Stake Land

(festivalový názov)
  • Česko Země kůlů (viac)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Phobia

Robertek Pattinson nebo někdo z jeho decentně krvesajných příbuzných projevil nekrofilní sklony, ošukal zombie samici, jejich hybridní infekční děcko někoho kouslo a tak se svět dostal do problémů: čvachtaví zombupíři po nocích shánějí gáblík - nějaké to šťavnaté lidské masíčko. Jsou rychlí, jsou silní a nebýt jejich smrtící světloplachosti a alergie na ostré dřevěné předměty v těle, nedokázal by se jim postavit ani sám Mistr. Naštěstí zombupíři mají své slabiny, proto novodobý VanHelsing může zaučovat v zabíjení mrtvých osiřelého puberťáka, pomáhat ženám (přestože vypadají jako James Coburn) a škádlit fanatické církevní pozůstatky. Atmosféra se povedla, pomalejší tempo nevadilo, neznámé ksichty herců nebyly vůbec ke škodě, čekala jsem akorát poněkud bombastičtější akční scény. Nic nového pod sluncem (jedno překvapení teda filmu musím uznat), ale pro příznivce zombie subžánru celkem pohodová podívaná. 71% ()

Flipnic

Hrozný!! Teda takhle nasranej na nějakou novinku jsem nebyl ani nepamatuju!! Jako mě osobně nevadí vykrádání, remakování, opakování klišé atd. Ale co je moc, to je moc i na mě. A tady tohle je opravdu příliš!!! Pomalej utahanej děj o ničem. Postavy nesympatický, nezajímavý a otřesně zahraný. Akční scény hrozný, trapný, špatná choreografie a je jich málo. Přemrštěná stopáž, která mě úplně týrala nudou. Film se ubírá od ničeho nikam. Jeho trapná klišovitost, všechno zde už 100 x bylo, prostě nééé!! Takhle NE!!! To že někdo zaměnil "zombáky a nakažený" za upíry je snad ještě větší výsměch postapokalyptickým akčním dramatům než celej trapnej zbytek filmu... Tohle teda mi fakt nesedlo, je to kravina, nemá to žádnou hodnotu, v ničem!! Maximálně v maskách upírů ... ()

Ampi

Vcelku pěkná postapokalyptická a hlavně zdařila road-movie z upířího světa. Mistr a jeho učeň se filmovou milenkou Toma Cruise, co zestárla a stala se jeptiškou, filmovou dceru Bruce Willise, co otěhotněla a mnoho dalších žen a mužů, co se snaží přežít. Pak tu jsou muži a ženy, co jim to nepřeji a samozřejmě upíři. ()

darkrobyk

Může být něco horšího, než jsou démonická monstra z pekla? Jistě, člověk... Byť se film tváří jako upíří horror, tak nemrtví jsou zde až na druhém místě. Ano, berou životy, jsou nemilosrdní a nutí ke strachu, ostražitosti, zoufalství a přemýšlení. Zlo se nakonec ukazuje jako temná stránka lidské duše a upíři jen jako prostředek. Vyvolení, postižení touhou po moci, neváhají z letadel a vrtulníků shazovat krvežíznivá monstra na města, aby tak uspíšili jejich devastaci. Působivé drama sleduje cestu muže a chlapce, ke kterým se přidávají náhodně další lidé s podobnými osudy. Výborná kamera, čarokrásná příroda v kontrastu s civilizací lidí a upírů, působivá hudba a neokoukané tváře. Upíři jsou správně gore, útočí bleskově ( 30 dní dlouhá noc dala holt nemrtvým novou tvář), jsou silní, ale světlo je spálí, jsou hloupí, ale je jich hodně. Naděje je malinkatou jiskřičkou a hlavní postavy v ní věří více než divák... ()

Hrabka

Film hodně připomíná "Cestu", ale je o dost horší. Já jsem se u něj docela často nudil. Ačkoli mám tyto filmy po "konci světa" velmi rád, tak tento na mě skoro vůbec nezapůsobil. Bylo to hrozně zkratovité, chaotické, neucelené. Prostě jedem někam, potkáme někoho, jedem dál, někoho rozsekáme, jedem dál, někdo nás chytí, nejedem dál, utečeme, jedeme dál, rozsekáme ty co nás chytili, jedeme dál, někoho nám zabijí, někoho potkáme, zapaříme, pokecáme, jedeme dál, někoho rozsekáme, jedeme dál, někoho potkáme, jedeme a jsme tam. Film hraje až moc na city a příběh nedokáže vůbec zaujmout. Což o to že hudba a atmosféra je na dobré úrovni, když děj je tak hrozně utahanej se spoustou ohraných momentů. Příště bych prostě ocenil nějaký poutavější děj s větší zápletkou, třeba i na jednom místě. Ne takový zmatečný děj s mnoha dílčími pasážemi, které nejsou nijak výrazně propojené. 45% ()

• Fotbalová helma, kterou si na začátku filmu Martin (Connor Paolo) nasazuje, odkazuje na střední školu režiséra Jima Micklyho. (oje)
  • Zippo zapalovač, který používá Mistr (Nick Damici), je reklamní zapalovač Marlboro. (HectorHagman)
  • Ve scéně, kdy jde Martin (Connor Paolo) zachránit Bellu (Danielle Harris), udělá upír (kněz bratrstva) jizvu Mistrovi (Nick Damici) na levou tvář, avšak ke konci filmu je možné spatřit Mistra (Nick Damici) u zrcadla, kde si umývá obličej s ránou na pravé straně tváře. (Koman)

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (viac)