Boy-Kills-World

• Slovensko Boy Kills World (viac)

Dej sa odohráva v takmer postapokalyptickej budúcnosti v meste, v ktorom žije a vládne skorumpovaná dynastia na čele s Hildou Van Der Koy. Práve ona mu zabila matku a sestru a jeho nechala navždy umlčať a ohluchnúť. Má jediné želanie a poslanie, vidieť ju zomierať v bolestiach. A urobí pre to čokoľvek. Aby prežil, naučí sa čítať z pier. Aby sa pomstil, podstúpi drsný výcvik u tajomného šamana. Vedený hlasom zo svojej obľúbenej videohry z detstva sa stane nástrojom smrti, ktorý nič nezastaví. A v predvečer jednej z Hildiných každoročných zábav, brutálneho zabíjania protivníkov, rozpúta krvavý masaker. (Bontonfilm SK)

c.tucker

A to je přesně to, co potřebujeme. Dlouho tady nebyla taková ultimátní řežba v režimu vypni mozek a sleduj fighty. Nepřerušená jízda plná hlášek a bizaru ()

MightyHal

Tak tohle bylo velké zklamání. Těšil jsem se na ultra pecku ve stylu Shoot Em Up či velkolepější Guns Akimbo, bohužel jsem dostal film který je tak na půl cesty. Neříkám nic, začátek filmu byl velice slibný a prakticky vás nenechá vydechnout. Humor a vizuální hrátky jedou na plné obrátky a dojde i na poměrně fajn praktické gore efekty doladěné CGI či fajn akční pasáže či parkůr. Což musím fakt pochválit protože fighty mají dramaturgicky dobře provedený a třeba finální boss fight byl radost sledovat. Jen je škoda že tahle zábavnost a hravost není ve filmu přítomna po celou stopáž. Film totiž od půlky zvážní naprosto zbytečně a servíruje drama vatu na kterou nikdo není v takovémto filmu zvědavý, navíc se to celé jeví velice na sílu. Nemluvě o tom že film pak také naprosto zapomene na praktické gore efekty a servíruje CGI brutalitu, což mi prostě bylo líto. Také mě tu dost srala sestra hlavního hrdiny, kterou si představoval. Chápu že mělo jít o roztomilý humor ale tyo to bylo tak trapný... Nevím no, přijde mi že ten film by potřeboval zkrátit o 20minut, vyškrtnout naprosto ubijející vatu a pak bych i šel s hvězdičkou výše. Takhle se jedná o silně nedopečenou věc ze které ale ten potencionál blýská ze všech stran. ŠKODA 6/10. Jo a zase tak brutální masakr to není tbh. ()

NiWi

Bláznivý akční výplach plný krve, střílení a nezajímavých postav. Z Billa Skarsgarda akční ikona nebude, i když on je tu ten nejmenší problém. World building je nulový, takže vám už od začátku nezáleží na jediné lidské postavě, a vše zachraňuje brutalita a drive akčních scén. ()

jendAA365

Podobná low budget euforie jako z hafo let starýho Gamera. Sympaticky lacinej vizuál. Ten voice over koncept hlavní postavy je fakt osvěžující, jenom jsem čekal, kdy padne slovo “groovy”. Skarsgard taky na pohodu v rámci fitness možností. Ale jinak je to hrozně lacinej shit, kterej se občas osobitě snaží bourat šablony akčního žánru. 60% ()

Triple H

Kill Bill meets Hunger games meets Ip Man meets Street Fighter. A s trochou Johna Wicka a Enter the Dragon. V zásade live action anime, ktorému sa podarilo v aktuálne stále početnejšom subžánri komiksovo ladených revenge akčňákov (John Wick, Nobody, Kate, Mandy, Upgrade, Monkey man, etc.) nájsť niečo svoje a nápadité. ()

