Šarmantní hazardní karetní hráč Bret Maverick se vydává na proslulý pokerový šampionát Tří řek. Obrovskou výhru půl milionu dolarů chce ale získat i půvabná a všemi mastmi mazaná Annabelle Bransfordová, s níž se seznámí na cestě. Podobný zájem má také šerif Zane Coburn, zamračený pistolník Angel a další hráči. Podmínkou je, že každý před započetím šampionátu složí dvacet pět tisíc dolarů. A protože ve hře půjde o tak obrovskou finanční částku, pokoušejí se všichni své spoluhráče předem nějak oblufnout, nepříjemně překvapit, anebo je dokonce odstranit z cesty... (oficiálny text distribútora)

Lima

Nesmírně zábavná a inteligentní komedie z prostředí Divokého západu s překvapivým koncem. Podvodníček Gibson je sympaťák jedna báseň, indiáni zase těžký pohodáři a flegmatici. Jodie Fosterové to ještě nikdy tak neslušelo. Výprava s dobovým parníkem v čele nemá chybu. A to malé cameo Dannyho Glovera, nenápadným mrknutím oka upozorňující na sérii Lethal Weapon, je prostě kouzelné. Tenhle film můžu vždycky. ()

Matty

Mel Gibson po svém vydrbe i s Indiány. Mnohem víc než roli pouhého sexy roští si po jeho boku střihla okouzlující Jodie Foster. Perfektní obsazení a vtipy, které nestárnou stejně jako Divoký západ neztrácí ze své přitažlivosti. Richard Donner uměl. 80% Zajímavé komentáře: Melies, tron ()

honajz

Podobně jako u pozdějších Lethal Weapons, ani zde Donerrovi moc nejde o děj, ale o akci a legraci. A aby nepřišel zkrátka ani parťák ze Zbraní Danny Glover, střihnul si tu malou roličku bankovního lupiče. Ostatně tuhle scénu, kdy se ti dva na sebe podívají, jako by se odněkud znali, ale netuší odkud, je snad to nejlepší na filmu. Protože ne že by mě nebavil, baví mě pořád, je příjemně uvolněný a třeba scény s indiány mne dovedou pokaždé svou nenuceností pobavit (a navíc je tu Paul Smith, kterého prostě nejde vymazat z hlavy jako kopii Buda Spencera ze Šimonů a Matoušů) , jenže tempo poněkud pokulhává, ne vše je vtipné, a jak jsem psal, děj není moc složitý, takže ty dvě hodiny se občas chvílemi vlečou. Ale zase kde uvidíte Jodie Foster v komedii a ještě jako falešnou hráčku a kapsářku. ()

kingik

Aby byl film s takto řídkým dějem dívatelnější, musel by se hodně prostříhat. Situační humor je sice dobrá věc, ale patři do sitcomu. Než se film doklopýtá k závěrečné, velmi překvapivé pointě, která je tím nejzajímavějším, trvá to až neúnosně dlouho. Od spolupráce Gibson-Donner bych čekal víc, než nekonečně dlouhou historku z jakéhosi prestižního pokerového turnaje. 60% ()

• Ve scéně, kdy Maverick (Mel Gibson) odjíždí ve skupině Indiánů nechat si uříznout ruce, je v pozadí vidět projíždějící auto. Přestože jde o malý objekt, podle rychlosti lze vozidlo identifikovat. (nOvYl)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (viac)