Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

epicek

Hotel Artemis, je přesně ten film o kterém vůbec nevypovídá jeho hodnocení. Já se odradit nenechal a šel jsem si udělat vlastní názor. Nevím zda to ty negativní ohlasy tak moc ovlivnily, ale já jsem naprosto spokojený s tím, co jsem dostal. První půlka funguje jako hodně dobrá seznamovačka a druhá část je prostě čísté zapadnutí dílků do sebe. Jodie Foster hraje svou roli Sestry fantasticky a celá partička lidí, obývající hotel má prostě něco do sebe a já bych si klidně dal i další porci tohoto luxusního thrilleru. Just another Wednesday. ()

Yoshitsune

Hotel Artemis je v mnoha ohledech, dobře zahrán a má i postavy, které kupodivu nepůsobí jenom na efekt, tak jak to v mnoha filmech bývá. Logicky největší problém je, že se v první polovině, hodně mluví a je to hodně dlouhá seznamovačka s postavama. Pak je tu druhá polovina, v té je zase hodně akce, která působí dost uspěchaně, ale zase je dobře natočená, zahraná a má dobrou choreografii. Ale největší zklamání, přichází s tuctovým koncem, přitom tenhle film by si zasloužil, pořádný twist, který by nám udělal díru do hlavy, tak jak to kdysi tyhle filmy dělali. Velké očekávání, velcí herci, velký nápad s hotelem a pak to takhle celé zahodit, jaká to škoda. ()

malylada

Hotel Artemis je částečná vykrádačka Johna Wicka, kde se objevil hotel zabijáků, který fungoval na podobných principech. K mému překvapení se první hodina vyvíjí velmi dobře, kdy moc netušíte, co přijde. Zápletka nepůsobí zase tak předvídatelně, jak by se na první pohled mohlo zdát a především rozehrává zajímavé figurky v prostředí hotelu. Jodie Foster v čele perlí a nepamatuji si, kdy hrála zábavnější postavu. Bohužel je zde velké ale. Pokud se někdo těšil na akční jízdu, tak ji nedostane, neboť se v první hodině neodehraje jediná akční sekvence. Tvůrci se vše snaží vecpat do závěru příliš narychlo, ale scény jsou nenápadité, ničím nenadchnou a slibně rozjíždějící film tak směřuje do béčkových vod. Jeden z mále filmů, kdy jsem si říkal, že by delší stopáž nebyla na škodu pro lepší finále.......6/10 ()

Anderton

Mohlo ísť o podobný nášup, ako Dredd alebo Repo Men, alebo o niečo filozofickejšie v zmysle High Rise, aby sme sa nakoniec dočkali niečoho kvalitatívne veľmi podobného Očiste. Celý film pôsobí skôr ako pilot k seriálu, kľudne sa Pearce mohol so scenárom vyhrať viac. Mal som dojem, že film mohol aj po udalostiach, ktorých sme boli svedkami, pokračovať 20 minút a dať tomu nejakú šokujúcejšiu bodku. Ak sa u nás v kinách nepremietali prvé tri spomínané filmy, nechápem, prečo si Hotel Artemis nepočkal až na vydanie na DVD/BR, na domácom kine by mu tá jeho fajn béčkovosť slušala viac než v multiplexoch. ()

honajz2

Zajímavý nápad s pár světlými momenty kazí neskutečně hloupý scénář, který je čím blíže konci tím hloupější, včetně samotného finále. Taky má dost nelogičností. Navíc venku probíhá nějaká revoluce a řeší se nedostatek vody, ovšem ve filmu je to naprosto zbytečný fakt. Postavy taky nejsou nijak extra zajímavé, většina se jich většinu filmu bezcílně pochoduje chodbami jak duchové a vlastně nic moc nedělají, což taky není dobře. A chvílemi se to docela táhne. No, je to škoda, ten zajímavý nápad tu byl, ale to by se toho asi musel chopit někdo jiný. 2* ()

• Hotel Artemis ponúka 4 izby: Honolulu, Nice, Acapulco a Niagara. Hostia nie sú oslovovaní ich skutočnými menami, ale menami ich izieb, čo zabezpečuje kriminálnikom úplnú diskrétnosť. (Astonko)
  • Hotel je pomenovaný podla gréckej bohyne Artemis, bohyne lovu. Artemis bola narodená potajme, aby sa uchránila pred Herou, podobne ako aj tento hotel vznikol potajme. (Astonko)