Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Anderton

V dobe, kedy máte možnosť na streamoch spoznávať nové svety vo vesmíroch Star Wars, Star Trek, The Expanse, Foundation, Lost in Space a mnohých ďalších a v kinách sa čaká na ďalšiu Dunu a o nejaký čas na pokračovania Avatara, je rozhodnutie predstaviť ďalšiu "galaktickú ríšu" originálne ako ponúknuť vlastnú, akože inú verziu rýchlych áut s testosterónovými týpkami za volantmi v novej sérii. Snyder ale zvláda svoj vesmír asi ako Taliani béčkové variácie na Útek z New Yorku v osemdesiatkách, takže baviť je sa stále na čom, čím Rebel Moon vrele odporúčam, pretože nič podobné ste vo vysokorozpočtovom vydaní ešte nevideli. Hviezdičky sú zbytočné, je to skôr buď odpad (ak uveríme, že je to vážne Snyderov výtvor), alebo plná paľba (ak si predstavíme, že to nakrútil Mario Bava alebo Sergio Martino v Cinecittá v osemdesiatkách s dofinancovaním tureckou televíziou). ()

HellFire odpad!

Zack Snyder se jal natočit příběh o obilí a nepřekvapivě z toho vylezla chaotická podívaná. Představoval bych si, že s přibývajícími zkušenostmi bude točit lepší a lepší filmy, ale on naopak zabředává do větších a větších sraček. Buď vůbec nechápe filmový jazyk, nebo ho totálně ignoruje a jede si svoje bez ohledu na výsledek. Rebel Moon selhává v příběhu, vyprávění, tricích, akčních scénách, kameře... a mohl bych pokračovat ještě deset minut. Tady opravdu nefunguje vůbec nic, snad jen CGI je ok. Vypustit já tohle do světa, půl roku chodím kanálem. Bezpochyby nejhorší film roku. Celkově to působí, jako kdyby se někdo snažil napodobit režijní styl Snydera, ale vůbec se mu to nepovedlo. ()

lamps

Snydera nemusím a nejlépe mi pasuje k drahým videoklipům, ale z povahy se mi příčí těšit se na jeho opus magnum jen kvůli tomu, abych to frajersky setřel. Jenže Rebel Moon mi fakt moc nepomohl. První půlhodinka je přitom dost ok, Hopkinsův pacifistický robot je zajímavý a vypadá to, že hromadné vykrádání Snyder alespoň kočíruje v utlumenějším stylu. K originu protagonistky obšlehnutém od Gamory a celkovému vykreslení rebelské situace na bázi ,Star Wars mínus síla a charakterní postavy’ se přidává ještě ,Sedm statečných mínus charakterní postavy’. A v tu chvíli ztrácíte zájem, i když celkový koncept by mi ani nevadil. Stvořitele všichni sejmuli za opisování, ale tady je ukázkový příklad, jak vypadá vysokorozpočtová absence originality a formální organické jednoty. Je to zase sled komiksových stran, který by fungoval leda tehdy, kdyby to dělal Tarantino a do vcelku banálního příběhu vnesl svůj oddalovací narativ, zábavné postavy a nečekané zvraty. Tady není jediný vtípek, výprava je sterilní a jediné menší překvápko se váže na Hunnama. Tedy jasně nejcharakternějšího herce, jehož Snyder dokonale zazdí. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Je to ještě horší, než se dalo čekat a je to horší způsobem, který jsem úplně nečekal. Suverénně nejhorší Snyder a taky nákladný sci-fi blockbuster, který se svou velkohubostí a mizerností vyrovnává legendárnímu Travoltově Battlefieldu - s tím rozdílem, že ten byl o dost víc nechtěně zábavný. Strašná, ale fakt STRAŠNÁ sračka. Víc toho vyzvracím později. ()

Shakers

Mám rád Zackové filmy milujem jeho Úsvit mŕtvych, 300-ku, Watchmen aj DC trilógiu, tak ako aj jeho spomalené zábery. No toto mi prišlo dosť mimo. Mal som pocit, ako keby tu polovica scén chýbala, a aj keď ma niektoré scény bavili, je to tak predvídateľne a okaté, že vizuálna stránka nudu nezabije. Príbeh mi prišiel v pohode, mali sme ho tu už sto krát, ale chýbajú tu lepšie napísané postavy, casting bol celkom v pohode, ale herci nemali moc čo hrať. Zack určite nie je zlý režisér, no potrebuje kvalitnejšiu predlohu, tieto jeho vesmírne Star Wars mu bohužiaľ nevyšli, no pozrieť sa to dalo, niektoré nápady, kamera, hudba a akcie neboli zlé. Určite to nie je také zlé ako to tu na čsfd vyzerá, na imdb to ma napríklad o desať percent viac. Uvidíme čo prinesie pokračovanie, snáď dvojka bude lepšia. 65% - 3* ()

• Děj tohoto snímku byl původně zasazen do světa Star Wars a mělo se jednat o pokračování Návratu Jediho (1983). Režisér Zack Snyder návrh scénáře dokonce předložil vedení Lucasfilmu, avšak veškerá jednání byla ukončena poté, co studio Lucasfilm odkoupila společnost Disney. Nakonec se Snyder rozhodl scénář přepsat a snímek Rebel Moon koncipovat jako nové, originální sci-fi. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení započalo 18. dubna 2022 a trvalo až do listopadu téhož roku. Filmovalo se v Kalifornii, a to konkrétně v okrese Inyo County na místech jako Lone Pine nebo Santa Clarita. Filmaři též zavítali do parku Death Valley. (fiLLthe3DD)
  • Roli záporáka Balisaria měl původně ztvárnit Rupert Friend, ale vzhledem k jeho časové vytíženosti byla postava přeobsazena hercem Fra Fee. (fiLLthe3DD)

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze