Wolfkin

(festivalový názov)
  • Luxembursko Kommunioun
všetky plagáty

Svobodná matka Elaine vychovává syna Martina, který se chová podivně a nezvladatelně. Když chlapec pokouše jednoho ze svých spolužáků, Elaine zoufale hledá odpovědi. Vezme ho k prarodičům z otcovy strany, ale tam zjistí skutečnou pravdu o rodině a musí se rozhodnout, zda se smíří s osudem svého syna, nebo bude za něj bojovat. (Cinemax)

darkrobyk

-Skrýváme to, kdo jsme, jíme to, čím bychom chtěli být.- Realistický pohled na lykantropy mezi námi, tudíž kdo chce čistý žánrový horor, měl by se rozhodně poohlédnout po jiném filmu. Elaine netuší, co se s jejím synem děje, páč jeho otec jí nic neřekl, ani nenaznačil. Až rodiče ze strany otce vyjeví Elaine pravdu, ta ji však odmítá přijmout. Tedy popravdě, natvrdo jí to neřeknou, až když Martin po návratu do Bruselu roztrhá svoji první oběť. Vztahové drama o nelehkém dospívání a hledání cest. Asi v polovině jsem si říkal, že se tvůrci mohli více odvázat, směrem ke konci mi ale došlo, že takhle to fungovalo nejlépe. V závěru dostane divák odpověď, zda je lykantropie vězením či svobodou. Nic pro mainstreamového diváka, tohle je pro menšinové publikum. ()

cariada

Na Lucembursko slušný horor, z této země se k nám filmy moc nedostanou. Tady je pro změnu proměna ve vlkodlaka postupná a nečekaná. Či přesněji o tom nemají ponětí že se kluk mění. Naštěstí matka se rozhodne vyhledat prarodiče z otcovi strany a ty už.... Bylo to zajímavé a sympatická máma a úvodní scéna byla pěkná. ()

