník, jakým byla Zběsilá cesta. Nicméně, to nic nemění na tom, že Furiosa je kvalitní film, který má spoustu kvalit, a co se týče řemesla, tak jde o špičku v oboru. Film nabízí krásnou audiovizuální podívanou, výborné akční scény a další spoustu precizně udělaných věcí. Takže neváhejte a běžte do kina, protože si to tenhle film a jeho tvůrci zaslouží. () (menej) (viac)

JohnSmith

Jednoduchý příběh o pomstě. Akce byla moc pěkná, hlavně ta první s tahačem. Celkem to i uteklo, ale ten závěr byl zbytečně natažený. Hemsworth byl naprosto dokonalý a to je taky důvod proč dávám tři hvězdy, protože se na to chvílemi nedalo dívat. Takhle prasácké triky, to už jsem dlouho neviděl. Celý film je vlastně jedno velké zelené plátno, postavy se často hýbou dost prapodivně a kamera je taky dost zvláštní. Prostě mi nesedla. Za mě dost podstatné a velice rušivé věci. ()

Brain-D

Šílená Furiosa! Ne! Není tak šílená jak Mad Max 2015, který je adrenalinové šílenství a je primárně zaměřený na akci. Tady jde více o budování světa a rozvoj postav. Myslím, že je zbytečné se handrkovat, jestli je Furiosa lepší než Zběsilá cesta. Je to spíše takové doplnění, které příjemně zapadá. George Miller udělal jeden z nejlepších prequelů, co byl kdy natočen. Celý svět je nádhera pozorovat a i kdybych sledoval obyčejný den na citadele, tak bych byl spokojený. 90% ()

VanTom

Najetí do postapo světa groteskního po vzoru Dómu hromů mě trochu znejistělo, nicméně záhy se propracovanost vize George Millera ukázala – zejména v prostřední části nesoucí se vyloženě v duchu Bojovníka silnic, přičemž z dokonale kaskadérsky a kameramansky realizovaného útoku na kamión spadla čelist. Agresivní audiovizuál ohromoval pravidelně, celkově však digitální efekty, pády i dokreslovačky byly hodně vidět. Ústřední hrdinka (ani jiné postavy jako Dementus nebo Max… eh, Jack, natož tendenčně silné ženy v úvodu) úplně nezaujala, přestože jednoduchý oblouk své charakterové proměny hnané pomstou uspokojivě uzavřela. [CineStar Anděl – Atmos] ()

Lukyn007

George Miller zaslouží respekt. Ve vší úctě k jeho věku natočit takový akční film plný adrenalinu a šílené akce je obdivuhodné. Čekat, že by žánr po Zběsilé cestě posunul zase o něco dál, by bylo bláhové, nicméně to naštěstí (nebo bohužel?) nebylo záměrem. Miller se primárně soustředí na příběh, a právě díky tomu je Furiosa tolik poutavá, třebaže jakožto prequel předvídatelná. Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth ve svých rolích excelují a byla radost se na ně dívat. Což se bohužel nedá říct o výsledné stylizaci filmu, která nesedne každému. V některých scénách triky vyloženě bily do očí, což je velká škoda. To nic nemění na tom, že je Furiosa jeden z nejlepších prequelů vůbec. ()

Jaro.Krafcik

A nakoniec nám to vyšlo ešte týždeň premiéry tohto kinohitu. Zrejme konkurent duny 2 o film roku. Fakt niektoré momenty lepšie ako prvý mad max. Anya tayor vymenila toma hardyho a určite jeden z najepšich filmov kde si zahrala. Skvelé efekty a tá stopáž ubehla ako voda. Neostavá mi nič iné ako pozrieť zbesilú cestu a zahrať videohru. Na toto budeme dlho spomínať. Poriadny skvost ktorý sa oplatí vidieť čo najskôr ako ohodnotil hlavný kinopartiak a uživatel trevor. Masterpiece. 5* ()

blackJag

Jako dobrý, vrátit se do Millerova post-apo světa je fajn, ale nějak jsem měl pocit, že z toho šlo vymáčknout víc. Zdálo se mi to trošku šité horkou jehlou, pár nápadů (některé ještě mírně řečeno přitažené za uši), takové zflikované. Hemsworthův záporák taky nic moc (nic moc napsaný, nic moc zahraný) a i když výprava vypadá opět morově a ty dvě-tři akční scény svého předchůdce spolehlivě připomenou, k spokojenému vrnění při závěrečných titulcích to mělo spíš dál než blíž. 65% ()

dragon94

Tak takhle špatný jsem to opravdu nečekal. Vlastně jsem čekal, že to bude dobrý a zábavný film, plný krásného vizuálu, skvělé hudby, a fantastické akce. Bohužel z toho co jsem teď vypsal se splnil akorát ten vizuál, a ani ten díky přemíře CGI nedosahuje kvalit předchozího filmu. Hudba sice nebyla vyloženě špatná, ale absolutně ničím neoslnila.  Co však bylo vyloženě špatné je příběh. Nečekal jsem žádný magnum opus, ale že to bude takhle blbý, nesmyslný, bez emoční, několikrát si protiřečící a dohromady sešitý tou nejvíc horkou jehlou v celé pustině, jsem opravdu nečekal.Po stránce akce je to bohužel zklamání taky. Dlouho trvá, než k nějaké akci dojde a když už k ní dojde je strašně průměrná. Vlastně mě v celém filmu pořádně bavila jen jedna akční sekvence.  To ale vůbec nejhorší na celém filmu je jeho stopáž. Naprosto nesmyslné 2 a půl hodiny plné nudy, které pocitově navíc působí jako minimálně 4. Absolutně nerozumím tomu proč bylo potřeba, aby úvodní část s dětskou Furiosou trvala hodinu. Ano skutečně Anya Taylor-Joy se ve filmu poprvé objeví až po více jak hodině stopáže. Slabé 2* 35% ()

