Furiosa: Mad Max sága

• Česko Furiosa: Sága Šíleného Maxe (viac)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

Darthorias

Poviem to takto, George Miller, to naozaj dokázal, a znova nás vtiahol do svojho Post-Apokalyptického sveta, Furiosa je po vizuálnej aj akčnej časti našľapaná jazda ktorá vás vtiahne a nepusti,  Anya Taylor-Joy aj Chris Hemsworth svoje úlohy zvládajú skvele tiež aj nové vedľajšie postavy a aj tie ktoré sme už videli v predchádzajúcom filme to ťahajú, všetko to má ale pár ALE!! Príbeh rozdelený na kapitoly, z čoho každá má svoju tému a svoje vyvrcholenie sa viac hodí na seriál než na celovečerný film, chýbalo mi tu viac emócií, vzťah medzi postavami je tu ďaleko menej uveriteľný než v Zbesilej ceste, čakal som skrátka niečo viac, Anya ako Furiosa si tu vôbec neprešla až takým vývojom v aký som dúfal, a je to obrovská škoda. Nebudem ale popierať, že ide o skvelý film a zatiaľ je na mojom zozname v TOP 3 za rok 2024, veľa vecí bolo dobrých ale dosť aj nedotiahnutých, 40 dňový vojna ktorá sa na plátne odohrá behom 60 sekúnd vo forme retrospektív a náhodných záberov, bola len klinec do rakvy, ktorý tam ale vôbec byť nemusel. Hodnotím na 81% z dosť odretými ušami. ()

jabbo123

Tak to se bohužel moc nepovedlo. Jedna hezká scéna jakoby lehoučce připomíná nářez Zběsilé cesty (ochrana cisterny), ale ani tak jí nesahá ani po kotníky. Příběh je naprosto zmatený a místy nedává smysl, samotná Furiosa není ani zdaleka tak bad ass jako v předchozím filmu - ostatně nechápu, proč jí tady hraje ta paní, co vypadá jako mimozemšťan. Za mě zklamání roku. 40% ()

IronBalu

Anya Taylor-Joy jako Furiosa, je presvedcivejsi nez Theronka. Jen skoda ze na scenu prijde tak pozde, jinak by to bylo za pet hvezd. No, mozna slabsich pet, protoze pribeh by mohl byt jeste trosku vice vyladeny. Se samotnym postapo svetem by se dalo prece jen vyhrat trosku vic. ()

Olicsfdias

George Miller mě přenesl zpátky do šílené, brutální a nepředvídatelné Pustiny, kterou miluju.  Ikdyž Furiosa není jako Zběsilá cesta a ani se jí nevyrovná, tak pro mě pořád byla dalším povedeným nahlédnutí do postapokalyptického světa se skvělým vizuálem.  A ano, Furiosa je skoro ve všech ohledech slabší než Zběsilá cesta, ale pořád zachovává "srdce" téhle série a pořád nabízí solidní zážitek a randál akčních scén. Neříkám tak, že by tenhle prequel byl bezchybný. Na rozdíl od Fury Road, která chrlila pořád fantastické akční scény, které se pořád předjížděli, Furiosa v prvotním tempu snímku nasadí velkou laťku, která začne epičností klesat a narůstat začne až ke konci. To bohužel zaviní to, že si úplně naplno nedokážete vychutnat závěr nebo některé postavy. Efekty, barvy a hudba jsou pořád na stejné úrovni jako tomu bylo u revoluční Fury Road, což pro někoho může být taky mínus, mně osobně tohle zas tolik nevadí. Furiosa vám tak nabídne "blockbusterový příběh" o drsné pomstě na vlně dystopické tématiky. Zážitek z ní sice nebude tak silný, emoční, jiný jako u Fury Road, aj tak se jedná o dobře zpracované rozvinutí ságy Šíleného Maxe, s úžasnou, čím dál tím lepší, Anyaou Taylor-Joy, Alylaou Browne, či pro mě velkým překvapením k dobrému, Chrisem Hemsworthem, který tady předvedl velice solidní výkon, trochu jsem se totiž bál, jak se role uchopí.  Skoro osmdesáti letý Miller si tak natočil další snímek podle jeho představ, který alespoň mě naplnil skoro všechna očekávání. Chápu však proč jsou někteří diváci zklamaní. Nechtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale na pět to taky spíše není, takže čtyři a půl. :) ()