rasttea

4* protože tam, kde je Bill to ani níž nejde. Režisér celkem mladý a na to, že už je v branži delší dobu, toho nemá za sebou zas tak mnoho. Povedlo se mu vykřesat celkem originální koncept, rozhodně vizuelně zajímavý, hodně akční až do Kill Bill absurdnostni. Film se nebere vážně, je to spíš hračičkování, je z toho cítit herní obsese, hravost a zápal. Nemohla jsem v průběhu přestat myslet na míru zasvinění, jak chudák Bill musel zůstat ve zasviněném oblečení více méně celou dobu a ano, samozřejmě, že pro A-list herce mají několik kusů stejného oblečení..... ale i tak... No a Bill - už dlouho jsem ho neviděla v něčem civilním, neustále má na sobě tunu SFX make-upu. V tomto případě už mu bylo vidět do tváře, ale zase celý film musel použít jiné vyjadřovací prostředky než hlas. A nechápu volbu jeho voice overu - proč varianta někoho jiného a navíc dvakrát tak starého, když on má tak nádherný hlas a velmi dobrou angličtinu!!!!! Divák se dočká těch pár momentů, kdy je slyšet Billův dech nebo křik, ale je toho jak šafránu a jsou to silné momenty. Sice nevím, co převažuje: jestli jsem konec očekávala nebo jsem si ho přála jiný, ovšem díky bohu za scénář, co není "prequel", postquel nebo jiný odbočquel popřípadě universquel. ()

hroubek

Parádní akční náhul, co se nebere moc vážně a chce diváka pobavit. Já se bavil moc dobře. Režisér Moritz Mohr odvedl moc dobrou práci a je vidět, že ho bavilo točit tenhle film. Mohr poctivě nakoukal spoustu akčních filmů, aby věděl, jak vypadají cool akční scény, a následně si je sám ve svém filmu natočil. A já mu tleskám, protože se mu to povedlo na výbornou. Každá akční scéna je parádně udělaná a je tam vidět poctivé řemeslo, láska k žánru a spousta výborných nápadů. Je opravdu vidět, že si tvůrci s akčními scény vyhráli, ladili choreografii do posledního detailu a snažili se, aby to bylo pro diváka zábavné, pestré a alespoň trochu originální. Režisér a tvůrci měli jistou vizi, která se jim povedla přenést na plátno moc pěkně. Dost velkou zásluhu na finální podobě filmu mají herci, kteří do toho šli na sto deset procent. Bill Skarsgård proměnil své tělo v jeden velký sval a užívá si svou roli od začátku až do konce. Skarsgård je v této roli skvělej, zvláště, když má ten úžasný videoherní hlas, úžasnou mimiku a moc dobré komediální momenty. Jessica Rothe je zde super a moc jsem si jí užil. Michelle Dockery má velmi vděčnou roli a je v ní parádně odporná, že jsem si s ní užíval každou scénu. Brett Gelman je ve své roli hodně zábavný a má skvělé dialogy. Totéž platí i pro Sharlto Copleya, který tento typ rolí umí perfektně. Osobně jsem si film moc užil, protože jsem od něho dostal to, co jsem od něho chtěl dostat. A vůbec mi nevadí béčková zápletka a nějaké menší přešlapy. Boy Kills World je povedený akční nářez, co stojí za to vidět. ()

DavidS.

Antické drama jako scénka z Televarieté, která navíc paroduje všechny současné revange a dystopické žánrovky...Celek je nedotažený nefunkční mix humoru a akce, které vévodí použití struhadla... ()

Corpsegrinder

Zábavná videoherní ujetost naprosto odpoutaná od moderního filmovýho průmyslu, stejně tak od korektních píčovin a propagace THE MESSAGE. Vždycky rád vidim něco co je očividně točeno pro radost a hned se na to i líp kouká. Ten film ví že je to nelogickej akční výplach a snaží se z toho vytěžit maximum, možná proto mě po dlouhý době na konci překvapil zvrat kterej jsem musim říct nečekal. Někteří herci mohli bejt využitý trochu víc (i když plastikama voteklou Famke Janssen bych si ze skladiště paměti nejradši vymazal) a trochu mě zklamalo že pro roli vypravěče/announcera nevybrali nějakej ze skutečnejch hlasů z herního průmyslu, ten co je tady nebyl špatnej ale přeci jen by to hodně přidalo nám fanouškům. Za zmíňku stojí i docela slušnej soundtrack od Kojimovo dvorního skladatele. ()

Klajnik odpad!