Adramelech

Není snadné natočit lykantropický film tak, aby proměna ve vlka nepůsobila komicky. Zde bylo toto téma pojato netradičně. Výsledek je docela slušný a film stojí za shlédnutí. Motiv proměny v dravé zvíře je v lidské imaginaci i nevědomí stále živý, jak ukazuje následující záznam snu. - - - Sen o vakovlčici (v noci z 13. na 14. srpna 2022) - - -     Volá mi nějaká paní a sděluje mi, že její dcera je v hrozném  průšvihu a nutně by potřebovala moji pomoc. Je to neopohanka, praktikuje lykantropii a nějak zůstala ve vlčí podobě. Nemohl bych přijet, nejlépe ihned, a proměnit ji zpátky? Případ mě zaujme a říkám, že jestli je to v rámci Prahy, tak bych se na to přišel mrknout.      Jsem na místě. Očekává mě matka děvčete plus přítel její dcery. Dozvídám, že k proměně došlo za úplňku, no jak jinak, ale žádné podrobnosti neznají. A kdepak tu holku, totiž vlčici mají? Vedou mě do obýváku, abych se na ni podíval. Spatřím tam šelmu. Zvíře je zjevně ve stresu a kňučí. Jenomže to není vlčice, nýbrž vakovlčice. Ptám se, jestli se slečna nezajímala a spiritualitu přírodních národů. Vedou mě k její knihovně. Vidím tam řádku knih v angličtině o australských domorodcích a o severoamerických indiánech. Aha, tak tady asi někdo experimentoval. Navrhuji, že bychom to tak zatím mohli nechat a počkat, jestli účinek kouzla při příštím úplňku neodezní. Jenže holka studuje na gymnáziu a musí chodit do školy. Také nemohou celý měsíc chovat v paneláku vlka. No jo, to fakt asi ne.      Pohladím vakovlčici po hřbetě a zkusmo pronesu jednu magickou formuli. Nic se nestane. Hm, tak takhle jednoduše to nepůjde. Uvažuji, co by se s tím dalo dělat. Nejdřív bych měl purifikovat prostor, nejlépe kuřidlem Impepu, potom na nešťastnici máznout nějaký fluidický kondenzátor a pak vyzkoušet nějaké formule. Ale to bych si musel zajet domů pro věci. Matka říká, že dcera tu má magické propriety, které by se snad daly použít. Hledám ve slečnině magické kuchyni. Je tam sušená šalvěj, ta bude stačit, a nějaké magické oleje nakoupené v prodejnách esoterických potřeb. Na žádném z nich není uvedené složení. Zkusím vybrat něco po čichu. Tak třeba tenhle indiánský kouzelný olej.      Provedu jednoduchý magický obřad a hle, místo vakovlčice tu stojí nahá slečna. Jenomže kouzlo se tak docela nepovedlo. Holka má snědou pleť, indiánské rysy a kolem obou bradavek má vytetované tři kroužky, jak to mívají indiánky z kmene Vičitů. Kromě toho se nehýbe ani nemluví, evidentně není při vědomí. Matka říká, že tahle dívka se její dceři sice podobá, ale není to tak úplně ona. Zeptám se mládence, jestli slečna měla na prsou tetování. To tedy neměla. Kromě toho předtím měla pěkně tvarovaná ňadra, a ne tak legračně špičatá jako teď. Mně však dělá větší starost to, že slečna je naprosto apatická. Vezmu ji za ruku a mluvím na ni. Nereaguje. Všimnu si, že její paže, s níž jsem trochu pohnul, zůstala v poloze, do které jsem ji uvedl. To je jasná katatonie a je to na hospitalizaci. Sakra! Sakra! Uchopím slečnu za paži a druhou rukou jí lehce zatlačím na záda ve snaze přimět ji k chůzi. Kráčí jako náměsíčná. Dovedu ji před zrcadlo a tam ji zastavím. Hledí do zrcadla, ale nezdá se, že by něco viděla.      Napadne mě, že když se narodí dítě, tak ho hned plesknou přes zadek, aby pochopilo, že přešlo z jedné etapy existence do jiné etapy. Neváhám a plesknu slečnu přes zadek. Trochu sebou škubne a její tvář konečně získá nějaký výraz. Holka zírá do zrcadla a okamžik jí trvá, než pochopí, že vidí sebe. Koukne se po svém těle, osahá si prsa a začne nadávat jak špaček, naštěstí česky, takže nebude třeba shánět experta přes indiánské jazyky. Říkám matce, že i takto vypadající dcera je pořád lepší než vakovlčice. Kromě toho jsou dnes příslušníci etnických menšin preferovaní. Kdyby někdy žádala o sociální dávky, bude ji úřednice pokládat za mongoloidní cikánku a nebude ji honit do práce. A její přítel si aspoň v posteli užije trochu exotiky. () (menej) (viac)

*CARNIFEX*

Filmový paskvil pre extrémne nenáročných o panghartovi, ktorý je vlkom ale dohrýzť nikoho nechce. To je ako kúpiť si piranu, jebnúť ju do akvarka a do rána prežije Nemo s Dory. Fakt otras a to sa výnimočne súhlasím aj s kuchárom bez čapice, že herecké obsadenie je asi tak šik, ako zvonové nohavice na pohrebe. ()

pornogrind

Tady bude asi převážná část hororovýho obecenstva zklamaná. Ono je totiž nutno upozornit, že tohle má rozhodně blíž k dramatu než k hororu o čemž i jasně vypovídá celkový vyznění filmu. Já osobně nejsem zrovna až tak velkým fanouškem filmů o lykantropii ale to, že byl film pojatej jinak než většina těchto filmů se mi líbilo a dokážu to ocenit(ikdyž o hororu tady můžeme mluvit opravdu jen stěží). Věřím ale že pro mnohé to bude problém. Je to asi hlavně o přístupu diváka a o tom co od filmu budete očekávat. Vydařilo se herecký obsazení, perfektní byla kamera. Za mě lepší 3hvězdy. ()