Přeludy

• USA Visions

Poté, co se těhotná Eveleigh přestěhuje se svým manželem na vinici, aby začali nový život, začíná mít halucinace a v jejím životě se objevují přeludy. (Indigo Film)

Morholt

Greutert si i tady udržel sebou nastavenou laťku a ani v tomto případě mě jeho film nijak neurážel a občas i bavil. Strašení tu místy funguje, párkrát jsem se lekl, byť jsem věděl, že to přijde, a potěšilo i rozuzlení, které jsem nečekal. Vyvedl se i casting na čele se sympatickou Islou Fisher a i když táhla jiná jména, především Jim Parsons či Eva Longoria, ani v tomto ohledu zklamán nejsem. Sice snadno zapomenutelný, ale i tak sympatický malý horor. 65% ()

Miseet

Celou dobu mi ten příběh přišel tak trochu na hlavu. Většinu stopáže se jen dějí jakési nadpřirozené záhady v domě se špatnou minulostí. V závěru se teda dočkáme, pro mě ne moc uspokojivého, rozuzlení. Sem tam se objevila nějaká podprůměrná lekačka, což bylo fajn, ale i tak mě to nechávalo stále chladnou. Na druhou stranu to bylo velice dobře natočené a výkon herců byl taky skvělý. Zařadila bych to do škatulky takových klasických průměrných hororů, na které stejně za chvilku zapomenu. ()

darkrobyk

Bubufilm o neklidném domě se v závěru změní v boj o život. Tři čtvrtiny jsou velmi průměrnou béčkovou duchařinou, kde nefunguje ani atmosféra, ani napětí, ani efekty - lekačky typu třísk, bum, prásk nemusím (tohle bych v kině vidět nechtěl - vyhozené peníze). Celou dobu jsem se rozhodoval mezi odpadem a jednou hvězdou, jelikož pošahané blbky, kterým nikdo nevěří, mi pijou krev. Speciální efekty k smíchu, to by zvládl i největší amatér. Herecké výkony mizerné, postavy nesympatické. Hudba (krom třískání) dobrá, kamera obstojná, leč jen konec mě přinutil přihodit hvězdu navrch. ()

JASON_X

Určitě nejsem sám, koho na tenhle biják nalákalo jméno Jima Parsonse na druhém místě hereckého seznamu... Což je ovšem nestydatá blamáž, neb "Sheldon" se v něm mihne jen parkrát, a navíc v nevýznamné roličce. A i jinak je ovšem Visions ztráta času. Jestli znáte ten pocit, kdy už po pár prvních minutách filmu jistojistě VÍTE, že tohle celé bude beznadějně špatně, tak Visions je prosím přesně ten druh filmu. Od začátku mi lezla na nervy i krkem nyvě čumící vizionářská těhulka, její steroidově opuchlý manžel, její kamarádka, otřesně jalové a šablonovité plky všech se všemi, sterilní a banální příběh s lehce předvídatelnou zápletkou, i režie ve stylu béčkového kanadského televizního filmu (pardon všem Kanaďanům). Ale docela to napraví konec, nejdřív nenápadnou narážkou na Rosemary's Baby a vzápětí nato slušnou finálovou zabijačkou. Ale za ten podfuk se Sheldonem to na víc jak na dvě nevidím. ()

maddy

Ten Greutert je z roka na rok horší. Po jednom jeho prekvapivo dobrom filme Saw VI, ktoré ako jediné pokračovanie z tejto nekonečnej série bolo skutočne funkčné, prišiel s nemastný neslaným Saw 3D, následne minulý rok s podpriemernou jednohubkou Jessabelle a teraz svoj kvalitatívny prepad zakončuje s Visions. Visions sú presne ten typ hororu, ktorý z duše neznášam. Greutert sa tu totiž nesnaží budovať nijakú atmosféru alebo napätie a strach (ak sa to tak dá vôbec nazvať) sa snaží navodiť iba ľakačkami. Proti tým síce nič nemám pokiaľ sú skutočne funkčné a použité v rozumnej miere. Greutert však používa tie najprimitívnejšie metódy – postava jednoducho je v dome a do toho sa jej niekto, niečo nepodstatné zjaví, divákovi je úplne jedno čo, akurát sa v tom momente spustí asi tak o 200% hlasnejšia hudba/zvuk oproti predošlému dianiu. A to je celé, čím by Visions chceli byť hororom. Keď si k tomu ešte prepočítam Islu Fisher, ktorá nie je schopná dôveryhodne zahrať ani otvorenie dverí, tak aj tých osemdesiattri minút sa zdá priveľa. Sterilný, otravný, rádoby horor. CELKOVO: 1* (2/10) ()