Boy-Kills-World

• Slovensko Boy Kills World (viac)

Dej sa odohráva v takmer postapokalyptickej budúcnosti v meste, v ktorom žije a vládne skorumpovaná dynastia na čele s Hildou Van Der Koy. Práve ona mu zabila matku a sestru a jeho nechala navždy umlčať a ohluchnúť. Má jediné želanie a poslanie, vidieť ju zomierať v bolestiach. A urobí pre to čokoľvek. Aby prežil, naučí sa čítať z pier. Aby sa pomstil, podstúpi drsný výcvik u tajomného šamana. Vedený hlasom zo svojej obľúbenej videohry z detstva sa stane nástrojom smrti, ktorý nič nezastaví. A v predvečer jednej z Hildiných každoročných zábav, brutálneho zabíjania protivníkov, rozpúta krvavý masaker. (Bontonfilm SK)

J.e.r.e.c

Nekompromisně brutální násilí odkazuje k mým milovaným Raidům a sedla mi i videoherní stylizace. Kvalita bitek směrem ke konci uspokojivě roste a final fight je ultimátní řezničina s tím nejlepším možným bossem. To je všechno fajn, nelze však přehlížet zápory, které koukatelnost výrazně snižují. Nějaká ta rutinní rodinná traumata útočící prostřednictvím směšných emocí jsem vykryl vcelku snadno a dokončit levely s místy nanervylezoucím stupidním humorem (hlavně tím rádobysofistikovaným/pseudointelektuálním blábolením) se s trochou tréninku dalo taky. Ale co tam u všech vytrhaných aort dělá ta otravná holčička? Na děti v akčních filmech mám alergii a tenhle spratek na mě zaútočil ze zálohy tak nečekaně, že mi prostřední třetinu filmu pěkně znechutil. Osekat tyhle neduhy a z BKW se mohla stát kultovní krvavá řežba, takhle ji hážu do krabice s nápisem PsP (píčovina s potenciálem). 65 % ()

Slizard

Neobťažovali sa ani prekladom názvu filmu. Áno, veľmi milé prekvapenie. Od začiatku psycho úlet, presne ako to má Raimi rád. Výborná choreografia. Dobrí herci a v podstate nadpriemerná odnož Killa Billa. Mimochodom, soundtrack bol fantastický. ()

TOMEK17

5/10. Boy Kills World je jedinečný, pobuřující, přehnaný, násilný a krvavý. Je to temné a zábavné zároveň. Tak proč se mi to nelíbilo? fakt těžko říct. Kromě několika opravdu skvělých bojových scén jsem si celou dobu stopáže říkal proč mě to nebaví. Nechytlo mě to, jak by mělo. Akce je někdy úžasná, svižná a brutální. Scéna se struhadlem na sýr vyniká. Jindy jsou ale bojové scény hektické, roztřesené a nejasné. I tím lze popsat příběh jako celek. Vždy se cítí mimo. A později ve filmu představí prvky příběhu, které si mě vůbec nekoupily. ()

koty2201

Trailery na Boy Kills World vyzerali o dosť lepšie ako výsledný film. Bol som presvedčený aj na základe synopsie, že by to mohol byť dobrý akčný revenge film.  Je to celé o odplate, ale bohužiaľ, o ničom inom. Akčné scény a súboje sú natočené fantasticky, ale scenár je dosť tragédia. Čiže obom scenáristom, Tylerovi Burton Smithovi a Arendovi Remmersovi, sa to nejak rozsypalo. A občas sa film snaží byť nasilu vtipný, ale nie je. Skôr je to taký cringe humor.  Hlavný hrdina (Bill Skarsgård) ani nemá meno, ale ide o to, že mu zavraždili otca, matku a sestru (Quinn Copeland). Môže za to Hilda Van Der Koy (Famke Janssen), ktorá je miestna diktátorka a každoročne si vyberá ľudí, ktorých zabije. A tak je hlavný hrdina miestnym šamanom (Yayan Ruhian) od detstva trénovaný v boji, aby sa mohol Hilde pomstiť. A keď už sa s Hildou osobne stretne, tak zisťuje, že to bolo celé inak a že trpel stratou pamäte. Na záver nás čaká americký happyend. Len je to celé napísané strašne klišoidne a hlúpo. Dalo sa to aj oveľa lepšie. Postavy sú tiež napísané neuspokojivo. Bill Skarsgård to zvládol herecky dobre a tiahne celý film. Zvyšok osadenstva buď hral priemerne alebo to až príliš preháňal. Ani jedna z postáv až na hlavnú mi nebola sympatická. Proste takto nie. Technicky to bolo skvelo natočené a je to úplne iná situácia. Práca s kamerou, svetlami a plus choreografie a akcia sú zvládnuté na jednotku. Veľmi som si to užíval. Hudba bola príznačne dobrá a mala šmrnc. Kostýmy a masky boli vymyslené sympaticky a každá postava mala niečo do seba po stránke oblečenia . Zasadenie deja už tak extra zaujímavé nebolo. Respektíve mohli ho využiť aj výraznejšie. CGI efekty boli celkom pekné a našťastie to nie je nič na hanbu.  Takže možno to niekoho baviť bude, ale asi si tiež bude najviac užívať len akčné sekvencie, ktorých tu nie je vôbec málo. Len ako som už viackrát spomenul - príbeh už je slabší a scenár drhne. Druhýkrát by som si to už nepozrel. ()

