Alex Rogan (Lance Guest) žije s matkou v přívěsu a všichni okolo jsou vlastně součástí velké rodiny. Vítězí ve videohře Hvězdný bojovník a dozvídá se, že získal stipendium, aby mohl dál studovat. Poté se setkává s Centaurim, který tvrdí, že je vyslán společností, jež hru vytvořila, a než se Alex stačí vzpamatovat, je na cestě do vesmíru. Jeho úkolem je zachránit galaxii před zničením, pak se může vrátit zpět. Jenže se ukáže, že to byla lež a protože Alex je jediný pozemšťan, který má zcela výjimečný talent, obrátí se na něj s prosbou o pomoc tajemný cizinec. Přichází z galaxie, jíž hrozí útok mimozemské civilizace. (oficiálny text distribútora)

carodejb

Tron+Star Wars+ Doctor Who na drogách a pre deti. Aj na tú dobu to museli byť smiešne (naozaj museli) triky. To je jedno. Kašlať na triky, nevýrazná réžia to kazí. Prípadne dabing. Inak by to bola pecka. Ale tak pre deti/ na zabitie času to postačí. Užijete si to hlavne ak máte slabosť pre teenegerov a space operu. ()

Spock

Tohle je vážně klasika 80. let nejenom triková, ale řekl bych i stylem příběhu. Alex je skvělým hráčem jedné místní počítačové hry, která je ve skutečnosti simulátorem pro piloty vesmírných stíhaček na vzdálené planetě, celkem vtipné nemyslíte? :-) Každopádně se mu podaří vytvořit na této hře rekord a je vybrán jako pilot k obraně jiné planety před expanzivními sousedy. Místo něj je pak na zemi nasazen jeho dvojník, robot. Příjemná Sci-fi s komediálními prvky by neměla nikoho urazit. ()

honajz

Tak tohle mne příjemně překvapilo. Velice příjemná sci-fi o jedné malé komunitě, která někde za LA žije v karavanech a drží při sobě, mají tu dokonce jedno bistro a u bistra od Atari tehdejší počítačovou hru, takovou tu stojící krabici, kde se střílejí nepřátelské vesmírné lodě. Všechno žije docela poklidně, dokud se mladému Alexovi nepodaří zlomit ve hře rekord. A od té chvíle se začnu dít věci, docela vypointované, logicky odůvodněné, ze sebe vycházející, na sebe navazující, s vlastně dokonce ne vždy čekanými zvraty a dokonce i s jistým podtextem o tom, jestli vůbec odcházet ze zapadákova za lepším. Triky jsou hodně mizerné, a to i na tehdejší dobu, ale tady to člověk docela rád odpustí, protože to mělo promyšlený příběh a vlastně mě to až na pár scén nijak nenudilo. A Beta ve dvojroli Lance Guesta mne dost pobavil. ()

Lacike

Malo to tak skvely namet. Nerd z nejakeho zapadakova pre ktoreho je hlavnym spôsobom odreagovania sa z nudneho zivota hranie na videohernom automate zisti, ze vesmirne dobrodruzstva, ktore hral na automate su skutocne a on dostane sancu ich zazit na vlastnej kozi. Ktory PC nerd by si nieco take neprial? Kazdy. Zoznamovacia uvodna polhodina je este v pohode. Ma to taku roztomilu 80tkovu atmosferu, skvely soundtrack, postavy si vas hned ziskaju a cely ten zapadakov je nasnimany v nadhernych sirokouhlych zaberoch. Prvy zadrhel nastane, ked sa ukaze, ze hlavny hrdina je zbabelec a zdrhne na zem. Zbytocna a nudna linia vdaka ktorej je zabita dalsia polhodina. Ale hlavny zadrhel nastava v momente, ked sa hrdina vrati spät do vesmiru a konecne sa ma rozbehnut to velkolepe vesmirne dobrodruzstvo, pretoze to vôbec nie je nejako zaujimave alebo napinave. Cely cas to len tak monotonne plynie. A k tomu je to este zbytocne prerusovane otravnou liniou s dvojnikom hlavneho hrdinu na zemi. Co mi je velmi luto, lebo atmosferu to ma skvelu, triky su neskutocne roztomile a celkovo to je po technickej stranke kvalitne natocene. Skoda len, ze to ustredne dobrodruzstvo a nakoniec aj hlavny hrdina za vela nestoja. Ale vdaka nadhernemu vizuálu to za jedno pozretie stoji. Hlavne ked mate slabost pre roztomile osemdesiatkove sci-fi ake sa dnes uz netocia. 5/10. ()

honajz2

Příjemná oddechovka na jedno zhlédnutí. Má to sympatického hlavního hrdinu, pár dobrých hlášek a určitě mi to nepřišlo špatné, ačkoli mě to bavilo hlavně v první polovině. O nic extra se ale taky nejedná, efekty musely být snad slabé i na svou dobu (takže na dnešní jsou dost mizerné) a celkově mě ani ten příběh tolik nechytl, ale tam je to spíš tím, že nejsem cílovka a o bojích ve velkých vesmírných bitvách jsem nesnil ani jako děcko... 3* ()

• V některých záběrech ze základny lze na obrazovce počítače spatřit mimozemské písmo, které je ve skutečnosti variací hebrejštiny. (HellFire)
  • Při natáčení sehrál významnou roli počítač. Jmenoval se Cray X-MP a byl ve své době nejvýkonnějším computerem na světě. Zhruba jedna pětina promítací doby vznikla uvnitř jeho paměťových médií. (Hans.)