Dexter256

Mistr George Miller to opět dokázal a znovu ukazuje že věk je pouze číslo. Je to mistr který ví jak se dělá opravdová akční jízda. Ale upřímně musím říct že Max (Hardy) mi tam opravdu chyběl. Chris v podání Dementuhuse byl skvělý,ale i když hodnotím plným počtem Zběsilá cesta byla za mě o maličko lepší. Doufejme tedy jen že se ještě dočkáme Wastelandu s Tomem Hardym!!! Prosím Mistře pokračuj. ()

hlošík

Furiosa je v nezáviděné pozici filmu, který přichází po všeobecně oblíbeném předchůdci. Miller tak stál před rozhodnutím buď opakovat osvědčený postup čtvrtého Šíleného Maxe (film vystavěný okolo jedné akční scény, exponování postav i fikčního světa nenucenými náznaky v průběhu akce), nebo se vydat jinou cestou. Naštěstí se rozhodl druhým způsobem, a i když Furiosa kvalit Fury Road nedosahuje, přesto patří mezi nejlepší díly série. Často únavné formule prequelu a origin story nevedou k laciným nostalgickým berličkám ani k opakování již viděného, ale naopak účinně prohlubují jak charakter protagonistky, tak různé aspekty fikčního světa. Film tak není natolik lineární jako předchozí díly, ale je nezvykle rozdělen do kapitol, mezi kterými jsou především v první polovině delší časové skoky. Zatímco první a poslední rozvíjejí osobní příběh Furiosy a její touhy po pomstě, prostřední části působí spíše jako kronika z Pustiny, ve které mezi dvěma odlišnými vůdci probíhá westernový spor o území a zdroje. Obavy z trailerů ohledně trochu slabších efektů do jisté míry platí. Často je ale na vině spíše kamerou rozostřené pozadí pouště nebo oproti Fury Road menší důraz na špinavou výpravu, a tak postavy nesplývají s prostředím tak přirozeně jako dříve. Ani to ale nic nemění na tom, že akční scény jsou geniálně zkonstruované a opět bez problému kombinují dynamičnost akce s přehledností prostoru. Větším důrazem na budování fikčního světa připomíná Furiosa nejlepší momenty třetího Šíleného Maxe. Blízko k němu má ale i větší sebereflexivitou vůči mýtům, které stojí v jejím středu. Zatímco Dóm Hromů revidoval archetyp hrdiny-spasitele, ve Furiose se podobně pracuje s touhou po pomstě, která motivuje protagonistku. Poslední kapitola toto téma uchopuje celkem originálně a výsledná podoba filmu tak dalece překračuje pouhou snahu vytěžit oblíbené univerzum a „zaplnit“ jeho neznámá místa. ()

Comics.jto

O CO GO?  Film je dokonalý pro maskulinní diváky. Přestože protagonistka je dívka. Ale je taková Tomboy (dívka s chlapeckými zájmy, toužící po znalostech a nepodřizuje se pravidly). Skoro jediný co v tomto světě najdete jsou motorová vozidla, zbraně a pokoušení se přežít. Jedná se již o pátý díl ze série Madmax. Já osobně jsem začal až když to nebylo tolik o Maxovi (Šílený Max: zběsilá cesta, 2015 [9/10]). A ono to fungovalo. Pro vás skvělá zpráva, pokud jste Maxem nepolíbení (🤨) můžete začít tímto novým filmem. Je totiž prequelem toho oscarového filmu z roku 2015 a jak řekl režisér (téměř osmdesátiletý oscarový borec George Miller) - tyto dva díly si můžete pustit jako jeden velký film, protože jsou skvěle propojený. DĚJ  Příběh pojednává o malé Furiose, která je odvlečena ze své domoviny - zeleného ráje. A je vláčena pustinou jako majetek, dokud se nepokusí dostat se domů.  POSTAVY  Perfektně zahrané postavy. Ať už protagonistka Furiosa hraná Taylor Joy (Menu - 8/10, Seveřan - 8/10, Rozpolcený - 7/10) Dementuse se zhostil Chris Hemswort (Vyproštění 1, 2 - 7/10, Thor v MCU), který si tuto roli podle všeho velmi užíval a podal skvělý herecký výkon. Chová se tu jak humorně tak šíleně. Popravdě řečeno možná herecky lepší než Anya, ale ta neměla tak emoční postavu. Ještě tu hraje postavu mentora Tom Burke, který předvedl tak nějak průměrný výkon.  LOOK A FEELING  Vizuál se drží v podobném duchu jako jednička, ale je tam více CGI, které tak ve dvou případech je na škodu. Každopádně to co je prakticky je slušně natočeno. Naštěstí snímek jen nekopíruje kostru předchozího dílu, ale dostaneme se i na jiné lokace nebo uvidíme další zajímavé akční scény. Díky tomu získáme aspoň minimální lorový přínos. Každopádně ve ¾ je to trošku nudnější, protože už víte kvůli budování k čemu to směřuje a nějaký podřádný fighty vás nezajímají, zajímá vás konec.  SHRNUTÍ  Film kvůli vrčení motorů a krásnému obrazu doporučuji, pokud vás to zaujalo, zkouknout na velkých plátnech . A jestli vyjde další díl, o kterém se šeptalo, tak budu rád. Konečně se dozvíme co bylo dál.  .  Dodatek: Make-up taylor občas jak se leskne vypadá divně. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

včera

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (viac)