Temný tieň nad L. A.

• Česko Temný stín nad L.A. (viac)

Prosazování zákona je v méně luxusních čtvrtích L.A. proklatě drsná záležitost, to ví elitní detektiv Perry velice dobře. Tentokrát musí spolu s mladým partnerem vyřešit brutální vraždu, která rozpoutala rasovou bouři po celém městě. (oficiálny text distribútora)

Shakers

Temný tieň nad L. A. som si pozrel s dvoch dôvodov. Prvý je ten, že mám rád Kurta Russella a už dlho som ho v ničom dobrom nevidel. Druhý a ten podstatnejší je, že scenár písal David Ayer a ten kriminálky rozhodne vie písať (Training Day, Drsné časy, Patrola). Čo dodať k filmu, vyložene strhujúca záležitosť to síce nie je, ale ma to luxusne obsadenie, je spomínaný Kurt ako hlavná postava, spravodlivý policajt Ving Rhames, zelanáč a Kurtov parťak Scott Speedman, či veľké zviera Brendan Gleeson, ktorý dáva rozkazy s kanclu. Príbeh ako som spomínal nestrhne a je trošičku predvídateľný, ale bavil ma až do konca a navyše v samom závere ešte aj prekvapil, takže s prižmúrenými očami dám aj tu štvrtú. 75% - 4* ()

Heroine

Jaj aj, tenhle druh filmů nemám ráda. Zkorumpovaní poldové, zničené manželky policistů, synové, kteří sotva znají svého tátu, město v plamenech, rasová diskriminace... Je to nějak ohraná písnička, a navíc, Kurt Russell má fakt minimální charisma. Jo, kdyby to hrál Bruce Willis, nebo Vin Diesel, to by byla jiná podívaná. Ale nebylo to úplně nudné, navíc se mi líbil Speedman, takže jednu hvězdičku za to. ()

Gilmour93

Summer of Rodney King. Další špinavý motýl do Ayerovy sbírky Historek z (hranice) podsvětí, kde Město andělů tradičně hnije pěkně z obou stran spektra zákona. V něm typologicky dobře vybraní herci (především Kurt "mám rád whisky" Russell), rutinérská režie známého sporťáka Sheltona a ambientní hudba betonového žáru jedinečného kalifornského velkoměsta, místy připomínající tu z pera Elliota Goldenthala v Mannově opusu Heat. Za normálních okolností by vás při výslechu měla čekat osvědčená klasika hodný a zlý polda, ale na stanici L.A.P.D. docela vážně hrozí, že žádný hodný už tam na vás nezbude.. ()

bourec

Kdysi jsem film viděl na vhs,a nebavilo mě to.Na filmboxu jsem se snažil film skouknout znovu,ale usínal jsem,a to poměrně často.Když sjedu Sheltonovi filmy,v čele s hrůzou jménem Bílí muži neumí skákat tak se nedivim,že to dopadlo tak jak to dopadlo.Prostě někdo točit umí,někdo ne.Nebudu tady rozebírat proč to tak je a dám 40%. ()

Terva

CITÁT - Kdybych měl stroj času? Udělal bych vše úplně stejně......... Vyšetřování několikanásobné vraždy a loupeže v L.A. je jen počátek pohledu do korupce policejní stanice a jejich šéfa. Divák hned od počátku ví, o co se jedné, ale dvojice vyšetřovatelů musí ujít dlouhou cestu, než zjistí a uznají svou vinu. Příběh má rasistický podtext, nesnášenlivost a předsudky. Hudba je celkem povedená a vykresluje celý příběh. Herecké obsazení povedené, zvláště ženská stránka je krásná. CITÁT - Je to moje krev.......Lotr proti hrdinovi....... Příběh je to smutnej a možná i pravdivej. Jako celek to však moc nefunguje. ()

• Natáčení probíhalo v americké Kalifornii v lokalitách Los Angeles, La Verne, San Dimas, Watts nebo Parker Center. Dále se natáčelo ve filmovém studiu Center se sídlem v Los Angeles. (Terva)