Everly

• Česko Everly (viac)

Strhujúci a napínavý triler o exkluzívnej prostitútke Everly, ktorá zradila svojho šéfa a stala sa policajnou informátorkou. To ale jej bývalý boss nenechá bez odplaty a pošle na Everly a jej rodinu niekoľko zabijakov. Čiastka 50-tisíc dolárov vypísaná ako odmena za jej zabitie je pre každého z nich viac než lákavá. Aby Everly ochránila svoju dcéru a matku, bude musieť prekonať tie najťažšie nástrahy a nakoniec možno priniesť aj tú najväčšiu obeť... (TV Markíza)

JASON_X

Kříženec tarantinovky, telenovely a hodně praštěného comicsu. Kdyby ale do křížení nebyla zahrnuta ta telenovela, bylo by lépe, protože pasáže s Everlyinou matkou a hlavně dcerou spolehlivě ničí tarantinovsko-comicsovou atmosféru. Nechápu komu jsou určeny, protože pro děti ani pro citlivky zbytek filmu určitě není. A nás cyniky a milovníky ujetého humoru zase ta telenovelická složka znechucuje a otravuje. Takže film tak trochu pro nikoho. ()

Redi

To mi přišlo, jakoby to tvořili fanoušci Rodrigueze, Tarantina a já nevím kterého asijského tvůrce ještě, ale moc dobře to nevyšlo. O Salmě se netřeba bavit. Pár povedeně ujetých scének a killerů se našlo, takže jsem se občas i zasmál... no s dialogama/monologama je to však mizérie sahájící nejčastěji do trapnosti, tedy více než do vykouzleného úsměvu, o který se tak moc film snažil, a to je asi ten nejbolestivější faktor tohoto počinu - ve zkratce: Je to nasáklé stupiditou, až to bolí. Nechci ale od filmu odrazovat, protože jedním skouknutím člověk nic nezkazí a pánové ví, proč se na film podívat... a dámy? Na nějaký feministický dýchánek nebo pro tesknutí po rozchodu s přítelem, přičemž jsou všichni chlapi hajzlové, se může taky hodit. Jednou a dost... no, někdy i třeba v tv při konání jiných domácích činností. ()

Pedross800

"ÚTOČIŠTĚ OBČAS LEŽÍ V CENTRU BOUŘE" Nasrat mamacitu Salmičku Hájků, to by si měl rozmyslet i ten největší mafioso! Bo jak téhle sexy latino dračici chce někdo sáhnout na její holčičku, začne takové akční kolotoč, že jednomu lezou oči z důlků :-) tohle je tak ultimativní nářez plný hektolitrů krve, kyseliny, vnitřností a mrtvol, že člověk nemá čas se skoro ani nadechnout a je na konci! Opravdu brutální akční jízda nemající chybu a k tomu SALMA je i na prahu padesátky pořád kus!!! :-) ()

darkrobyk

Rozkošný masomlejn ve skvělém střihu s velkou kopicí mrtvol, kdy kromě jiného dojde i na střeva ven - jo, kyselina je prevít. V žánrové kolonce chybí komedie, páč tohle je černohumorná vybíjená, kdy aport s granátem je jen jedním střípkem z masakru, kdy se prostě člověk musí smát. Cynický film, který by se obešel bez rodinných dojemných scének, proto nedávám plný počet. Sice jsem Salmě tu postavu úplně nevěřil, ale možná vypadala opravdověji, než kdyby byla chladným zabijákem. Oddechová podívaná, kdy je třeba se povznést nad mrtvoly a nikoho nelitovat. ()

Lacike

Je mozne adaptovat Raid v americkej produkcii a dodrzat nekompromisnu brutalitu originalu? Everly dokazuje, ze ano. Jedna zena v jednom byte vs. horda gangstrov, ktory ju chcu zabit. Po dejovej stranke nic viac a nic menej. A k tomu solidna davka nekompromisne brutalnych prestreliek. Atmosferou, hlavnou hrdinkou, sirokouhlou kamerou a celkovo dokonale vymazlenou kompoziciou to zase do velkej miery pripomina filmy Luca Bessona z doby, ked este tocil pecky ako su Nikita alebo Leon. Prva polovica proste funguje na jednotku. Je to dokonale hrave (kamera nie a nie opustit ten byt), vtipne (psi aport vládne) a krvave (stavnate killshoty). Lenze od prichodu postavy sadistu a masochistu ako keby tvorcom dosli uveritelne dôvody preco neustale hrdinku drzat v byte a prehodili vyhybku z akcneho zanru na hororovy nechutny gorefest jak z tych nejhorsich dielov serie Saw, ktory sa striedal s otravnymi scenami v ktorych tvorcovia vymyslali preco zas a znova hlavnu hrdinku zaporaci nezabiju. Pri 234 nahode vdaka ktorej prezila mi to uz fakt liezlo na nervy. Môj zaujem o osud hlavnej hrdinky klesol skoro na nulu, takze zaverecna klisoidna bodka, jak z toho najpodradnejsieho hororu mi uz bola totalne u prdele. Takze prva polovica filmu je u mna za 5* a druha za 1*, cize aritmeticky priemer su 3*. ()

• Film měl premiéru na festivalu Fantastic Fest 20. září 2014. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Pink studiu v srbském Bělehradě. (Terva)
  • Everly si měla zahrát Kate Hudson. Produkce se ale protáhla a herečka už se dále projektu nemohla účastnit. Nakonec studio rozhodlo, že postavu ztvární Salma Hayek. (Terva)