kubas369

7.5/10. Tento druh krvavé zběsilosti zbožňuji, ale říkám si jestli to už i na mne nebylo nějak moc. Film složený se samých dobrot ale výsledek nějak nechutná, tak jak má. Přesto finální souboj se Šamanem je prostě lahůdka. ()

HEED

No, viděno v kině. Je to hodně barevně vyumělkovaná blbost. Příšerně ukrutná stopáž dokáže uspat. Jelikož se tam toho zase tak moc neděje. Kontaktní akci mám rád. No očekával jsem něco ve smyslu The Raid. Ale nemá to ty správné grády. Monkey Man se povedl o něco víc. Tohle je v kině fakt ztráta času. Pro zvědavce, počkal bych až to bude na streamovacích službách. ()

XXXXXXXX

Začátek fajn, prostředek neskutečně unylý a asi jsem pokořil rekord kroutění hlavou, a konec opět kulervoucí. A debilní manifestavané dětsko mě tam pouze neskutečně sralo. Škoda kdyby proškrtaly ten nezáživný a kulenervoucí prostředek, mohla to být parádní jízda. Bohužel, nestalo se ()

mark9th

Oh, wow…. It’s actually impressive how bad it was. Looks like the whole movie was just created for the trailer and to show Skarsgard impressive figure. Maybe even to bring a promise of a well functional combat action. But it didn’t bring anything rather than it took almost 2 hours of my life. Fair enough, my bad, I fell for it. As far as it goes for the action and fights, director came with a strong name, Yayan Ruhian, co-creator of fighting choreography in Raid. But Moritz Mohr is definitely not Gareth Evans and I guess he has no clue how to deliver action without a tons of slow-motion and CGI blood. As a matter of fact there is almost no scene without a slow-mo and dumb “noir” narration with infantile jokes. All of that makes just too much damage, beyond the line of amusement. And as far as story goes, well, that story goes nowhere. It's really a no brainer, same as the main character. Dialogues and script are not just dumb, they're actually sucking energy out of your body, while you trying to understand what is happening in front of you or how much “effort” and amateurism was put into that abomination. But don’t worry, overall, it only requires from you to have a strong immunity against idiocy and boredom. Well, good luck with that…... 2/10 ()

Solverino

Původně jsem si myslel, že to bude něco ve stylu Opičího muže (Monkey Man), ale tomu to nesahá ani po kotníky. Trapná fastfoodová šmakuláda s nulovými hereckými výkony, trapným dějem a pouze několika dobrými akčními scénami. Jedna hvězdička za choreografii akčních scén, jinak trapná sračka. ()

Fungore

Očekával jsem spíš zklamání, ale dostal jsem bláznivou a pořádně krvavou zábavu. Film se úmyslně nebere vážně a působí spíš jako parodie, ale funguje to - pokud má člověk značný nadhled, který je u filmů tohoto ražení vždy nutností. Yayan Ruhian je taková malá velká bestie z Indonésie, která opět nezklamala. To, co předvádí, je na jeho výšku a věk vždy neuvěřitelně působivé, skutečný mistr choreografie, absolutní martial arts špička, která nikdy nezklame a myslím si, že tenhle frajer z Indonésie nemá v branži konkurenci. K filmu jsem přistupoval obezřetně, ale nakonec jsem se více než dobře bavil, i přes nějaké ty drobné výhrady. Jedná se o takové guilty pleasure pro fanoušky bojových umění, krve, černého (ale i trapného) humoru. 75% ()

CZRohlik

Uvědomělá brutální akční jízda od začátku až do konce. Skvělej humor a bohatá a živelná akce. Krom samotné premisy, která ve mě nevzbuzovala zrovna moc emocí (celkově ten vztah se sestrou pro mě moc nefungoval - a to tomu dávali dost prostoru) našlapaná a naprosto úžasná podívaná. Zasloužených 9/10! Více na: YouTube! ()

