Jazero Lake Placid je vyhľadávanou turistickou oblasťou, pre dravcov je to však revír, ktorý musia chrániť, a z ktorého musia odstrániť všetkých konkurentov. Keď sa niekoľko turistov stane obeťou neznámeho ľudožrúta, je povolaná na pomoc skupina ľudí, ktorá ho má zneškodniť. Nebude to však jednoduché, pretože každý z nich je úplne iný - Kelly Scottová je paleontologička, ktorá má ale z prírody strach a svojho prvého výjazdu do terénu sa skutočne hrozí. Jej odpor k otvoreným priestorom rozčuľuje ochrancu zvierat Jacka Wellsa, ktorý by sa najradšej obišiel bez jej "pomoci". Tretím v partii je miestny šerif, ktorý chce netvora za každú cenu nájsť a zneškodniť... (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Ale jo jako jednohubka na pobavení to vyloženě neurazí. Po delší době jsem si to zopakoval a ten průměr si to zaslouží. Miner řemeslo uměl a tohle má pořád tu atmosféru devadesátek. I když samozřejmě příšera mohla být víc na scéně a některý ty pokusy o humor mě minuly. Repete dalších dílů raději ne. Šestka stačila.55% ()

*CARNIFEX*

V jednej z Kanadských rezervácii sa z ničoho nič objaví Japonský krokodíl, ktorý žerie všetko čo mu príde do cesty. Skupinka vedcov na čele s tamojším šerifom má za úlohu zistiť, ako je to možné, že dokáže prežiť v tamojších vodách. No tak úprimne povedané, toto som ani omylom nečakal. Samotný snímok sa na nič seriózne nehrá, suchý humor mi absolútne vyhovuje, no a keď k tomu prirátam zopár snaživých (aj keď možno trošku smiešne nepodarených) efektov, nemôžem fakt inak, iba vyjadriť obrovskú spokojnosť. Na záver by som už len rád divákovi zdedil, že tento snímok je úplná blbosť, tak nech sa s tým zmieri omnoho skôr, ako na svojej klávesnici stlačí "enter ". Berte "Lake Placid" odľahčene a budete v úplnej pohode - 60% ()

mzss1

Tak celkem mi to přišlo jako zábavný film na jedno pohodové shlédnutí. Film zas tak drsný nebyl, měl obyčejný příběh, nepředvídatelnost, dobré herecké obsazení, kde mě bavil především Brendan Gleeson. Film není velkou peckou, ale rozhodně pobaví. Jinač toho pochopitelně chybí dost. Není se co nějak rozepisovávat. Film vidím tak na 58% = *** ()

Allien.9

Hned zkraje menší vysvětlivka: Nejsou 4 hvězdičky jako 4 hvězdičky!!!;-) Kdybych musela vybrat nejlepší film o potvorách pochutnávajících si na lidském mase (a nemohla vybrat Spielbergovy "Čelisti"), zvolila bych právě "Jezero". Je to sice strašné béčko, ale díky neohroženému Billu Pullmanovi, MEGAsympatickému Oliveru Plattovi, solidně zvládnutému monstru a potápěči v úvodu filmu se řadí na vrchol všech béček tohoto typu. Zkrátka film, u kterého se příjemně pobavíte.;-) ()

Terva

Podařená komedie, skoro kult pro mne, řekl bych. Pár citátů : Ale on mi nic neudělal. Protože právě sežral krávu, vole !! Tak znova se zeptám, kde máte manžela !!! Sežralo ho něco ? Tak jsem vám ho chytil...helikoptérou. Tajemné, veselé, obsazené spoustou dobrých herců, jen si sednout a sledovat. Ale jak tak koukám na ta hodnocení, jsem jeden z mála co tomu dá plný počet....ale já se opravdu u tohoto filmu bavím a ještě ho několikrát uvidím. ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 81. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Natáčení probíhalo na třech kanadských jezerech, a to na Shawnigan, Buntzen a Hayward lake. (Terva)
  • Ve filmu Delores Bickerman (Betty White) řeknou, že by se lidé od PETA (Organizace bojující za práva zvířat) velice zajímali o to, jak krutě zachází s krávami. Ve skutečnosti je Betty White již od 70. let minulého století členkou mnoha organizací, které se zabývají ochranou a právy zvířat. (Stanislaus)