Vyzerá to tak, že Buck (John Candy) už navždy zostane neskroteným mužom, ktorý sa manželstvu bude vyhýbať "zoširoka-zďaleka". Ale až do momentu, kedy mu Russelovci nezveria na pár dní svoje deti. Nemajú totiž inú možnosť a Buck je predsa len ich strýko a momentálne najdostupnejší a najbližší príbuzný v jednej osobe. Stredoškoláčka Tia (Jean Louisa Kelly), deväťročný Miles (Macaulay Culkin) a päťročná Maizy (Gaby Hoffman) by boli ťažký oriešok aj pre školeného pedagóga, ale strýčko Buck si vie poradiť v každej situácii. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že najbližší týždeň bude pre Bucka hotové peklo, opak je pravdou a až na vzdorujúcu Tiu v puberte si Buck poradil bez zaváhania. Tia je však zdatný protivník, a keď ju Buck chce ochrániť pred niečím, čo by jej neskôr bolo ľúto, pomstí sa mu s typickou ženskou rafinovanosťou. Vstúpi do jeho vzťahu s milenkou Chanice (Amy Madigan) a zariadi, aby sa pohádali. Bič však plieska na konci, a to Buck veľmi dobre vie. Ale nie až tak dobre, aby nebol sám zo seba prekvapený. (TV Markíza)

misterz

Klasická pripomienka dobovej atmosféry, ktorá mi je veľmi milá, naviac tu hrá John Candy, ktorého ako herca mám veľmi rád. Ale to je asi tak všetko. Dejová linka je ako stvorená na upršané nedeľné neskoré ráno, prípadne ako kulisa k domácim prácam. Moc ma to nenadchlo, aj keď záver priniesol so sebou pekné detské poučenie. Len škoda, že to bolo tak hrozne otravne klišovité a stereotypne podané. Slabší priemer. 55/100 ()

F.W.Colqhoun

What does your dog like to drink? Water? ... l've been leaving the toilet seats up. Děti ponechané osudu, či hůře strýčkům, zlodějům a školníkům, toť posedlost Johna Hughese. Vývojově opožděný Johna 'Hagrid' Candyho spořádanou maloměštáckou rodinu se třemi dětmi, z nichž některé vypadají jako Dobrý synek a jiné adepti do Snídanového klubu, napravuje staromládeneckou tyranií. Hodně to nese na bedrech nenapodobitelný Candy, jehož smích děsí víc než penzista s lopatou na sníh. Hughes, který neváhá sáhnout k násilí páchaném sportovním náčiním, dveřmi, hrnci a jinými předměty denní potřeby (další obsese) by udělal lépe, kdyby nemíchal sympaticky civilní polohu svých prvních filmů se sadistickými gagy jako ze Sám doma. ()

dobytek

John Candy byl nadprůměrnej komik, kterej hrál obvykle v podprůměrnejch komediích. Strýček Buck nabízí akorát ohraný téma o tom, jak to v nějaký rodině skřípe, ale postupně se ty vztahy urovnaj a nakonec všechno dobře dopadne. Kdyby v tom nehrál John Candy, asi bych o to ani pohledem nezavadil. Ten tam občas předvede něco vtipnýho, ale jinak je to ztráta času. Pokud patříte mezi ten typ lidí, co miluje Sám doma a vlhne při pohledu na malýho Kulkina, tak si k mýmu hodnocení přidejte klidně 3 hvězdy navíc. ()

Joe321

Úžasná komedie. Řádně pohodová, s dobře napsanými dialogy a celkově scénářem. Děti sympatické, což se moc často nepovede. John Candy... John Candy je prostě Uncle Buck. Je svůj, uplně jako by hrál sám sebe. Krásně zahrané. Jeho hlášky mě rozesmály hodně často a dokonce i dokola opakovaná rána z výfuku. Při rozhovoru Bucka s Bugem o rituálních vraždách jsem brečel, ten jeho hihihi smích s přizavřenýma očima byl výborný. Stejně tak série otázek od malýho Culkina na Bucka. Skvělé scény. Celý film působí velmi přirozeně, paráda. -"We can talk about burying the hatchet. You know what a hatchet is, don't you, Bug?" -"It's an ax?" -"Sort of, yeah, yeah. I got one in my car if you'd like to see it." -"I'll pass." -"Fair enough. I like to carry it, you never know when your going to need it." ()

peetriss

Skvělá, lehce bláznivá, komedie, kterou jsem shlédnul již několikrát a pokaždé jsem se hezky pobavil. Fantastický John Candy předvádí excelentní lidový a lidský humor, Jean Louisa Kelly mu skvěle sekunduje a pochvalu zaslouží i dětské hvězdy: tehdy ještě slávou nezaslepený Macaulay Culkin a okatá Gaby Hoffmann. Podle mě ideální komedie pro celou rodinu, i když lehce střihnutá klasickým americkým sentimentem a poučností, ale v tomto případě se nejedná o nic přehnaného a dá se to přejít. Tenhle film mám rád. ()

• Během výslechu strýčka Bucka Milesem měl John Candy vypsaný dialog ze scénáře na papíře, který měl daný na svém čele, aby mohl Macaulay Culkin číst věty rychleji a udžel tak tempo scény. (Poznámky měl pouze, když byl záběr detailu Milese.) (c.tucker)