Jirka.Moser

Parodie na akční revenge filmy. Bohužel to ztrácí dech a hlavně prostřední část se dlouze vleče. Vtipy ale pobaví a zvraty v ději překvapí. ()

Grimaldi

Velice brutální akční řežba, netradičně pojatá se spoustou kreativně zorchestrovaných soubojů a hlavně naprosto se neberoucí vážně. Film vyloženě budí pocit, jakoby jste s partou dobrých kamarádů hráli GTA nebo Mortal Kombat. Na můj vkus to přesto bylo celé až moc over the top a Bill Skarsgård sice kope skvělé, ale já v jeho očích pořád vidím jen Pennywise. Celkově bych ale za víc takovýchto odvážných počinů v kině byl víc než rád. ()

jx2004

Dlouho jsem nepsal, ale tady si musím svých 5* obhájit. Stížnosti na jednoduchý scénář fakt nebrat v potaz, Mortal Kombat taky nikdo nehraje kvůli příběhu. Zde dostaneme krátké backstory, načež Player 1 vstoupí do hry a rube všechny okolo v pořádném stylu. Těšil jsem se na pořádný akčňák se spoustou zmasakrovaných padouchů a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a struhadlo k tomu. Na další projekci samozřejmě musím propašovat misku Müsli... ()

david141474

Tak tohle byla hodně brutální řežba. Do toho jsme dostáli solidní obsazení a nějakej ten neškodnej humor. Největším plusem filmu je akce, která je tady naprosto perfektní a taky dost brutální. Tento film je na způsob Monkey Mana, zdejší hrdina se také snaží pomstít a menší spoiler povede se mu to. Soundtrack je cajk. Postavy jsou zajímavý. Je to v některých částech dost depresivní, hlavně ta vybíjená. Herci jsou kvalitní, hlavně Isaiah Mustafa, kterej celým filmem mluvil v hádankách. O humor je postaráno dříve zmiňovaným Mustafou, takže se i párkrát zasmějete. Zvrat filmu je zajímavej a já byl docela překvapen. Taky su překvapen, že už k tomu nemám co dodat, takže to zde ukončuji. 8/10 Bill Skarsgård je ve své roli dost solidní! (Olympia - 28.4.2024) ()

Easykill

Vlastně nejsem ani nijak extra zklamanej, protože jsem dostal přesně takovou mindžovinu jakou jsem čekal. Ti distributoři měli pravdu když panu rejžovi před deseti lety tvrdili, že to nemá takový potenciál. Taky když se člověk podívá na počet producentů tak se vůbec diví, že tahle šílenost vznikla. Na mně to celé působilo jen jako další tuctová rádoby komedie kde se nešetří digitální krví. Bill byl celkem fajn a taky to vyhrál. Žádnej scénář, vnitřní hlas namluvil taky někdo jinej, co víc si přát. Ne že by na sobě nemáknul nebo nepředvedl dostatečný choreografický výkon. Boy kills world má ale spoustu chyb a nesmysly se řítí jeden za druhým. Z toho "úžasnýho" světa nám ukázali hovno, postavy jsou přímo otřesné a scénář ultradebilní. Malina jak vyšitá! To ani nemluvím o skvostném twistu, který mi byl jasný hned když se objevila madam "svítící helma". Abych nebyl úplně zlej, dívat se na to jedním okem dá a některý scény byly cool. Ale jinak je to strašná mamrdovina. ()

Tomko87

Neskutočne zbožňujem, keď sa objaví takyto šialený akčňák. Tak ako Guns Akimbo . Šialenosť čo sa na nič nehrá. Bill Skarsgård ide ako píla. Výborná choreografia, soundtrack a borec z Raidov. ()

BlackThorne

Za celou dobu stopaze me film nedokazal vtahnout ani vizualem, pribehem nebo svym humorem. Prijde mi, ze si film nejak nemuze vybrat cim chce byt a ve vsem zustava tak nejak na pul cesty. Souboje jsou choreograficky pekne, ale dost casto neprehledne nasnimane. Humor je velmi predvidatelny, stejne jako dej a jednotlive zvraty odhalite dopredu. Prepaleny vizual a stylovka, kterou se tvurci snazi vytvaret, za me nefunguji. Hodnotim jako mirny nadprumer a premyslim, jestli je mrkev odkaz na Sejmi je vsechny, a jestli zaverecny souboj vypadal jako v Raid jen proto, ze je zde Yayan Ruhian. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů