Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara. (Netflix)

elanius

(49/2023) / Bolo jasné, že tento film bude rozporuplný, a to sa aj potvrdilo. Kopa, kopa dobrých nápadov a väčšinou mi tieto originálne kusy sadnú. Tentokrát sme sa ale nenašli. Prišlo mi, že film je proste vo všetkých ohľadoch nedorobený a hlavne nekonzistenstný. Vôbec som si nič nevedel za celú dobu z filmu užiť, aj keď čiastkové scénky a nápady boli dobré. Herecky Adam Driver v pohode, podľa mňa najsvetlejší moment. Uvidíme, čo režisér prinesie nabudúce. Aj napriek sklamaniu, myslím, že sa ešte nejakej pecky od neho dočkáme. (6/10) ()

zdarecsranec

Baumbach měl stejně jako jiní jeho filmoví kolegové potřebu ulovit si svého klasika mezi americkými postmoderními spisovateli, jejichž romány se často pyšní svou náročnou čitelností a nesrozumitelností pro čtenáře, natož pak snad neadaptovatelností pro filmaře, ale ono to přeci někdy jde, ač se vždy nejedná o takové nepopiratelné až hmatatelné zjevení jako Andersonovo Inherent Vice. Baumbach však na stará kolena ukázal, že je sebejistý filmař a dokáže si pohrát s experimentální látkou zadání, jež si předsevzal, a necyklí se tak ve své komfortní zóně allenovských tragikomedií, o čemž svědčí v následujícím roce plánovaná Barbie (samozřejmě u hlavního kormidla bude v tomto případě Greta Gerwig). Jedná se tedy jistě o zdařilý film, který by tento rok v americkém mainstreamu těžko hledal konkurenci (možná Dominikova Blonde?), kdy se tvůrcům podařilo v úžasných barvách a s pomocí skvělých postav (obzvláště těch menších, jako obědvající universitní sbor pedagogů) ve zvláštním nervózním rytmu a v paranoidní nejisté atmosféře skutečně dobře adaptovat komplexní román. Počin je ve výsledku jistě přijemně koukatelný, vtipný a zábavný, nicméně i tak pro standartního předplatitele Netflixu zřejmě nestravitelný. Přitom celková message jasná a srozumitelná, ač nutně oproti předloze jistě dosti zjednodušená. Titulková sekvence s LCD Soundsystem už je jen tou nejpříjemnější tečkou na konec. ()

maddy

Najväčšia samo-vyhonenina za posledné roky. Noah Baumbach si tu honí nad vlastnými režiserskymi schopnosťami a divák neúmorne vyše dve hodiny trpí ako hovädo. Nedajte sa zlákať popisom deja o katastrofe, ktorá zasiahne ľudstvo, a ani tým, že to je "horor" alebo "komédia". Je to len príklad tej najotravnejšej festivalovky, ktorú nikto nikdy nechcel vidieť a egocentrický trip jedného režiséra, ktorý si myslí, že si môže natočiť čokoľvek. No ... na Netflixu evidentne môže, ale tento trend musí prestať. Pamätáte ako sme sa pred pár rokmi tešili, že Netflix bude dávať režisérom voľnú ruku, tých konečne nebudú zväzovať hollywoodske ruky nenažraných producentov a budeme dostávať už len skvelé, originálne filmy? Nuž, kto je ešte stále takto naivný, nech si pustí White Noise. Ukazuje sa, že producenti z Hollywoodu bez dobrých režisérov nemôžu fungovať, no rovnako tak dobrí režiséri nedokážu fungovať bez akéhokoľvek producentského dohľadu, inak vznikajú iba podobné pitchoviny ako White Noise. Skvelé jednotlivosti by tu síce boli, aj famózny Adam Driver, ale celé je to zliate iba do jedného absolútne vyhoneného bordelu. Maximálne nesympatický film. CELKOVO: 2/10 ()

Streeper

Dalši bizár, co jsem letos viděla. Naštěstí ne tak nechutný jako Trojúhelník smutku. Na tohle se dalo alespoň v klidu koukat, ale bohužel opět mě to minulo tou zprávou pro diváka. Co že mi měl tenhle film dát? Žánry se tam střídaly jako ponožky a měla jsem pocit, že sám režisér nevěděl, co že to chce vlastně točit. Chvilku to byl mrtvější, pak to vypadalo, že se to chytne a zase se to umrtvilo. Za mě docela škoda plýtvání talentu Drivera a Gerwig. ()

Qitek

Měl jsem z toho tři epizody. White Noise má svoje skvělé okamžiky. Naoproti nim má ale i nepopsatělně (spíš se mi nechce) naprosto příšerné okamžiky ( scéna křížového projevu dvou profesorů ke studentům, kombinovaná se srážkou vlaku s náklaďákem ) a tyhle dva střety protkává příšerná nuda vyplněná uspávajícíma dialogama. Formální laskomina vs režisérská vyhonenina. ()

• Film je plný motívov, scén a obrazov, ktoré sú symbolom odkrývajúcim tajomstvá samej podstaty života súčasného muža a aj celej západnej spoločnosti. (Biopler)
  • Film sa natáčal v Kantone, Cleveland Heights, Dorset, Hiram a Wellington (Ohio, USA) a v San Franciscu a San Leandro (Kalifornia, USA) od júna 2021 do januára 2022. (Arsenal83)
  • Scéna auto naháňačky bola vymyslená pre účely filmu a v knihe sa nevyskytuje. (Arsenal83)

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (viac)