Je vianočný deň, keď sa rodina Milgramovcov prebudí a nájde tajomnú čiernu látku obklopujúcu ich dom. Niečo mimoriadne sa deje priamo pred ich dvermi, ale čo presne? Priemyselná nehoda, teroristický útok či jadrová vojna? Po desivých argumentoch zapínajú televízor a zúfale čakajú na nejaké informácie. Na obrazovke sa objaví správa: „Zostaňte doma a očakávajte ďalšie pokyny“. (dixx)

TheEvilTwin

Děláte si prdel, tohle byl jednoznačně nejhorší film, co jsem za poslední rok viděl. Celý film si říkám, fakt super nápad, vypadá to dobřé. Co mi hodně vadilo byl fakt absurdní scénář postav, a ještě horší jejich výkony, bylo to jako by našli bezdomovce s IQ 50 a hodili ho do hlavních rolí... Hloupé a nepromyšlené postavy a jejich chování, a co je vrcholem téhle píč*viny, tak je to finále, které vypadá, jak by efekty dělal středoškolský student informatiky s rozpočtem 50kč na celou akční sekvenci v závěru. Hrůza, celou dobu jsem tomu dával naději, ale to, co přišlo bylo absolutní hovno kinematografie. 2 hvězdy za hodně originální a neotřelý nápad, nejzbytečnějších 90 minut mého života ()

JASON_X

Mohlo jít o vcelku zajímavé komorní scífko kombinované s orwellovštinou a la Big Brother, sice ne kdovíjak nápadité a myšlenkově podnětné, ale po pracovním dni dostatečně relaxační. Kdyby do něj ovšem ti devótní blbečci kteří ho vytvořili nezakomponovali angažovanou zápletku o rasismu omezených britských domorodců vůči přistěhovalcům. A ony domorodce samozřejmě tendenčně zkarikovali do podoby vylízaných nemyslících debilů. Jediný normální má být podle scénáře degenerát, který si k rodičům na Vánoce nepřivede Sally nebo Peggy, ale Šahrazádu. A opravdu to funguje, tyhle "rafinované" podprahové výchovné metody, je ze mne teď totiž ještě o něco větší xenofob než před filmem, bravo! Druhá půle ale trochu napravila můj dojem solidní brutalitkou všelijakých rodinných patálií a po bizarním finále už si říkám, že to úplná ztráta času rozhodně nebyla a po použití to do koše zatím nepůjde. A ještě pár bodů navíc za drsňáckého dědka 'Waldera Freye'. ()

Davies182

Dokud se servíruje rodinný psychologický teror, je vše v naprostém pořádku. Dokonce bych i klidně napsal výborné! Jakmile se ale v posledních dvaceti minutách začnou konečně vykládat karty na stůl, jde uvěřitelnost stranou. Přehnaná hororová škatulka si začne vybírat svou daň, OMG střídá WTF a padá to celé do tupého žánrového průměru. 5/10. P. S. Jinak jsem ale nadšen režisérovým atmosférickým průletem v posledním záběru, a jen za tuhle ani ne minutu bych mu někdy v budoucnu klidně svěřil filmovou adaptaci The Evil Within. Modří vědí. ()

JohnCZ

Střídavě luxusní a debilní. Na jednu stranu skvělá paranoidní atmosféra, na stranu druhou až příliš vyhroceně a nereálně chovající se hlavní postavy. Je to hodně originální, má to řadu fakt creepy scén a nečekaně intenzivní závěr. Jen mi to ale ve výsledku nějak nedávalo smysl. Přišlo mi to nedotažené a je to škoda, protože být to méně blbé a lépe dopointované, tak to mohl být klidně horor roku. Ten nápad je v základu fakt dobrý a samotná vizualizace rovněž nemá chybu. ()

misterz

Fantastický nápad a obrovská porcia napätia a atmosféry, ktorá bola živená zvedavosť dráždiacimi otázkami. Len škoda, že tie odpovede na ne neboli podľa môjho gusta. Záver bol pre mňa dosť veľkým sklamaním - nedoriešené, nedomyslené a hlavne totálna konina. Na druhú stranu som sa ale skoro celý čas kráľovsky bavil, napnutý ako guma od trenírok. Slabší nadpriemer. 70/100 ()