Orbeek

Z přímočarosti a trikové dokonalosti Fury Road k nepochopitelně CGI odfláknuté, přeplácané kostýmní maškarádě : / Obsazení hlavních postav (Dementos/Furiosa/Pretorian) moc nefunguje a ukecané, hluché části nudí, zbytečně natahují stopáž. Divný humory tam také moc nesedí.  Vymazlený (bohužel v několika jednotlivostech i přemazlený) design strojů, kamerová práce a některé akce to táhnou, ale do emočního zaujetí post-apo světem Wastelandu nevtáhnou. Na plošších postavách moc nezáleží, záporák je nedostatečně záporný (zlý, brutální, podlý,...) dement, Furiosa je málo fury (proč je třetinu filmu dítětem netuším, byť úvodní sekvence je navnazující) a na Immortanovi je tady nejzajímavějším snad ten dýchací nákrčník ; ) Praktická absence hudby/sound designu chybí a zapamatovatelné zůstávají především nadupané zvuky motorů. Přijde mi, že spor Millera s Warnery film dost naboural, jak dlouhou pauzou od Fury Road, tak příklonem ke "studiovému producentskému systému". Nekecal jim do toho někdo od Marvelu? (2024_05 Cnstr IGY ČB Atmos s VD) ()

Ildiko

Po opuštění kina mě přepadla touha po puštění Top gear speciál beach boys, po Tomu Burkem a po lehátku na pláži. Asi nejsem cílovka, ale to neznamená, že je to špatný film :-),  jen mě prostě příliš neoslovil (ona ta Furiosa taky moc nemluví...). ()

Belphegor

Za mě top film. Bavilo mě, že Miller jede na příběh víc než v jedničce, je to hutný a šlape to, akce mi naprostou stačila. Snad jen u konce ji mohlo být víc a klidně bych zvládl ještě kapitolu o válce, která se tu jen odříkala. Napojení na Mad maxe bomba - rád si pustím znovu! ()

Bion

Vizuálne podmanivé ako vždy, avšak menej akčné, oveľa výpravnejšie a zbytočne dlhé s prílišným obsahom digitálnych efektov, ktoré zavše uberajú na uveriteľnosti. Záporáci, hlavný hrdinovia i vedľajšie postavy sú našťastie zvládnuté ako i nadviazanie na Furi Road. Najviac ma prekvapil Imortan Joe pretože som mal obavy, že jeho maličkosť bude pôsobyť popri novému Dementusovi plocho a nezaujímavo avšak Joe obstál na výbornú podobne ako jeho pošahaná rodinka. Drastické scény a surovosť si drží úroveň zatiaľ čo akcii je pomerne menej. Dej filmu však je vzhľadom na stopáž príliž priamočiary a čo sa týka finále a Dementusa niečo mu chýba pretože aj navzdory príbehu pomsty sa mi puto medzi ním a Furiosou nezdalo až také silné jeho koniec tím tiež nevyznel až tak uveriteľne. Pokuknutie po pôvodnom Gibsnovom Maxovi prostredníctvom jednej z postáv potešilo a aj keď z tu uvedených recenzií sa postava ani herecký výkon Toma Burkeho nechváli, dovolím si nesúhlasiť. Jeho postava bola skvelá, len vizuálne nevypadala nejak výraznejšie oproti všetkým tím zmutovaným a zjazveným magorom. Rozhodne som ale čakal viac, ale ako pokračovanie jedného z mojich top filmov to ušlo najmä vďaka tej inakosti a nepotopilo svojich predchodcov. 7/10 ()

Lukinsons-

Zajímavej představenej svět, parádní výprava, postavy a skvělý akční scény + chytlavej soundtrack. Jediná chyba byla, že to nebylo delší :D 10/10 Chtěl jsem v kině tleskat :D ()

Flashback

Senilní Miller po svém opus magnum (Fury Road) upadl do rozvleklého a trochu upoceného průměru. Celé to vypadá, jako by to dělali uplně jiní lidé. Místo neskutečných praktických triků ve Fury Road je zde všechna akce utopena vyloženě ubohým CGI. Příběh je hloupě překombinovaný a absurdně rozvleklý. Vizuálem je zde minimum nových nápadů a kaskadérských kousků. Vypadá to jako laciná a líná napodobenina Fury Road. Krom slušného Hemswortha jsou herecké výkony podprůměrné. Nechápu co má tenhle "průser" znamenat a proč vůbec vzniknul, ale obávám se že to zavírá dveře (všemi vysněnému) pokračování s Mad Maxem. ()

