Hvězdná pěchota: Invaze

• Japonsko Starship Troopers: Invasion (viac)

Vojenská základna Fort Casey, která se nachází ve vesmíru daleko od Země, je přepadena obrovskými vesmírnými brouky. Vesmírná loď Alesia vyšle na Fort Casey mobilní vojáky, kteří mají za úkol pokusit se brouky pozabíjet. Podaří se jim zmocnit se základny a zachránit přeživší? (TV Nova)

Doudis19

Tvůrci zvolili rafinovanou strategii. Hned několik postav lze považovat za hlavní, a i ti vedlejší jsou poskládáni s animovanou nadsázkou, velice sympaticky. Proto strach o jednotlivé postavy utváří od začátku do konce velice napjatou atmosféru, kterou ještě podtrhuje sic videoherní ale i přesto velice našlapaný scénář neumožňující téměř žádného oddechu. Akční jízda plná brouků, drsňáků z pěchoty v čele s Johnny Ricem a i troškou té virtuální erotiky ;-). ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film od Shinji Aramakiho. Má celkom dobrý príbeh o posádke vojnovej lode Federácie, ktorá na ceste z predchádzajúcej akcie dostane naliehavý rozkaz, preskúmať vojnovú loď, ktorá sa odmlčala a na mieste zisťujú, že je zamorená arachnidmi a navyše ovládaná nepriateľom, ktorý má svoje veľké plány. A tak musia urobiť všetko preto, aby prežili a katastrofe zabránili. Spracovanie sa mi páči, síce po slušnej úvodnej akcii ma nasledujúca neakčná dvadsaťminútovka moc nezaujala, má za úlohu hlavne zoznámiť s viacerými postavami, ale až na asi dve výnimky ma ešte v tejto časti nikto moc nezaujal a navyše aj bez tej prebytočnej erotiky by som sa určite obišiel, ale keď sa už posádka nalodí na druhú loď, tak mi to na moje prekvapenie až moc sadlo. Očakával som ten najjednoduchší a najpriamočarejší štýl, pri ktorom budem celý čas len sledovať vojakov, ako budú likvidovať arachnidov, čo sa síce nájde aj tu, ale dejovo je to omnoho zaujímavejšie, postupne pribudne niekoľko výborných prvkov, ktoré to celé veľmi príjemne osviežia, už si ma začali získavať aj postavy a všetko už bolo, ako sa patrí. A navyše ma veľmi príjemne prekvapilo, čo som vôbec nečakal, že tento film nadväzuje na filmovú sériu. Očakával som len nejaký film z univerza Hviezdnej pechoty, ale dej sa venuje akcii, do ktorej sú zapojené všetky tri známe postavy Verhoevenovej jednotky, Takže Johnny Rico, ktorý už je generálom, veliteľka lode Carmen Ibanez a aj vedec Carl Jenkins. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Síce obsahovo je dosť jednoduchá, nesie sa v klasickom duchu, teda skupina vojakov strieľa na skupinu arachnidov, nejaký výnimočnejší moment sa objaví len občas a navyše ma trochu sklamalo aj slabšie zobrazenie devastačných zranení vojakov, jednoducho roztrhaných vojakov je tu málo a ani to moc nie je vidno, ale napriek tomu ma to veľmi bavilo, pretože ten nepríjemný pocit mnohonásobnej presily, kedy často stojí len pár vojakov pred množstvom arachnidov a väčšinou im ostáva len uniknúť na poslednú chvíľu je skvelý. Nadmieru spokojný som aj s postavami, ani som nečakal, že si ma získa až tak moc animovaných postáv, okrem trojice spomínaných napríklad aj hrdina, sniperka a viacerí iní, pričom nikto si nemôže byť istý životom a tak mi niektorých bolo aj ľúto. Čo sa týka vizuálnej stránky, tak môžem len chváliť, je špičková, skvelé prostredie, arachnidy, ktoré ani vo filmoch nepôsobili reálnejšie, perfektné veľkolepé scény z vesmíru, tu nemám čo kritizovať. A potešila ma aj hudba, síce tá totožná s Verhoevenovou verziou sa tu objaví len raz, ale páčila sa mi stále. Som veľmi spokojný, síce na to najlepšie si treba počkať, ale hlavne druhá polovica je výborná. Chválim príbeh, postavy, akciu, vizuál a aj napojenie na filmovú sériu, Sjinji Aramaki rozhodne nesklamal. 78% ()

