V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

-OverLord-

Čekal bych, že druhej díl bude jen slabej odvárek, kterej si Wan střihnul jen tak narychlo po skvělým The Conjuring, a nedůležitej dodatek ke skvělýmu prvnímu dílu. Opak je ale pravdou. Jde o plnohodnotný hororový pokračování, který nerecykluje a jen nenásilně rozšiřuje příběh prvního dílu, ale už to jede celý trochu na jiný vlně. Na příběhu je to postavený především, je fakt hustej a nedá se vytušit dopředu. Nejede to na šťávě lekaček, jako spíš na hrůznejch výjevech, při kterých diváka občas zamrazí, a to je velký plus. A jak už je zvykem, konec může, ale taky nemusí vyústit v třetí díl. Vrátka jsou ale otevřený. Každopádně mě už Wan po několikátý přesvědčil, že patří ke špičce moderní hororový scény. Jen tak dál. ()

CANNIBAL

Tohle že má být jako horor? Tak na to rychle zapomeňte! Jediná děsivá věc na celém filmu, by byla asi nejspíš představa, při myšlence vložení dítěte do toho přeřvanýho, blikajícího, drnčícího a zvonícího chodítka pro mimina. V záběru, kde Rose Byrne o něj zakopne. Jinak je to spíš po praktický stránce neparodická hororová komedie. A tu já zas nijak zvlášť nemusím. Lepší je hororová parodická. Za mě jenom dvě hvězdy a to jen proto, že to za 1. mělo alespoň nějaký děj. A za 2. v tom byl určitý potenciál pro kvalitní horor. Tak snad se někdy v budoucnu natočí nějaký kvalitní remake. ()

tron

Sranda, jednotka ma príliš nebavila, ale dvojka áno. Trvá síce takmer dve hodiny, čo je dosť veľa, ale tvorcovia sa nám to snažia spríjemniť, ako sa len dá. Neustále sa niečo deje. Hrdinom najnápomocnejšia postava z jednotky je mŕtva (čo však nebráni jej hereckému predstaviteľovi v návrate), do popredia vstupuje nové médium, vracia sa podarená dvojka mladých pomocníkov Elise, jedna časť postáv je v dome, druhá blúdi ponurou, dávno opustenou nemocnicou. Sú tu nové monštrá, zaujímavé flashbacky, oproti jednotke je viac do popredia pretlačený svet „inej dimenzie“, pán manžel možno je a možno nie je druhý Jack Torrance, cestujeme časom (!) a „záhrobie“ je síce extrémne nízkorozpočtové, ale o to pôsobivejšie. Scenár je plný osviežujúcich drobností (dvojka sa odohráva len pár hodín po jednotke), strašidelné scény sú síce klišé (keď budete očakávať útok zla, vtedy aj naozaj zaútočí), ale intenzívne. Pod čiernu zem by som zvozil čudné akčné scény s prízrakmi a priemerné masky duchov, ale zachraňujú to skvelí herci s dobre načrtnutými a sympatickými postavami, ktorým držíte palce + dialógy, ktoré majú zmysel. Občas to jemne nudí, ale proste videl som to už dva razy a „musím“ dať až 70%. ()

Pepinec

Když jdu do kina jako běžný smrtelník, co páchá hříchy vyhazováním oslabené koruny za filmy, vybírám si místo podle toho, jak daleko ode mě bude plátno. Zatímco jdu-li na projekci jakožto člen božstva ČSFD, musím si křeslo, chca nechca, vybrat podle toho, jak daleko ode mě budou lidi, u kterých mi na radaru bliká červený nápis "Jsem křupan a nebojím se to použít." Fascinuje mě, jak 200 lidí dokáže konsternovaně čumět na trailery a upoutávky, i reklama na psí lejno se hltá jako čerstvě upečená husa, ale jakmile naběhne povel "nezapomeňte film ohodnotit na ČSFD", ozve se znělka a do sálu vstoupí první scéna filmu, těch stejných 200 lidí začne šustit, trhat, lámat, syčet, chřoupat, mlaskat a žvanit, jako kdyby dva roky nejedlo a pět let se nevidělo. A já si vždycky v takové chvíli vzpomenu na poslední větu z e-mailu s kódem, která zní: "Přejeme ti pohodový filmový zážitek ve společnosti největších filmových fanoušků. Tvoje ČSFD.cz." O Insidious 2 vám napíšu jindy, po druhé projekci; až zjistím, kdo z trojlístku já, James Wan a křupani udělal chybu. ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $83,586,447Tržby Celosvetovo $161,919,318 Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,304,428Tržby za predaj DVD v USA $6,954,658 ║ veru asi som sa až moc tešil po veľmi vydarenom Wanovom V zajatí démonov, lebo tu to ide tak na pól plynu, v prvom rade strašne mimo tu udierajú vtipné vložky a tých tu je fakt dosť, celý dej na tom tak neslušne dokmášu až hrôza, lebo pokiaľ je na pľace Rose Byrne tak to má celkom dobrú atmosféru, nechýba pri jej vypätých chvíľkach slušná dávka napätia, tiež Patrick Wilson nie je najhorší ale z jeho postavou sa aj trošku zbytočne scenáristi vybláznili, nemá úplne správny ráz, troška tu vadia aj niektoré zaužívané prvky ako vŕzgajúca a otvárajúca sa skriňa, veci čo sa naokolo stále zapínajú ako klavír, rádio, detský pavúk, prebiehajúce mátohy, nuž tento ponúknutý mix nebolo proste úplne to pravé orechové takže tak troška sklamanie /videl v kine: 55%/ __moja recenzia ()

• Původně měl být film uveden v USA 30. srpna 2013. Později se datum premiéry změnilo na 20. září, ale konečným datem se stalo 13. září tohoto roku, což vyšlo na pátek třináctého. (Mardzis)
  • Když Tucker (Angus Sampson) ukazuje na svém notebooku video ze staré VHS, je možné na vteřinu spatřit jeho pracovní plochu, kde lze vidět jeho, scenáristu Leigha Whannella a režiséra filmu Jamese Wana. Wan a Whannell jsou ve skutečnosti přátelé už od časů filmové školy, kteří pak svou profesionální kariéru začali spoluprací na filmu Saw: Hra o přežití (2004). (MareT.)
  • Při natáčení byly použity stejné kulisy domu jako ve snímku V zajetí démonů (2013) od stejného režiséra. (ČSFD)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (viac)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

Pokud o tom nevíte, nejvýdělečnějším filmem roku 2011 byl horor Insidious. Utržil sice v kinech „jen“ 97 milionů dolarů, ale byl pořízen za pouhého 1,5 milionu. Tomu se říká dobře rozjet investice. A… (viac)