Léta po společné službě u francouzské cizinecké legie se Alain Delon a Charles Bronson opět setkávají. Mají společný cíl - dostat se do stejného trezoru, ale úžasné podvodnice byly rychlejší... (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Dámy jistě potěší, že Bourák Bronson a Doktor Delon jsou svlečení do půl pasu a lesknou se potem, nicméně rozumové a povahové uchopení ženských postav se jim už tolik líbit nebude.. Fascinující svým lehce anarchistickým pojetím, kdy je dáno vystoupení z lodi a poslední double „jé“ a vše mezi tím je buď bez řádu, nebo jej alespoň předstírá. Americko-francouzské star-étoile dvojici to i přes rány pěstí moc okatě minoucí cíle klape výtečně (možná i proto, že sem přenesli svou řevnivost) a Fressonův komisař, co se při otáčení za sukněmi nemůže vyhýbat slepci, to pak v druhé půli patřičně okysličí. Tímhle se Bronson etabloval na evropském hřišti a není bez zajímavosti, že do každého z těch nejznámějších filmů si jeho postava přinesla nějaký neobvyklý zvyk. Tady ověřuje s mincemi Archiméda, toho času na západě hraje na harmoniku, když má mluvit a v Cestujícím v dešti zase nestandardně loupe ořechy.. ()

Padme_Anakin

Zvláštní film, Alain Delon v robotickém módu, až jsem si v jednu chvíli říkala, jestli není ochrnutý.. Charles Bronson sice o fous pružnější a výraznější, ale ani on mě nedokázal plně upoutat.. Zastoupení něžného pohlaví má krásu i půvab, bohužel jen do okamžiku než otevře pusu.. Zjevně nejsem cílovka, s politováním.. ()

Anderton

Vykrádačka trezora, ktorá nebola vykrádačka, ale návrat cenných listín. Ale nebojte sa, ono sa to vyvinie úplne inak. Záverečný zvrat je prekvapivý, niektoré distribučné texty by tu mali správcovia portálu zverejňovať až po pozretí filmu. Bronson a Delon sú dobrá dvojka, tomu druhému príliš neveríme, že jeho postava má iba 32 rokov. Film je v končenom dôsledku o tom, čo znamená chlapské priateľstvo v porovnaní so vzťahmi so ženami. Aj v tomto ale film nezostane ku koncu jednoznačný. Dojem kazia občas divné dialógy. 70% ()

Markussis

Je to snímek, který velmi poctivě popisuje vztah dvou opravdových chlapů. Zejména v krizových situacích vyplouvá na povrch jejich charakter. Vzájemně se pomalu oťukávají a zároveň mezi nimi postupně vzniká něco, o čem oni nemluví , ale považují to za samozřejmost. Pomalé tempo filmu mi zde zas až tak nevadí. Vynikající jsou především dlouhé společné scény Delona a Bronsona v jedné společné místnosti. Samotný závěr je lahůdka a nemá chybu. Avšak zdejší představitelky ženských rolí byly slabé jako špatný zeleninový vývar. Film by byl na plný počet, bohužel ony podvodnice ho hodně oslabují. ()

Tommassi3

"Papá je pryč !! Papá je pryč !!" Skutečně velmi zvláštní, byť nakonec vůbec ne špatný kousek, v němž se setkaly dvě legendy.. Nutno říci, že Jean Herman se Sébastienem Japrisotem vymysleli příběh podobný hloupoučkému triku, který předvedl Bronsonův Propp s mincemi.. Výborně zahrané, zajímavě nasnímané !! V důsledku hluboko za očekáváním.. ()

• Bronson měl pocit, že v některých scénách není dostatečně zviditelněn. (theSaint)
  • Snímek zaznamenal se čtyřmi sty tisíci prodaných lístků veliky komerční úspěch. (theSaint)
  • Návrat režiséra a producenta do Paříže byl studenou sprchou, jelikož se na ně Delon obořil: „Přečtěte si znovu naši smlouvu, pánové. Musím hrát s hvězdou mé úrovně, což rozhodně není případ tohoto herce.“ Svolil až po projekci několika Bronsonových filmů. (theSaint)