Dom na konci ulice

• Česko Dům na konci ulice (viac)

Keď sa matka s dcérou presťahujú do malého mestečka, zistia, že vo vedľajšom dome sa pred rokmi odohrala tragédia - mladá dievčina tam zabila svojich rodičov. Dcéra sa zoznámi s chlapcom, ktorý ako jediný masakru prežil a zistí, že dávny hrôzostrašný príbeh sa ešte zďaleka neskončil. Čerstvo rozvedená Sarah a jej dcéra Elissa chcú začať nový život a presťahujú sa do svojho vysnívaného vidieckeho domu v malom mestečku. Keď však v okolí začne dochádzať k prekvapujúcim a nevysvetliteľným udalostiam, zistia, že mestečko ukrýva desivé tajomstvo. Pred niekoľkými rokmi vo vedľajšom dome mladé dievča zabilo svojich rodičov priamo v ich posteli a potom záhadne zmizlo. Jediný, kto vtedy masakru prežil, bol jej brat Ryan. Aj napriek výhradám svojej matky sa Elissa so samotárskym Ryanom spriatelí. Čím sú si tí dvaja bližší, tým hlbšie sa všetci ponárajú do tajomného nebezpečenstva, ktoré bude mať ešte desivejšie následky, než si dokážu predstaviť. (TV JOJ)

POMO

Hned od začátku to zavání okoukaností, ale potěší aspoň přítomnost hereckých tváří a hezky vykreslená vztahovka mezi nima. Po hororové stránce je to ale naprosto nefunkční. Alespoň nějaké thrillerové napětí se dostaví až ve finální scéně. Neoriginalitu, místama blbý střih a vůbec špatné režijní vedení to ale nezahrání. Nemluvě o hloupostech ve scénáři. ()

teutates odpad!

Není to až tak špatný nóo, protože je to hrozný… důvod? Kluk od vedle je malý, psychopatický masturbant, kterého rodiče měnili v metanfetaminovém rozpoložení na holčičku. Né, že by byla Lawrence jakási super herečka, ale upřímně nechápu, co tady dělala. V rámci žánru hrozný shit, na který se nedá dívat a to závěrečné rozuzlení mně úplně dostalo. (do kolen samozřejmě). -1/10 Rozhodl jsem se začít s minusovým hodnocením, protože ani po pár dnech si nemůžu odpustit, že jsem ztratil 96 min života. Má nová škála -10/0/10 zdař bůh autoimunitní fekalisté ()

playboxguest

To byla zase jednou jízda... plná "nečekaných" zvratů a jednoho klišé vedle druhého (při závěrečném záběru na magořinec už jsem smíchy málem učůrla). Postavy sympatické jak nedělní vstávání do roboty. Jediné, co si z tohohle filmu odnáším, je fakt, že Jenn by se měla držet hnědých kadeří, protože zesvětlení z ní dělá jen další nezajímavou tuctovku. 40% ()

Anderton

Otázka neznie, či má nejaký film myšlienku alebo nie, ale ako je ten film v rámci žánru natočený a ako je daná myšlienka potom podaná. Dom má myšlienku zaujímavú, ale otrepanú, ako môže pôsobiť násilie na človeka/dieťa, ak sa s ničím iným nestretáva alebo tak nejak podobne a niečo má do seba aj ohľadom chovania mužov k ženám. Film v prvej polovici pôsobí tajomne, nevieme, kam sa bude uberať. Lenže stane sa niečo skutočne predvídateľné a to fakt, že sa z neho stane tuctová hororová blbosť. Hlavný záporák je prezradený a nasleduje iba tuctová naháňačka s nožom v ruke a niektoré klišé, ktoré už nefungujú nielenže v hororoch, ale boli by trápne už aj v paródii. Film je natočený slušne, ale priveľmi cieli na teen publikum a to bohužiaľ aj v prípade onoho záporáka, ktorý to s charizmou rozhodne nepreháňal. ()

honajz

Klady filmu jsou slušná atmosféra, kamera a nijak přehnané nebo dementní herectví. Minusem je samotný příběh, který sice obsahuje řekněme nečekaný zvrat (komu přišlo, že se ve filmu vlastně nic moc neděje, a začal přemýšlet, tomu zvrat asi moc nečekaný nepřišel - navíc je ten zvrat ukradený z Color of Night), ale při hlubším pohledu vyjde najevo, jak je vlastně nelogický. SPOILERy! Přece když máte dvě děti a musíte je mít přihlášené na úřadech, a jedno zemře, pořád vám jedno dítě někde chybí, a ne že budete dělat, že pořád máte dvě. Rodiče jsou prezentováni jako narkomani a násilníci, a z jejich dědictví si mladej žije docela vesele ve velkém baráku a nemusí makat? (A kdo mu v baráku tak pěkně uklízí, že tam nemá prach?) Chvílemi to připomíná obyčejné studentské drama než thriller, a závěrečná dvacetiminutovka je sice svým způsobem napínavá, ale opět nelogická (po třech průstřelech prostě nemáte šanci přežít, po bodnutí do břicha neběháte za dva týdny jak králík). ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 46. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Byť středoškoláci velmi poškodí Ryanovo (Max Thieriot) auto (rozbité čelní sklo a přední světlomety) po chvíli, když jej řídí Elissa (Jennifer Lawrence), je auto zcela v pořádku a v tomto stavu už zůstane až do konce filmu. (pemap)

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (viac)