Milenci tých druhých

• Česko Milenci těch druhých (viac)

Jake Harbor (Jason Sudeikis) a Lainey Daltonová (Alison Brieová) na univerzite spoločne zažili prvú sexuálnu skúsenosť. Keď v súčasnosti, o desať rokov neskôr, sa náhodou stretnú v New Yorku, zisťujú, že im to v živote - a hlavne vo vzťahoch - veľmi nevychádza. Ich najväčším problémom je partnerova vernosť. Kým Jake je profesionálny sukničkár a záletník, Lainey je neustále zraňovanou a podvádzanou kráskou. Obaja preto uzavrú úprimnú priateľskú dohodu o vzájomnej, prísne platonickej vzťahovej výpomoci, ktorej cieľom je obojstranná podpora pri hľadaní zdravého a šťastného partnerstva. Takého partnerstva, ktoré žiadna nevera - alebo niečo podobné - nemôže narušiť. Alebo áno? (TV JOJ)

Dementra

Líbí se mi tenhle nový trend (ne)romantických komedií, ve kterých účinkují vztahy zničení lidé. Až moc se v názorech na tenhle film zdůrazňuje sexuální stránka filmu, která tu není ta hlavní, přestože tu narázíme na pár alespoň verbálně explicitních scén. Podle mě tenhle film skvěle vypovídá o dnešních vztazích, kdy stále hledáme něco silnějšího a lepšího, ale něco nás pořád drží zpátky. Škoda, že Adam Scott tu hraje tak odpornou postavu, která nemá s (úžasnou) Alison Brie moc chemie, které by tu, vzhledem k jejich vztahu mělo být až až. ()

Wysch

Friends with benefits o pár let starší s míň sexem s kujva roztomilou Alison Brie, která si tu hvězdu navíc asi zaslouží. Sudeikis hraje správnýho řízka plnýho dobrých i špatných hlášek, Brie naopak zoufale pitomou holku s rozumem někde na půli cesty, a i když to tak chvíli nevypadá, neamericky americký konec přeci jen vyhraje. Jo a Adam Scott si to neskutečně dává! ()

hroubek

Skvělá komedie. Fakt jsem nečekal, že se mi tento film bude líbit, tak moc. Film bych popsal, jako něco na způsob Láska a jiné závislosti, Kamarád taky rád a Bláznivá, zatracená láska. Režisérku Leslye Headland neznám, ale má moje velké uznání za to, jak tenhle film napsala a hlavně zrežírovala. Co si budeme povídat, filmů na tohle téma vzniklo spoustu, ale jen o pár z nich můžete říci, že je rádi uvidíte znovu, že vás dokážou upřímně rozesmát a dojmout, i přestože víte jak asi skončí. Největší trefou filmu je obsazení, bez kterého by mě film bavil o dost méně. Jason Sudeikis je sympaťák už od pohledu a tady si svojí postavu užívá jak to jen jde. Od hlášek, přes peprné dialogy k dojemným rozhovorům. Alison Brie neskutečně žeru od té doby co jsem jí poprvé viděl v Community a za tu dobu se to vůbec nezměnilo, ba naopak. Líbilo se mi jakým způsobem se její postava chová, že je sympatická, spoustu věcí moc prožívá, dokáže být správně roztomilá a neskutečně sexy a vzápětí vás dožene k slzám. Adam Scott(PaR) má tady divný úchylácký knírek a byl pro mě dost nevýrazný a nudný(účel). Amanda Peet má méně prostoru, ale dokáže ho perfektně využít. Jason Mantzoukas a Andrea Savage jsou velmi dobrý přihrávači a mají dost dobré dialogy a kolikrát si ukradnou scénu pro sebe. Nejvíce mě Milenci těch druhých bavili, když postavy chodily a povídaly si mezi sebou. Šly nakupovat, na jídlo, rozebíraly předešlé vztahy, nebo si jen sedly a koukaly na Misery nechce zemřít. Fakt je ten, že jsem si je oblíbil hned na začátku, a bavil jsem se s nimi, jako když Jake vysvětluje Lainey jak má správně masturbovat, nebo když jdou sjetý na dětskou oslavu a Lainey to tam rozjede či když jsi posílají zprávy. Je to fajn a hlavně je to přirozeně uvěřitelný. Jediný můj nedostatek je v tom, že jsem čekal jiné zakončení, které by film povýšilo na něco mnohem víc(Prime). Bylo by to nečekané a hlavně k předchozímu ději by to pasovalo lépe. Milenci těch druhých je špičková komedie, která se tváří dosti přisprostle, ale jakmile jí poznáte zblízka tak pochopíte, že v sobě má mnohem více, než se na první pohled zdálo. ()

Autogram

Romantická komédia o sexe ako nový žáner funguje len tak napoly. Priatelia s výhodami fungovali trochu lepšie s Milou Kunis, tam bolo aj o niečo viac sexu, pričom tu je to hlavne veľa rečí. Niekedy až priveľa a strácal som sa v tom. No ale zabaviť sa dá, aj na tých nepravdepodobných situáciách a rozhodnutiach. ()

POMO

Jedna z najlepších oddychoviek o vzťahoch-nevzťahoch, o postavách ktorým prajete šťastie, hoci majú viacej múch než pozitív. Zasadenie do New Yorku ideálne, takto to holt vo veľkomestách funguje - sexu môžete mať habadej, ale pevný pekný vzťah je nedostupný. Sympatická, prirodzene hrajúca dvojka, úprimné a trefné dialógy bez servítkov. ()

• Natáčelo se ve městě New York City (New York, USA). (BMW12)
  • Jake (Jason Sudeikis) si na rande s Lainey (Alison Brie), asi v 32.minutě filmu, zmíní webové stránky noodlesalad.org, které by měly obsahovat něco o specifické sexuální praktice. Pokud tuto adresu zadáte do příkazového řádku, budete přesměrováni na stránky filmu Milenci těch druhých (2015). (Gyl)