Odsúdení zomrieť - Otvorené more 2

• Slovensko Odsúdení zomrieť: Otvorené more 2 (viac)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiálny text distribútora)

HorrFi

Jestli je tohle fakt podle skutečný události, tak je škoda že se toho nepochopili nějaký lepší tvůrci, protože by to mohla bejt hodně velká bomba, ale i tak se mi to docela líbilo.. sice to působilo hrozně lacině, postavy se chovaly hloupě a dělaly zbytečný chyby, ale i tak mě to docela vtáhlo do děje a přemejšlel jsem jak bych tu situaci řešil já.. podobnejch filmů je bohužel málo.. ()

LaciLC

Pred zhliadnutím filmu som mal veľké obavy z toho, že: "Naskáču do vody, nespustia rebrík a teraz čo??? Čo sa bude teraz tú hodinku a pol diať???" Sám som bol potom prekvapený ako to tvorcovia tam vtlačili. Film bol však hrozne nudný, o hercoch snáď ani nemusím hovoriť, a ich postavy sú ešte hlúpejšie ako by ste za normálnych okolností čakali. Keďže si takýchto tupcov nemôžete obľúbiť, aspoň ja som nemohol, ani emócie nebudú na vysokej úrovni. Jediným kladom filmu pre mňa zostáva netradičná a no dobre, aj celkom realistická zápletka, ale za to predsa nemôžem dať **, pretože všetko čo sa okolo nej deje je tak málo uveriteľné, že som začal pochybovať či to tvorcovia naozaj mysleli vážne. ()

gogo76

Celkom slušne napínavý thriller s nijako oslnivou réžiou, ani extra hereckými výkonmi, ale to všetko si vynahradí príbehom, ktorý napísal sám život. Je to trošku záživnejšie ako Open Water, aj kôli prestrihom do podpalubia a viacerým postavám. Žraloky nedostali príležitosť, napriek tomu je tu pár dobrých dramatických scén, preto dávam tri poctivé hviezdičky aj s prihliadnutím na riadnu školu do života.60%. ()

Malarkey

Tahle volovina se prej v půjčovnách děsně pučuje. Lituju těch, kteří si ji pučili, tedy i sám sebe, jelikož jsem na to naletěl. Ono nejenom, že to je pokračování, což názvem parádně zastřeli, ale také je to podle skutečné události a to má přidávat na dusivosti a znechucení oné atmosféry, která vodou překypuje nejen v ale také nad a voda vlastně teče uplně všude, takže tý se divák užije dosytosti. Samotný film je jedna velká: nuda, nuda, která ne a ne skončit a když už jsem se zbavil ke konci šance připlutí náhodného žraloka k oné jachtě, objeví se ledatak tak dementní konec, že nejsem schopen ani uvěřit, že nějaký základ pravdy tahle story z moře má. Možná jenom to, že si parta lidí vyjela na moře, ale zbytek...? Tohle mohli natočit fakt jen Němci, už jenom fakt, že se jachta na vlnách nepohupuje prakticky vůbec...alespon se u toho člověk chvílemi zasměje. --- Tak blízko nikdy nebylo tak daleko ()

DaViD´82

Otevřené moře, loď, parta lidí, nevázaná zábava, blbnutí, hromadný skok do vody, pohled na vytažené schůdky, tečka, konec. Tak v takovéhle krátkometrážní podobě by to mohlo na Youtube výtečně fungovat. Z nepochopitelných důvodů je to však ve formě celovečerního filmu určeného pro kina. Ti lidé, dle jejichž osudu to je natočeno, by za svou tupost zasloužili posmrtné udělení Darwinovy ceny (ve skutečnosti všichni zemřeli, zde je však pro některé připraven sladký happyend). Režiséra by po zásluze měl potkat osud jeho postav. A scénáristi? Těm fandím, jelikož věřím, že mají záchvaty smíchu ještě teď, když si vzpomenou, že jim fakticky všem čtyřem zaplatili za těch pět minut "práce" s pár řádky "děje a dialogů". Špatné, nudné, nesměšné a iritující. ()

• V rámci přípravy na natáčení trávil Susan May Pratt mnoho času a soláriu a v posilovně, aby byl schopen tak dlouho šlapat vodu. (Jocker94)
  • Všechny úvodní scény odehrávající se na pevnině (ve filmu označované jako Mexiko) se točily na Maltě. Scéna s klikatou silnicí vedoucí k moři je konkrétně na ostrově Gozo v místě zvaném Dwejra poblíž Saint Lawrence, kde bylo až do roku 2017 Azurové okno – významná maltská přírodní památka, která se během bouře zhroutila a přestala existovat. (haack)
  • Ve scéně, kdy Amy (Susan May Pratt) ukládá dítě, nemá skoro žádné vlasy, v následujícím záběru má spící dítě plno kudrnatých vlasů. (Jocker94)