Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Umím PC bezchybně zapnout, při jeho používání se mírně zapotím a jsem donucen používat svůj široký rejstřík vulgarismů, ale po skončení nerovného souboje vypínám stroj opět na maximální profesní úrovni. Přes mou nespornou počítačovou negramotnost mne kriminalita mezi sloupci jedniček a nul vždy potěší a poměrně jsem se bavil, i když si tentokrát předvídatelný děj příliš často podával ruce s početným zástupem obvyklých filmových klišé. ()

Iwiiik

Antitrust je svěží, rychle odsýpající a podařenou reklamou na konspirační paranoiu. Nějak tak si představuji praktiky společnosti Microsoft, jen ten happyend se nějak nedostavuje. Námět filmu není nijak šokující, herecké výkony nijak strhující a režie nijak výjimečná. Pro obdivovatele Tima Robbinse doporučuji nepouštět si tento snímek příliš brzo po shlédnutí The Shawshank Redemption. Jinak však jde o celkově hezký main stream, po kterém člověk sáhne, když nemá náladu hloubavě přemýšlet nebo napínat své emoce. ()

cab

Nekdo si stezuje na slaby a neuveritelny dej nebo nekter herce ci, ze takove tema je jen pro pocitacove nadsence. Da se to brat v potaz, ale ja se dobre bavil a (Tim Robbins) mi opravdu pripominal vseobecne znameho ted uz byvalou jednicku Microsoftu. Na podobne tema je filmu az zalostne malo, takze jsem rad za kazdy novy do vinku. 70% ()

FRANTACZ1

Ano, pro část odborné IT a internetové obce (ale pozor, film je z roku 2001, a podobně jako se zcela vysmívat tomu, jak je pojata Síť z roku 1995 je pro mě absurdní, tak je to podobné i tady) to může být zjednodušené a málo uvěřitelné, ale ve skutečnosti se to tak extrémně od reality neliší. Sice zápletka je trochu přitažená za vlasy, ale v rámci vlastní sebestřednosti či patentových zrůdností si do rovnice dosaďte jiné proměnné, a jste doma. Teď, včera nebo v blízké budoucnosti. ()

VanTom

Počítačový thriller Elita v mnoha scénách slušně napíná, přitom hollywoodskou profesní naivitu drží v mezích a nevyznívá nijak zvlášť hloupě ani směšně. Dnes už navíc všichni víme, že nějaká ta vraždička kvůli kousku kódu je pro nelítostné korporátní softwarové milionáře slabý odvar, jelikož momentálně organizují celosvětové pandemie a čipují miliardy lidí zkonstruovanými vakcínami, že? Lepší 3 * ()

• Na vonkajšie zábery ústredia NURV poslúžila Univerzita Simona Frasera vo Vancouveri. (sWONDER)
  • Názov spoločnosti NURV je skratkou pre "Never Underestimate Radical Vision" čo v preklade znamená "Nikdy Nepodceňuj Radikálnu Víziu". (Real Tom Hardy)