Susan a Daniel jsou dobře situovaný manželský pár. Jejich vztah je v poslední době vzhledem k pracovnímu nasazení napjatý. Slunná dovolená na Bahamách spojená s relaxačním potápěním vypadá jako vynikající nápad - ovšem jen do okamžiku, kdy se dvojice rozhodne zúčastnit turistického výletu ke korálovému atolu. Manželé se na plných čtyřiadvacet hodin ocitají sami na volném moři, vystaveni všem představitelným útokům vodního světa, který dosud považovali jen za zajímavý objekt pozorování. (oficiálny text distribútora)

Marigold

V důsledku dosti bizarní pokus o dokumentaristicky pojaté drama. Chris Kentis se snaží evokovat situaci dvou lidí lapených v osidlech širého moře minimalistickými prostředky ruční kamery, ale troufám si říct, že naprostá většina dramatičnosti příběhu prýští ze samotné situace, ne z jejího ztvárnění. Ono v samotném zpracování není moc kde brát, ti dva se zjevně nemají o čem bavit, chvilkové hádky prostřídané zajíkavými vyznáními lásky těžko zvednou diváky ze sedadel, navíc když herecké provedení je vskutku prostřední. Absolutním hřebíčkem do rakve atmosféry jsou vyšinuté prostřihy a detaily na nejrůznější zástupce tropické fauny a flóry, nočního života v letovisku a fušérské doplňující scény z pevniny, které působí dojmem, že si je natočil zvídavý německý turista do rodinného archívu (hned vedle obnažených zadnic plážových krásek). Není se proto co divit, že z potenciálně hodně nadějného dramatu vzniká beztvará patlanina s několika žraloky, prázdným žvatláním dvou herců a podprůměrným provedením. ()

Legas

Při sledování filmu jsem přemýšlel, zda-li by se z tématu nedalo vytěžit víc, a zda by se to vše nedalo natočit působivěji. Na nic jsem nepřišel, ale i tak dávám pouze 3*. Otevřené moře je dobře natočené drama podle skutečné události, které má díky použití digitální kamery dokumentární nádech. A až pojedu v červnu zase na jachtu, budu si zatraceně dávat pozor, aby mi při potápění neujeli. ()

k212

Potápěčská noční můra to teda byla. Dívat se přes hodinu na dva lidičky, jak leží na hladině moře, jak se hádají, usmiřují a čekají na pomalou smrt, přitom se kamera houpe ze strany na stranu společně s vlnami a divák získává pocit autentičnosti. Pak přijdou žraloci, pak přijde konec... Divné a stísněné. Na druhou stranu je to vlastně všechno a nic víc v tom člověk nenajde. ()

Hitman_47

Opravdu hodně nudné...na začátku celkem fajn....prostřední část hoooodně boring....a závěr celkem fajn. Nevím, proč producenti z LGF říkali, že se jim investice do tohoto snímku vyplatila. No....aspoň, že tam byly kozy ;) Ne teď vážně, některé scény z filmu jsou celkem dosti snesitelné....ale bohužel je těchto scén velice málo. A nevím, asi jsem tu důležitou část vysvětlující jednu důležitou věc (nemůžu napsat, bo bych spoiloval) minul.......a doteď neznám příčinu toho, proč... ()

honajz2

Hergot, to je nějaký amatérský film, ne? Tohle homevideo se fakt dostalo do kin a na DVD? Být to české, tak to pochopím, ale jinak... ne, děkuji. Kvůli tomu je pak celé Otevřené moře zabito - nepovedlo se mu vytvořit jakoukoli atmosféru nebo alespoň poutavost, tudíž jsem se většinu filmu dost nudil. O hlavní dvojici se toho taky zrovna moc nedovíme. Námět je sám o sobě zajímavý, ale podaný naprosto chladně, bez nějaké dramatizace. Sice to v sobě má jakási pocit realističnosti, ale jinak to prostě nefunguje. Co tak ale koukám na hodnocení, je poměrně rozporuplné (i co se týče mých oblíbených uživatelů), takže mi to nejspíš jenom nesedlo. 2* ()

• Ve filmu byli použiti karibští útesoví žraloci. (KucC)
  • Film byl inspirován skutečnou událostí amerického páru Toma a Elieen Lonergan. (KucC)
  • Chris Kentis napsal původní návrh scénáře za necelých šest dní. (KucC)