Pontypool

• Kanada Pontypool (viac)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

topi

Určitě jeden z nejoriginálnějších zombie hororů s perfektně stupňovanou a houstnoucí atmosférou, jaký jsem kdy viděl. Skvělé prostředí rádiové věži mě trochu připomělo Carpenterovu klasiku The fog. Stylový hudební doprovod film ještě více zvýrazňuje. Parádní kousek! " Kill is kiss, kill is kiss, kill is kiss...What is kill?..." " Sydney Briar is alive " - tahle věta mě bude hučet ještě dlouho v hlavě...A ještě charismatický Stephen Mc Donald a jeho hlas, to je fakt něco! ()

JASON_X

Scénárista Tony Burgess není Anthony Burgess a tohle není thriller ani horror, ale užvaněná pseudointelektuální ptákovina. Jako by nestačilo, že se "thriller" o šíření smrtícího viru celý odehrává v rozhlasovém studiu, ona ještě navíc musí značnou část děje tvořit slovní onanie jednoho otravně sebestředného a hlavně k smrti nudného kašpara (a to mám prosím McHattieho hodně rád). Někdy před polovinou filmu to sice vypadá, že se začíná blýskat na lepší horrorové časy, ale tahle naděje pohasne dřív než se pořádně rozhoří a poslední třetina filmu, vyplněná nesnesitelným surreálným plkáním, už pro mě byla jen čirým diváckým utrpením (a kdybych tvrdil něco jiného, třeba abych se jevil víc oduševnělým nebo aspoň nekonformním, byla by to ode mne pouhá dětinská póza). ()

Morholt

Zvolit netradiční formát u tradičního žánru je jistě chvályhodné, ale originalita automaticky neznamená kvalitu. A Pontypool je toho důkazem. Jedním slovem nuda. Hodinu sedí trojice lidí v rádiovém studiu, kam jim přicházejí zprávy a vzrůstajícím násilí ve městě. Hodinu pořád to samé dokolečka. Pak se začne něco dít, ale jen na pár okamžiků. Pak se vše zase vrátí k mikrofonům a vysílání pokračuje jen s tím rozdílem, že reportér vysílá do světa snůšku nesmyslů, jimiž se snaží nemrtvé ukecat. Naprosté zklamání. 10% ()

topr harley

No dobrý, tohle vůbec nebyl zombie film. To by ještě nevadilo, to bych přežil. Jenže zdroj a přenášení nákazy byla úplná píčovina. Tvůrce sice ctí to, že chtěli do žánru přinést něco nového ale mě to prostě nesedlo. Jediné co to trochu zachraňuje byl hlavní představitel. Hlas měl úžasný to se mu musí nechat ale jinak nic. Mě ten film prostě nijak neoslovil ani nezaujal. ()

Fr

Něco se stane. Něco velikého. Ale vždycky se přece něco stane..... Velmi zvláštní a zajímavej film, hlavně však herecký koncert S.McHattie. Vyzdvihuji taktéž zvukovou stránku, přestože se film odehrává převážně v rádiu – je (překvapivě) co poslouchat! Hororová rozhlasová hra? Divadelní hra? Vše by se z Pontypoolu dalo vytvořit. Jednoduché (?) nejen slovní napětí a hledání slova, které dokáže zabít slovo. Originální?! Pravdivé, protože hodně lidí nerozumí druhým. Jestli máte stejný pocit po přečtení tohoto komentáře, alespoň nebudete infikováni. P.S.: Nezapomeňte vydržet do úplného konce titulků!! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** Víte že? Přes to všechno co se v Pontypoolu stalo, zůstává stále vhodným místem – třeba pro…? ()

• Scenárista Tony Burgess si vo filme strihol rovnomenné cameo, konkrétne v scéne so živou hudbou v rádiu. (BlackTom)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (BlackTom)