Batman vs. Hush

• USA Batman: Hush (viac)

Záhadný nový darebák zvaný Hush se s pomocí dalších padouchů snaží ukončit Batmanův boj proti zločinu i osobní život Bruce Waynea – který mu už tak značně komplikuje vztah se Selinou Kyleovou zvanou Catwoman... Když začnou vycházet najevo podrobnosti z Batmanovy minulosti, Temný rytíř svádí boj s časem, aby zastavil Hushovu smrtící hru. Animovaný film Batman vs. Hush, inspirovaný prvotřídním stejnojmenným komiksem, vypráví jeden z nejlepších příběhů o Batmanovi, jaký kdy spatřil světlo světa. Biografie celé řady postav z komiksů DC - včetně Supermana, Nightwinga, Catwoman, Poison Ivy, Jokera a dalších - jsou vpleteny do tohoto tajemného příběhu o vraždě, tajemství a lásce, v němž budou vytvořena neobvyklá spojenectví a odhalena šokující tajemství poté, co Hush konečně prolomí své mlčení. (HBO Europe)

Anderton

Batman a Catwoman vs. úplne všetci. Zdá sa, že každá postava tu má dosť diskutabilné cameo, našťastie sa ale tento chaos v závere zmotivuje a všetko zrazu dostane zmysel. Vzhľadom na konfrontáciu pomaly s každým protivníkom z DC univerza ide o nonstop akciu, kde by sa možno zišlo občas spomaliť tempo a tým pádom aj predĺžiť stopáž o niekoľko minút. Ale takto sa DC animáky robia a niekomu to vyhovuje viac, niekomu menej. Každopádne slušná, od začiatku do konca našľapaná zábava, kde mi osobne opäť len ten štýl animácie príliš nesadol. Čo je čisto môj problém. ()

iXtr3m3

Vysoko nadpriemerný DC animák. Už zažitá fajn animácia, skvelá akcia, pekné pomrkávanie na predchádzajúce filmy v spojení s Lexom Luthorom a myšlienka zapojiť do animáku aj nejakú tú psychológiu postáv ba dokonca aj vzťah, tak to prekvapilo a celkom milo. Na to, že to bolo primárne o Batmanovi, tak sa tu ukázala riadna kopa starých známych postáv a potešilo aj vytiahnutie "céčkového" záporáka do popredia. Ja som bol teda spokojný. Počet hviezd síce rovnaký, ale v konečnom dôsledku lepšie ako úlet s nindža korytnačkami. ()

Spiker01

Já tyhle animáky žeru a doufám, že jakmile dojdou povedené předlohy, zvládnou u Warnerů i nějaké nové. Batman : Hush jsem nečetl a dokonce jsem ani nebyl s příběhem ani konkrétní postavou obeznámen (prý je celý příběh pozměněný) a ačkoliv jsem se po 15ti minutách bál, že je zápletka hrozně čitelná, nakonec to tak nebylo a moc mě to bavilo celých 80 minut. Navíc film skvěle využívá Batmanovu rozvětvenou mytologii a objeví se zde opravdu hodně postav, dokonce i záporáci, které jsem snad v téhle sérii animáků doposud neviděl. Batmanovská série je prostě nejlepší..9/10 ()

NinadeL

Zatímco původní příběh Hush vycházel v klasické řadě Batman v číslech 608–619 v letech 2002-2003 a i u nás se dočkal několika vydání v češtině (což je skutečně atypická pocta), jeho animovaná adaptace přichází až s křížkem po funuse. Nicméně už samotné převedení do DC Animated Movie Universe je určitou známkou kvality a i kdyby nic jiného, slouží jako docela dobrý kompas k tomu, co si přečíst příště. V DC animácích se už povedlo mnohé a pokud tedy není divák komiksový purista, může si užít i tenhle film. Hush je show plná všech oblíbených postav, prohání se tu Nightwing, zlobí tu Poison Ivy a Harley Quinn se prohání po opeře, Joker je v tom ale tentokrát nevinně... ()

Martrix

Mám výhodu, že nemám načtené komiksy. Nemůžu se tedy přidat na stranu těch, kteří srovnávají a nadávají. Pro mě je tento Batman zajímavý tím, že se něm mihnou všechny postavy, které jsme doteď mohli vidět ve filmech, že je místy sympaticky odlehčený a líbí se mi vztahová linie flájmyšáka a catušky. Příběh, který té vatě tvoří páteř, není špatný, ale dnež už není moc originální a působí trochu jako záminka, jak dostat na scénu všechny Batmanovi záporáky. Ale proč ne, nenudil jsem se a protože mě narozdíl od místních znalců, nepobouřila identita Hushe, vrhám tři plnotučně smířlivé batshurikeny. ()

• Při boji Catwoman a Harley Quinn pronese Catwoman větu: „Tvůj oblek byl IN tak v 90. letech, teď už je k pláči.“ Postava Harley Quinn byla vytvořena scenáristou Paulem Dinim a kreslířem Brucem Timmem a poprvé se představila právě v 90. letech, přesněji v roce 1992. (Scaryman)
  • Predlohový komiks napísal Joseph Loeb a kreslil Jim Lee. Prvýkrát vyšiel v decembri 2002. (toi-toi)