Vesmírna pechota 3

• Česko Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (viac)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiálny text distribútora)

dr.horrible

Jednotka pokračovanie nepotrebovala. Verhoeven ňou povedal všetko čo chcel a prípadný sequel bol len (logickou) honbou za prachmi. No ale, vole vole, to je Hollywood a tak vzniklo tuctové hororové akčné sci-fičko, značky B-Movie. Následne asi pán scenárista pochopil, že to satira bola tým skvelým na prvom filme a rozhodol sa na to nadviazať. A je to sranda! Béčko ešte väčšie než dvojka, vcelku vlastne komediálny trash a podľa toho to aj vyzerá. Neverili by ste aká je to blbosť... SPOILER! Jediné sci-fi čo poznám, kde hrdinovia porazia hlavného záporáka skrz modlenie sa :) "Ak si ma chceš vziať, budeme to musieť urobiť v kostole! Čo?? Som veriaca a to hodne!! Nikto neni dokonalý..." Guilty Pleasure ()

petero

Komu sa cnie za atmosférou STARSHIP TROOPERS, tomu s kľudom odporúčam pozrieť si i Marauder. Keďže sa vrátil Johnny Rico, vrátil som sa aj ja a film ma prekvapil ešte väčšou satirickosťou ktorá sa sem náramne hodí, menšou kópiou Angeliny Jolie, na ktorú sa veľmi dobre pozerá a preberanie otázky viery sem tiež seklo. Proste na Direct to DVD je to OK. ()

SOLOM.

Do třetice všeho dobrého a zlého. Po otřesné dvojce přišla s návratem Caspera a přítomnosti atraktivní Jolene Blalock trocha oživení. i když děj samotný mě moc nezaujal, tak jsem se tady zas až tolik nenudil. Sice to pro mě není ještě ani průměrný film, ale má k tomu velmi blízko. Asi to je i tím, že byl děj rozdělený do dvou částí z nichž mě zajímala jen ta odehrávající se na planetě s šesticí trosečníků. ()

Kryton

Casper Van Dien se z céčkových stupidit hodlal vrátit tam, kde byl naposledy v kinech. Hvězdná pěchota 3 ho má prvních deset minut a pak posledních deset minut. Po zbytek velmi levného filmu se neustále kecá, kecá, modlí, kecá a kecá. Já už jsem dlouho neviděl ukecanější film. Levnost filmu nabízí většinou jen tři lokace a brouci jsou animovaní hrozně až běda. Béčkovost to neskrývá, ale nemá to ani zábavnost béček. ()

eraserhead666

Podle části obsazení by mě nijak nepřekvapilo, kdyby tohle režíroval Jim Wynorski. Van Dienův návrat prakticky bezvýznamný. Proč někteří lidé kazí filmy náboženskými kecy? Jasně, tady se to dá brát jako kritika (i když to vypadá spíše jako propagace), ale i tak se mi z nich svíral žaludek. Konec je divnej, takový ten nerozhodný předěl mezi epic a shit. 2.5* ()

• Původně měla roli Admirála Enolo Phid hrát Sarah Douglas, nakonec ji však dostala Amanda Donohoe. (Musak)
  • V cca 67 minutě, když se Ricův tým svléká, tak Link Manion (ta uplně vpravo v záběru) si svléká tričko 2x. (Musak)
  • Kladívko, které používá soudce na začátku filmu při vynášení rozsudku, je obyčejná hliníková palička na maso. (HellFire)