ilegal1983

Pred par dnami sme boli na Furiosu cez VIP lounge a musim povedat ze zazitok bol sice nadmieru solidny ale nijak prevratny,navyse rezijne mi prisiel slabsi nez Fury Road.Tam vsetko fungovalo od kamery cez zvuk,ich nacasovanie tikalo dokonale ako hodinky.Furiosa ma super akcne sceny,vypravu aj masky no okrem tohto nic viac.Je sialenejsia ako Fury Road no vo vysledku neni tak prepracovana,sem tam obcas s chybickami krasy a nemyslitelnostami.Natahovany koniec a film rozdeleny snad na epizody nemusi byt kazdemu po chuti.Potesi ze Goerge Miller sa snazi detailne vysvetlit a ukazat i ostatne pevnosti kde sme predtym o nich len poculi.Bullet farma apod.Stale som kdesi medzi 3-4 hviezdami ale viete co, za naviazanie Furiosy s Fury Road nech nezerem. ()

MovieTom

Nový přírůstek do světa šíleného Maxe rozhodně není nová Fury road a ani se jí nesnaží být. Furiosa je více příběhovější, avšak stále epická a DNA téhle série si s důstojností zachovává. Akce je pořád strhující a famózně natočená. Furiosa je tedy velkolepý blockbuster, ale jak už jsem říkal, George Miller se vydává krapet jiným směrem než naposled. Bohužel však v těchto aspektech film jednoduše selhává. Místy je opravdu zdlouhavý a nebál bych se jej klidně o půl hodiny zkrátit. Dále se snímek snaží rozšiřovat samotný svět, jenže i tohle se mu nedaří. Ocitli jsme se v nových lokacích, ale takřka nic jsme se o nich nedozvěděli. Dementus jakožto hlavní záporák se v polovině filmu vypařil a jelikož mezi ním a Furiosou v tu chvíli uběhlo spoustu let, chybí mezi nimi správná či vlastně jakákoli dynamika. Největší problém mám ovšem se samotnou Furiosou. Její postava je naprosto stejná jako na začátku snímku. V dětství je zkrátka drsňačka a stejně tak i na konci, což je problém, když kvůli její minulosti a postavě vznikl celý tenhle prequel. Zároveň jsme neviděli ani jednu montáž, ve které bychom nahlédli do jejího přerodu ve skvělou bojovnici. A já měl tak celkově problém u filmu cokoli cítit a myslím, že kdybych jej neviděl o nic ať už v rámci hlavní postavy či světa bych nepřišel. 6/10 ()

Duocup

Film Furiosa, další přírůstek do ikonické Mad Max ságy, přináší vynikající herecké obsazení v čele s Anyou Taylor-Joy jako Furiosou. I když má film trochu pomalejší začátek, jakmile se příběh rozběhne, děj odsýpá a udržuje diváky v napětí. Celá Mad Max sága je známá svou intenzivní akcí, propracovaným postapokalyptickým světem a silnými postavami. Furiosa není výjimkou a přináší nové pohledy na známé téma, které fanoušky určitě potěší. Anya Taylor-Joy podává vynikající výkon, který přispívá k celkovému pozitivnímu dojmu z filmu. Pro fanoušky Mad Max série je Furiosa dalším skvělým kouskem do skládanky, který stojí za zhlédnutí, a to i přes pomalejší rozjezd. ()

lex85

Až nečekaně dobré, sága šíleného maxe má velice důstojný další díl. Na pár momentu které nedávají moc smysl lehce zapomenete jak budete poznávat svět který byltak dobře představen v prvním dílů s Tomem Hardym. Efekty, hudba i atmosféra je tady od začátku a vydrží celý film. A pozorní určitě postřehnou jeden ester egg :)))) na původní sérii ()

555borac555

Na prequel k filmu Šílený Max: Zběsilá cesta jsem byl hodně zvědavý. Film je trochu jiný než zběsilá cesta. Především to není až taková nonstop akce a více se tu vypraví příběh. Sice je tu méně akce, ale zase mi tady akce přišla ještě lepší, kreativnější a ještě více taková vypiplanější. Hodně pěkně se tu pracuje s kamerou a šikovně se tu střídají záběry. Líbilo se mi, že film více ukazuje o tom jak zdejší postapokalyptický svět funguje. Anya Taylor-Joy hraje solidně. Upřímně mám jí rad asi v každém filmu, kde jsem ji zatím viděl. Záporák je zajímavý a do jeho role Chris Hemsworth zapadá slibně. Soundtrack je opět lahodný a výrazný. Celkově je to asi trošku slabší než poslední Šílený Max, ale pořad je to hodně silný film, kterých až v takové podobě tolik nevzniká. Dávám 9/10. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (viac)