Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

Fr

„ŠKRTNI ZÁPALKOU A ZAČNI VÁLKU. DOKUD BUDEME BOJOVAT, MÁME ŠANCI…“ ///    Jednoduše – a celkem zajímavě, ukázanej odboj proti emzákům, kteří obsadili naši matičku Zemi. Stejně tak jednoduše je vysvětleno, jak k tomu došlo. CGI se ke slovu dostanou až v druhý půlce, není jich přehršle, ale jsou slušně udělaný a dotvářejí vyprávění, který díky nim začne vypadat mnohem líp. Nečekejte nějaký lidský osudy. Cílem příběhu je dospět k pointě, která v nás má zanechat pocit něčeho dokonalýho. A smáznout poměr cena/výkon.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Koukám jen na nízkorozpočťáky. 2.) Trpím. Doma mi vládne emzák. /// Thx za titule „num71“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

Davies182

Frenetické sci-fi o hladu po osvobození, korunované skvělou pointou. Sice je to natočené jako krátký výňatek z prostředku děje, a divák se musí v hodně věcech sám zorientovat, ale stojí to za to. Jen škoda, že si to těžko hledá cestu k postavám, které tu jsou v podstatě jen zdánlivě nezajímavými pěšáky na odstřel. ()

darkrobyk

Komorní chuťovka o mimozemské invazi je v podstatě podobenstvím o lidech. Mimozemšťani by mohli vystupovat jako agresivní a nelítostní dobyvatelé, kdyby všechnu špínu za ně neudělali lidé. S hrůzou jsem si vzpomněl na rok 1969 a následující léta, kdy veškerou špínu dělali za Rusy naši, co se snažili, aby byli možná ještě horší, než okupanti. Mrazivé drama, ve kterém není zcela jisté, kdo stojí na které straně. A přitom vybrat tu správnou stranu je tak důležité! Vůbec mi nechyběly nákladné efekty, byť krátké pohledy na cizáky nebyly špatné, jelikož na nich příběh opravdu nestojí. Konspirace, špionáž, udavačství, podzemní hnutí, odbojová síť...a kdo byl ve skutečnosti číslo 1? J. Goodman zachoval kamennou tvář až do konce. Psychologické a až příliš skutečné sci-fi mě tentokrát potěšilo, i když pocity z něj byly temné... ()

luka4615

Myšlenka snímku Captive State je sice fascinující a svým způsobem i originální, avšak samotné zpracování je naprostou katastrofou. Je to dáno především tím, že mimozemští uchvatitelé zde skoro vůbec nejsou. Od snímku jsem totiž očekával, že nám ukáže svět, kde je lidská rasa "zotročena" mimozemskou rasou, která výměnou za přírodní zdroje a donášení na nepřizpůsobivé občany nabízí relativně klidný život. Ve finále jsem ovšem dostal snímek, kde je hlavní devízou nudné nahánění nějakých lidí nějakými lidmi. A to prosím na stopáži čítající 109 minut. Lahůdka. ()

Radek99

Velmi slibný, ale očekávání nenaplňující sci-fi film...hlavní problém vidím v tom, že snímek je zahlcen velkým množstvím postav, přičemž nenabízí divákovi žádnou hlavní, s kterou by se mohl ztotožnit a která by ho provedla spletitým labyrintem tohoto sci-fi světa...Rupert Wyatt by si evidentně neměl psát scénáře sám... ()

• Rapper Colson Baker alias Machine Gun Kelly musel odložit tři koncerty poté, co dostal během natáčení 65 úderů do hrudníku od neznámého filmového policisty a následně se v zákulisí před koncertem zhroutil. (dan4815)
  • Film se odehrává v Chicagu, ve čtvrti Pilsen. Ta byla v 19. století pojmenována českými imigranty po české Plzni. Od roku 2006 je zapsána v Národním databázi historických míst USA, což je vládní seznam míst považovaných za hodné uchování pro svůj historický význam. (Saur.us)