Trustme

Využití CGI animace pro fenomén Starship Troopers a hlavně pro dospělé téma a žánr. Za to patří tvůrcům moje velké díky. Zachování všeho toho universa a designu hvězdé jednotky - drsní opancířovaní vojáci a vojačky, kde se nehraje na etiketu a rozdíl v pohlaví (alespoň v boji), pohrdání zbabělostí a čest umřít v akci, kde není čas na nářky nad mrtvými a hledání obvazů, obdiv k silnějšímu... k hrdinovi. Což někdy zavání onou diskutovanou propagací "fašismu" u tohoto knižního díla i filmových zpracování. Zde se naštěstí dočkáme hlavně skvělé nonstop akce, chlapáckých hlášek i emocí, které by nevykouzlil ani živý herec. Graficky velmi pěkné a všechny ty bump mappingy, specular, distortion, refraction textury jsou oku lahodící při bluray verzi. Pohyb postav je však kostrbatý. Dočkáme se známých, počítačem upgradovaných tváří i hmyzí útočné fauny a telepatické podsatité královny. Tvůrci si vyhráli se záběry a labužnicky servírují zpomalovačky, včetně jedné parádní freeze scény. Jako fanouška této série i hráče PC strategické verze mě potěšila finální akce generála Rica oblečeného v ultimátním Mechbattlesuit a sniperská mstitelka Triga. Snad se třeba povede vzkřísit ke kvalitám Verhoevenova prvního dílu i další pokračování či remake s NC-17 ratingem. ()

Lucasion

Že se Hvězdná pěchota z roku 1997 přeci jen nedočkala důstojného pokračování? Ne v hrané formě, ale film Invasion vám dá zapomenout na Hrdiny Federace nebo Skrytého nepřítele. CGI animovaný film je opravdu parádní kompenzací za zbabraná pokračování. Příběh začíná drsnou akcí a drsnou akcí i skončí. Země je ohrožena a je na pár mariňácích, aby to broukům nandali. Charaktery jsou velice poutavé a o to víc překvapí, že jejich likvidace je poměrné rychlá a poměrně i dost rozsáhlá. Příběh je klasický akční sci-fi o výsadku na opuštěnou loď Federace. Takže něco mezi Aliens a videoherním Dead Space. Animace jsou opravdu úchvatné a lepší vizuál byste asi stěží hledali. Co lze vytýkat je zbytečně protahovaný konec. Za mě tedy je Starship Troopers: Invasion jeden z nejlepších animovaných počinů. Když zazní hudební motiv z jedničky, je to už jen třešnička na dortu. (75 %) ()

ywo666

Veľmi slušná chuťovka. Film by sa dal využiť aj lepšie a nebránil by som sa sérií niekoľkých filmov. Vizuálne je to super. Postavy sú zaujímavé aj keď nedotiahnuté. Vlastne ani neviem kto mal byť hlavná postava. Skôr je to vystavané na väčšom počte vedlajších rovnocenných postáv. To má jedno veľké plus. Nemôžete si byť istý kto zomrie. Zaujalo ma, že sa totálne nesrali s nahotou. To je pre mňa novinka. Appleseed je moja srdcovka. A toto tiež nesklamalo. Už som aj zabudol na orginálnych Starship Troopers od Verhoevena. Nuž ako píšem. Načaté je to dobre, len to teraz rozvinúť. U mňa je hodnotenie niekde medzi 80-85% ()

• Práce na produkci zabraly necelé dva roky. (HellFire)
  • Úvodní monolog je převzat z knižní předlohy. (HellFire)