Komedie o namlouvání a všech komických situacích, které při něm mohou nastat. Půvabná, chytrá a náramně se sebou spokojená Emma bydlí s ovdovělým otcem. Její milovaná vychovatelka a důvěrnice se provdá za souseda a Emma přemýšlí, jak se teď zabavit. Nebylo by to úžasné dirigovat životy druhým a být dohazovačkou? Nejdříve vezme pod svá křídla Harriet, která by ráda ulovila manžela. Pak přijde na řadu Frank a v plánu jsou další - nikdo si před Emmou není jistý. Velký propletenec vztahů a lidí se pomalu rozjíždí. (oficiálny text distribútora)

Padme_Anakin

Tuhle Emmu mám ze všech nejraději a při jejím závěrečném prozření v slzách mě dokáže dojmout, Gwyneth je tu kouzelná, přesně taková, jakou si ji představuji.. Jeremy Northam je ohromný sympaťák a vzájemné jiskření mezi nimi je pro mě zábavné i opakovaně.. No a celé je to zabalené do krásného kabátku s příjemnou hudbou, u mě filmová spokojenost (dnes večer potřetí). ()

Madluska

Myslela jsem si, že v zabíjení času jsem profík, ovšem při sledování anglické smetánky, jež nemá na práci nic lepšího než procházet se prosluněnými parky, pořádat pikniky a bály a tlachat o zasnoubení, jsem si připadala jako Alenka v říši divů. Holt stará dobrá Jane (Austen). :-) Nakonec jsem se tedy dívala na příjemnou a milou pohádku o tom, že každý svého štěstí dojde a že z dávného přítele se může vyklubat "my Mister Knightley". :-) Pochvalu si jistě zaslouží Rachel Portman za hudební doprovod, lidi, kteří se starali o výpravu, nádherný duet Emmy a Franka a několik nezapomenutelných hlášek ("Ona je chudá stará panna, a je to jen chudoba, co činí svobodný stav politováníhodným. Bohatá svobodná žena je vždy hodna úcty.", "Sama se nikdy nechválím, ale mí přátelé tvrdí, že vím, jak udělat sendvič.", "Dobrý Bože, když nemůže sdílet život se mnou, je špatné chtít, aby se neženil vůbec? Ať je vše jako dřív, ať přichází kdykoliv, vždy nejsvětlejší okamžik našich dnů, přirozený člen naší rodiny... Jen ať zůstane svobodný, Pane. Když zůstane svobodný, Pane, to mi úplně stačí. Skoro. Amen.", "Možná právě díky našim chybám patříme k sobě.") a za zmínku stojí i pohled na Ewana se lví hřívou. :-) P.S.: Jsem úchyl, když jsem v panu Knightleym po celou dobu viděla kombinaci Rimmera a Black Addera? :-) ()

fmash

Navzdory vizuálně opravdu vyvedené Emmě Gwyneth Paltrow, která nicméně dost málo vystihovala komplexnost postavy (ve filmu její chování vzbuzovalo především mnoho důvodů k nesouhlasu a mladistvá povrchnost nebyla dostatečně vyvážena důrazem na skutečnou inteligenci a povahové hodnoty Emmy) se mi vcelku mnohem víc líbila novější seriálová verze. Nemluvě o věčně usměvavém Mr. Knightleym, který oproti Lee Millerově seriálové verzi postavy postrádal tu správnou pichlavost. Jsou to snad jen detaily, nicméně detaily, na nichž celá Emma venkoncem stojí. Kdybych dal za 4, musel bych dát seriálu za 5 a to se mi přeci jen nechce. Řekněme 75 %. ()

nirvanafan

Ráda bych věděla, kde měli herci schovaný ty taháky s textem, protože to vážně zní, jako kdyby ty dialogy četli. Bylo to tak hloupé, že jsem si ani nepočkala na příchod Ewana McGregora a vypnula to po třičtvrtě hodině. Gwyneth Paltrow mi nepřipadala roztomilá, ale neskutečně otravná, takže na tuhle její roli s radostí zapomenu. ()

misulka03

Minimálně 3 roky držel tento film ode mě 4 hvězdičky. A asi si ani nezaslouží víc, ale i po letech se k němu ráda vracím. Takže toto hodnocení jsem musela změnit. Oficiální text distributora je podle mě trochu nešťastný a spíše předpovídá nižší komedii o námluvách. Tak to rozhodně není. Právě naopak film věrně kopíruje knížku Jane Austenové. A k té prostě romantismus patří. Nepopírám, že Vám film může připadat přihlouplý, trapný či naivní, ale pokud to nebudeme vnímat v té době, do které je situován, nebudeme vnímat prostředí staré Anglie a také tvorbu paní Austenové, nemůžeme tento film zcela pochopit. ()

• Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (ČSFD)
  • Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)