Druhý muž

• Slovensko Iný muž (festivalový názov) (viac)

Peter a Lisa žijú roky v pevnom manželskom zväzku. Ona je úspešná dizajnérka obuvi, on vedie vlastnú firmu. Lisa práve slávnostne predstavuje svoju aktuálnu kolekciu. Pri večeri je však nesvoja, vyhýbavá. Kladie manželovi otázky ako „Myslíš, že dvaja ľudia môžu žiť spolu po celý život? Nikdy si sa nechcel vyspať s inou ženou?“. Peter sa pokúša nájsť odpovede na ceste do Talianska. Tam sa zoznámi so šarmantným Ralphom, ktorý je Lisinin milenec. Ale Ralph má vlastné tajomstvá.

Dráma o klasickom ľúbostnom trojuholníku, ktorý výrazne presahuje obvyklú šablónovitú tému cudzoložstva. Príbeh sa rozvinie a skúma podstatu neprvoplánovej žiarlivosti, ale aj straty a odpustenia. Napätie sa stupňuje. Vzniká zvláštna emocionálna a estetická kombinácia túžby a posadnutosti. (oficiálny text distribútora)

italka63

Výborný Liam Neeson i Antonio Banderas, toť asi vše. No, ještě samozřejmě Milano...scénář mě předestřel ženu, která falírovala mezi manželem a španělskobritským milencem a ona umře na rakovinu. Čím více jsem ji poznávala, tím více mi šla na nervy. Moje babička by řekla, pálilo ji dobré bydlo. Ovšem musím uznat, že Banderas by svým kouzlem omotal skoro každou ženu...a ty červené lodičky byly ólalá ! ()

IdaHutt

Tak se mi při sledování této psychologicky totálně vykloubené slátaniny vybavila Profesionální žena Vladimíra Párala. Kdyby režisér Eyre četl Profesionální ženu, snad by tak trapně netrval na tom, aby Antonio Bandreras osudově svedl světačku, jsa zároveň nacpán do role evidentního blbečka. Mimořádně špatný film, škoda jinak kvalitních herců a škoda času! ()

bourec

Tenhle film se ke mě dostal hlavně z důvodu Liama Neesona.Toho mám rád.Pochybnosti jsem měl naopak ze jména režiséra,to je neskutečnej nudař.A taky že jo.Nuda,nuda,nuda,a ještě k tomu komorní příběh.Muž pátrá po smrti manželky po jejím milenci(slabej Banderas) a já si kousal nehty.Dám 40%,a asi budu brát zřetel i na to,kterej blb to točí. ()

honajz

Díky závěru za *, ale s bídou. Tenhle film doplácí na to, že se od začátku tváří jako div ne nějaké mysteriózno, a nakonec se z toho vyklube rodinná selanka, kde si všichni odpustí, co jsme si, to jsme si, život jde dál. O zvratech těžko mluvit, většinu "zvratů" tuší zlkušenější divák tak dlouho dopředu, že se k jejich odhalení pronudí. Viz třeba heslo k fotkám, to by napadlo i idiota zkusit hned napoprvé, to, které bylo celou dobu na očích. A takhle to pokračovalo celý film. Ani ty psychologický kecy, co se sem tam objeví, nejsou nijak na výši ("člověk má žít okamžikem", "musíme vidět v sobě a druhých to pozitivní"...), takže na tomto poli film nijak neohromí. Po skončení snímku mám pocit promarněné šance, kde se dalo zaplést osudy víc a lépe, vybudovat větší napětí, propracovat víc psychologii postav než jen prvoplánově na povrchu, avšak nestalo se. ()