Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

pornogrind

Třetí díl je rozdělen na dvě části. Tou první částí je rok 1666 což je asi 66minut a 6sekund celkový stopáže. Druhá část se vrací do roku 1994(part 2) a tady už jde jako v předchozích dílech opět o slasher. Za sebe ale musím říct, že mně se líbila ta část(1666),která neměla se slasherem nic společnýho. Takže mě i trochu zamrzelo, že se snímek vrací zpět do roku 1994 a to na poměrně velkou část stopáže. Ale beru to tak, že šlo o slasher trilogii a rok 1666 byl jen jistým zpestřením. Poslední dobou mám slabost na filmy o čarodějnicích. Takže i třetí díl si nakonec vysloužil 3 hvězdy. Tohle se Netflixu celkem povedlo. ()

Eliott

Ten Netflix je vážně neuvěřitelnej! Jenom oni dokáží vecpat do toho největšího vidlákova USA roku 1666 bandu asiatů a černochů a udělat z nich svobodné občany (pravděpodobně osadníci z Evropy). A samozřejmě tam nesmí chybět ani lesbičky jelikož venkovští prosťáčci se nebáli boha více než čehokoli na světě. První polovina v minulosti nebyla nijak překvapivá a mimo scénu v kostele jsem se spíše nebavil. Já však sestupnou tendenci této trilogie očekával a už jsem měl připravené dvě hvězdy. Zvrat však nastal zhruba v polovině, kdy se děj přesunul zpět do přítomnosti (do roku 1994). Celková úroveň šla náhle vzhůru a to především díky opětovné nápaditosti se Shadysideskými zabijáky. Nicméně dílu nemohu odpustit všechny ty Netflixovské hovadiny a tak jsem se čtyřmi hvězdami ještě hodný. Uznávám však, že pocitově se mi poslední díl líbil nejvíce a především bych ocenil scénu s rukou, kostel a nebo bitku zabijáků v obchoďáku. Se zakončením jsem sice nebyl úplně nejspokojenější, ale ani mne to nijak neurazilo. 80% PS: Vážně mne pobavila scéna s prasetem. Před více než 350 lety na odlehlém venkově bych od vesničanů tedy očekával silnější žaludky. ()

bourec

Tak celou sérii mám za sebou. Mouchy to má, ale to už je pro současnej Netflix docela příznačný, a hlavně už to tady leckdo psal. Jinak poslední díl trilogie nebyl ve svým začátku nijak zábavnej, ale druhá polovina to zvedla. Pochválit ale musím ten koncept tří dílů. A vzhledem k šesti hodinám to vlastně ani chvíli nenudilo.Takže pochvala. 50%. ()

M.i.k.e

velmi solidní uzavření,které mě osobně z celé trilogie bavilo nejvíc.Ta "novoanglická" část sice mohla být ještě trošku lepší a méně se opírat o zažité klišé,ale já mám filmy z téhle doby rád a moc jich nevzniká.Po přepnutí do současnosti je to pak trošku slabší,nicméně vysvětlení toho všeho co se děje/stalo je uspokojivé a i když je úplný závěr průhledný a divák jen čeká na správné načasování,k tomuhle žánru to tak nějak patří...70% ()

hroubek

Docela dlouho jsem zvedal čelist z podlahy. Ne proto, že by to bylo bezchybné, ale kvůli tomu, jak ty tři filmy skvěle fungují, jsou parádně propojené, žánrově odlišné a hodně dobře vystavené. Zde to vypadá jako filmová Čarodějnice od Roberta Eggerse, a to je podle mě velká pochvala. Třetí část je nejvíce ambiciózní. Janiak mi zde dokazuje, že umí výborně pracovat s atmosférou, která je vystavená na něčem jiném a umí tnout do živého znepokojujícími výjevy a scénami (scéna z kostela je hodně povedená a nepříjemná). Přenesení příběhu do minulosti dává režisérce možnost využít všechny herce, které má, a zároveň je může nechat hrát odlišné charaktery.  Samozřejmě, že to funguje i po příběhové stránce, abychom zjistili, jak to vlastně celé bylo. A to se z mého pohledu povedlo více než dobře. Další věc, která se povedla, je závěrečná konfrontace, protože má dobré nápady, cool momenty a využije se všechno, co se postavy za tu dobu naučily. Za tohle velké plus. Opět si myslím, že kdyby byl film o trochu kratší, tak by to fungovalo lépe a byl by údernější. Jsem spokojený a tento díl se mi v první půlce opravdu moc líbil. ()

• Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Během příprav v obchodě hraje píseň „Come Out And Play“ od The Offspring. Ke konci filmu zazní písně „Live Forever“ od Oasis a „Gigantic“ od Pixies. (Duoscop)