Trapná slátanina, která se snaží být hrozně cool akční laskominou, ale vůbec to nefunguje. Tvůrce chtěl natočit videogame-like vybíječku o klukovi, který je takovým instrumentem na zabíjení, že je schopen se probojovat zástupy nepřátel a sejmout autoritáře. Odehrává se to v jakési neurčité totalitě, jejíž ozbrojené složky připomínaj spíš Kazmovo bodyguardy. Celé je to hrozně naivní, nevěrohodné, vyumělkované, plytké a pseudostylové. V tomhle duchu se tedy nenese jen scénář, nýbrž i ta akce: Jde příliš vidět, že boje jsou nacvičené tanečky, kde postavy efektně hopsaj, dělaj přemety a otočky, že to nepřátelům s útočnými puškami znemožňuje je zastřelit. Mně to ovšem přišlo pozérské a trapné. Jsem fanda akčního žánru, ale tohle je zhruba na úrovni Kate, takže pochcat. ()

TomasKotlant

Myšlenkově jeden z nejgeniálnějších filmů co jsem kdy viděl. *** V realizaci se najdou nějaké mouchy jako třeba nepříliš příjemný hlas úvodního vypravěče, ale jako celek je to prostě vymazlená stará oldschoolová terminálová srdcovka, který prostě odpustíte, když občas omylem vystřílí všechny náboje a musí chvilku cheatovat... *** Cinema City Pardubice ()

anatheman

U tohoto filmu především oceňuji, že je vskutku akčním od začátku až po závěr. Z tohoto poměru vůči "kecacím" scénám by se mohly další rádoby akční filmy jedině učit. Nicméně je zde problém v tom, že veškeré představené boje se snaží působit až tak strašně "cool", až je to trapné a únavné. Jistě, uznávám, že se v nich nějaká ta kreativita najde. To jako jo. Děj filmu je jinak značně průhledný. Hned mi to bylo jasné, když jsme v začátku filmu spatřili bojovnici v helmě. Kdopak to asi bude? Přiznávám, že jsem film zhlédnul také díky přítomnosti mé oblíbené Michelle "Lady Mary" Dockery, která mě velmi mile překvapila postavou Melanie. Chtěl bych od ní vidět v budoucnu další podobně laděné charaktery, protože jí vskutku sednou! Takže tedy 3 hvězdy. ()

JohnnyKladno

Očekával jsem oddechovou akční bitku. Dostal jsem totální krvavej a brutální nářez a strašně jsem si ho užil! Doufejme, že se nám tu rozmáhá takový nešvar. Po Opičím muži přichází Boy Kills World. Podobný obsah, žánr, ale Bill Skarsgard mě potěšil o mnoho více. Je přímočařejší, minimálně stejně krvavej, násilnej, ale mnohem vtipnější a nápaditější a perfektně to šlape. Na nic si to nehraje, osvěží to „unavené diváky“ … Od dětství trénuje, aby se pomstil, ale… Tak jednoduché to naštěstí není. Moc pěkně natočené, kamera se toho nebojí a některé drobnůstky, ukázky brutality, nekompromisní syrovost jsem si vážně „vychutnal“. Hodně silných 80% ()

FeriusParfax

Čtvrtý film ze šesti dopadl naprosto katastrofálně. Ne nadarmo jsem se na tenhle akčňák těšila nejmíň. Dialogy mě úplně ubíjely a dalo se na to dívat jedině když nikdo nemluvil. Rvaček a bojů bylo dost. Dokonce tolik, že jsem to pak už ani nevnímala. Zápletka mě absolutně nebavila. VELMI slabá hvězdička za pár akčních scének. Parta kluků za námi se ale smála, takže jsme jen očividně nešli na správný film. Strašně to tlačilo na pilu a na city. Jediný pocit, který jsem cítila byl ale zhnusení. ()

Automaniak

Jsem zklamán, velmi či méně? Já nevím...odlehčenost mi vůbec neseděla, temnější stránka by tomu slušela o milion % jinak. Vnitřní hlas Billa mě též srala, Andrew Koji jak zde zmiňuje Evil totálně useless. Zachraňuje to aspoň krvavá akce a rozuzlení mezi sestrou a bratrem, to mě bavilo a chtěl bych víc. Sumasumárum 60% ()

RAFT

Čekal jsem oddechový akční film. Dostal jsem totální řezbu ala john wick spojený s Mortal kombat.Film o pomstě. Je zábavný. Hlavní hrdina, který nemluvý , je hluchý, dobře ve filmu sehrál svoji roli. Za mě 70% ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů