Kde se země chvěje

• USA Earthquake Bird (viac)

V Tokiu 80. let se odehrává příběh milostného trojúhelníku. Záhadná bývalá emigrantka je obviněna z vraždy svojí kamarádky, která měla vztah s místním fotografem. (Netflix)

Malarkey

Bylo mi jako kdybych sledoval film podle scénáře Haruki Murakamiho. A nutno dodat, že jsem celou dobu přemýšlel, jestli za to může to Japonsko jako takové, nebo jestli byl záměr příběh vyprávět v duchu magického realismu. Jenže problém byl, že to nemělo pořádnou pointu, hrozně dlouho jsem si říkal, že vlastně nevím co se v tom filmu vlastně děje. Jediný důvod, proč jsem na film koukal a dokoukal jej, byla vlastně ve výsledku Alicia Vikander, která byla (a je) DOKONALÁ...plus ta její japonština! ()

Lukoboss

Prostředí Japonska, resp. Tokia, je zajímavý, především pro našince je to neokoukaný, ale to je asi tak jediný plus na tomhle filmu. Už dlouho jsem neviděl nic, co by bylo tak naprosto bez emocí, chladný, neutrální. A. Vikander má celou dobu až depresivní výraz, na situace reaguje zvláštně, ale obecně všechny ty postavy mají chování poněkud divný. Fotograf, pro mě nesympatickej, ještě k tomu pronáší nepřirozený věty jak z nějaké učebnice ("Když jsem tě poprvé uviděl, věděl jsem, že k sobě budeme upřímní." - takhle někdo fakt mluví?!). Vůbec nerozumím tomu, jakej byl záměr sdělení tohoto snímku. Šlo to naprosto mimo mě - film bez emocí emoce nevyvolal. ()

Anderton

Film z osemdesiatok, ktorý má snahu vyzerať ako by bol v osemdesiatkách aj nakrútený a skvele sa mu to aj darí. Ide skôr o pomalší art reznutý melodrámou, kde je všetko zobrazené skôr len v náznakoch, avšak katarziu, ani silnejšie emócie neponúka. Najviac si z filmu mnohí odnesú síce spomienku na kvalitný výkon Alicii Vikander, ale s veľmi divnou ofinkou, ktorá jej podľa mňa nesedí a tak ma po celý čas vyrušovala. Napínavú detektívku rozhodne nečakajte, pričom film to na začiatku do istej miery sľubuje. To nie je výčitka, len fakt. ()

Flipnic-RE

Celej můj úžasnej dojem z filmu plnila prostě Vikanderová. Já si prostě nepomůžu, ona je prostě můj typ. A skvěle hrála zamilovanou mladou ženskou. To se mi líbilo, jak tu zamilovanost dokázala vším, doslova celým tělem, perfektně zahrát. A pak tu jistou vnitřní narušenost z toho, co se jí děje. Jinak v tom nic hlubokýho není, jde to dost od nikud nikam, ale jak jsem už psal ... Alicia... hhmmm ;-)) ()

Padme_Anakin

Kde se země chvěje, tam je Alicia Vikander, no a kde je Alicia Vikander, tam se já tetelím blahem. Tahle okouzlující švédská herečka vytrvale otřásá mou topkou a film od filmu mě utvrzuje v tom, že ji do té své desítky nějak propašovat musím. V roli introvertní Lucy působí křehce, půvabně a tak trochu podivínsky, žije v Tokiu, pracuje jako překladatelka a z jejího osamělého bytí ji vytrhne setkání s místním fotografem... Líné tempo mi přišlo vhod, vyprávění životního příběhu skrze vzpomínky se mi zamlouvalo a to lehounké mysteriózno mi sedlo. U mě spokojenost. ()

• Vo filme je spomenuté, že po zemetrasení prichádza vták, ktorý spieva. V skutočnosti je to mýtus. (megajalec)