Belle Williamsová (Queen Latifah) je krásna, neústupná a sexi taxikárka, známa tým, že sa ulicami New Yorku zásadne rúti rýchlosťou presahujúcou 150 km za hodinu! Andy Washburn (Jimmy Fallon) je mladý, sympatický detektív, jeden z najlepších, ktoré New York má, ale, bohužiaľ, zároveň jeden z najhorších šoférov, akého kedy mesto zažilo. Andy je na horúcej stope gangu brazílskych bankových lupičiek vedených krásnou Vanessou (Gisele Bündchenová) a prehovorí Belle, aby mu pomohla štvoricu prefíkaných zlodejok chytiť. Chladnokrvná taxikárka a sebavedomý policajt sa spoločne púšťajú do napínavej hry na mačku a na myš a usilujú sa vypočítavé krásky prekabátiť. Divoká naháňačka sa môže začať, ale len v tom prípade, ak sa dovtedy Belle a Washburn nezabijú navzájom... (TV JOJ)

freddy

Podprůměrný remake. Tak tohle mělo do původní francouzské verze hodně daleko. Nevím, jak vůbec mohlo nějaké Amíky napadnout předělávat francouzský film starý několik let. To logicky muselo být odsouzeno k nezdaru. Aby se ten remake povedl, musel by být hodně kvalitní scénář a dokonalé herecké obsazení. Ale to se bohužel nestalo. Queen Latifah absolutně nedosahuje charizmatu Samyho Naceriho z původní verze z roku 1998. Nevím, koho napadlo obsadit do hlavní role právě tuto herečku, ale rozhodně to nebyl dobrý tah. A její spoluhráč v podání Jimmyho Fallona, na toho je škoda plýtvat slovy. Prostě obsazení naprosto šílené a dá se říci, že právě nevhodné obsazení jednotlivých rolí může z větší části za to, že snímek mne příliš nenadchnul. Trochu to zachranuje děj, protože se tam aspoň trochu něco děje. Dá se dokonce říci, že jsem se během sledování filmu skoro ani chvilku nenudil. Ale ani průměrný děj nemůže vyvážit fakt, že nedokážu pochopit znehodnocení skvělého francouzského filmu takovými velice podprůměrnými hereckými výkony. Takže je to za dvě hvězdičky. ()

DJ Rocco iNc

Bolo zábavné sledovať, ako celé osadenstvo taxíka alebo iných áut, ktoré sa pohybujú rýchlo, sedí v štúdiu a okolo nich beží "plátno" alebo ak chcete, tak "pozadie" A naozaj komický bol začiatok, v ktorom profesionál na bicykli, k tomu aj viditeľne chudší, predvádza neuveriteľné kúsky a vzápätí sa z neho vykľuje žena plnších tvarov :) ()

chlebos odpad!

A ja myslel ze to francouske je fakt spatny ale tohle je fakt peklo. uz jenom ten namet. celou dobu jsem si rikal. Auta v USA to je preci San Francisco a hlavni roli mohla hrat nejaka pekna kocicka ktera by byla nezadana a tak mohla vzniknout pohodova letni akcni komedie a rezirovat to mel kazdopadne nekdo sikovnejsi.. ()

Madsbender

Jeden klad filmu musíte uznať - strihová skladba úvodnej sekvencie. Experimentovanie s montážou a švenkovaním, dynamické radenie záberov najrozličnejších veľkostí v prebleskujúcej mozaike staccatového strihu, predimenzovaný a digitálnymi filtrami/efektami prepchaný módny hyperrealizmus, to všetko vypaľuje obrazy neskutočnou silou priamo do hlavy. Genialite (či popkornovému manieristickému prefabrikátu, záleží na uhle pohľadu) týchto pár sekúnd sa už americké Taxi nielen nepriblíži, ale ani po ňom nežmurkne. Ostatok si komentár nevyžaduje. 10% ()

Melvej odpad!

Pojďte, uděláme remake francouzského Taxi po americku. A aby to bylo správně americké, šoupneme do hlavní role tlustou černošku, která jezdí na kole rychleji než Lance Armstrong a přes překážky na něm skáče jako Tom Dunqan. Opravdu se mi z toho udělalo zle. Ryze francouzská verze měla alespoň styl a když už nic jiného, tak to i se zavřením obou očí byla alespoň minimálně uvěřitelná a především vtipná podívaná. Tohle je hovadina hovadská, první jízda v taxíku a dialog vedený během ní je téměř celý okopírovaný z francouzské předlohy. Fuj! Takhle se remake opravdu nedělá. ()

• Aj keď sa prevažná časť filmu natáčala v New Yorku, takmer všetky scény, v ktorých vidno jazdiť taxík, vznikli v Los Angeles. (m.a.t.o.)
  • Při promítání závěrečných titulků můžeme sledovat nepovedené scény. (Zix.)