Prvá svetová vojna sa skončila. Epidémia španielskej chrípky ustúpila. Mnohí mŕtvi však zostali nepochovaní a uviazli v našom svete. V mrazivej zime roku 1918 sa Tomás (Viktor Klem), mladý potulný posmrtný fotograf, snaží sa uživiť tým, že fotí posledné fotografie mŕtvych z okruhu svojej rodiny. Na pozvanie desaťročného dievčaťa odcestuje do malej dediny, kde ho čaká nezvyčajne veľa práce a čoraz viac nadprirodzených javov. Duchovia mu chcú niečo povedať a on je odhodlaný zistiť, o čo im ide. Je však na nebezpečnej pôde: každý nesprávny krok vyvolá nový útok, ešte krutejší ako ten predchádzajúci. Duchovia nechcú žiť v mieri so živými. (Vertigo Distribution)

BOURQUE

Post Mortem ani z ďaleka nie je bezchybným filmom, ale vďaka vyrovnanej kombinácii jednotlivých prvkov hororového žánru a vierohodnému autentickému prostrediu, kde sa príbeh odohráva, je v kategóriách horor / mysteriózny takým maďarským filmom, ktorý som už dlhší čas nevidel. Samotný príbeh nie je nijak komplikovaný, plynule a bez zbytočných vedľajších odbočiek sa odkrýva pred divákom. Spojenie skúseného herca (Viktor Klem) s mladou („začínajúcou“) herečkou (Fruzsina Hais) bol úspešný – chémia medzi nimi funguje celkom dobre. Túto dvojicu solídne dopĺňa Judit Schell (Zsolt Anger a Gábor Reviczky majú len zopár krátkych scén). Kombinácia hororových a mysterióznych prvkov nie je zlá, ale ku zvýrazneniu týchto prvkov viac prispeje hlavne spomínané prostredie: malá dedina, zimné obdobie, staré domy a atmosféra, ktorá prevládla po skončení prvej svetovej vojny. Paranormálne javy, nepokojný duchovia a „boj“ proti nim – všetko zvládnuté na slušnej úrovni. Dĺžka filmu trochu zbytočne sa blíži ku dvom hodinám, ale na kvalite filmu sa to až tak moc neodzrkadľuje. Každopádne, kratším a mierne ráznejším runtimom ten výsledok by bol lepší. Post Mortem na maďarské pomery je dobre zvládnutým filmom, ktorý vo svojej kategórii je takým doplnkom, za ktorý nie je treba hanbiť sa. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Daiker

Na Maďary solidní..... Posmrtná fotografie je pro mě osobně něco zvráceného a považuji to za takový druh sebe týrání, ale v té tobě to brali asi jinak. Kdysi jsem pracoval jako ošetřovatel a měl jsem 37 mrtvých a nedokážu si představit s nimi ještě posmrtně manipulovat..... Atmosféra je skvělá, mohlo to být kratší..... Ale na Maďary je to luxusní horor..... ()

alba

Na jednej strane dobrý nápad, hoci nejde o nič originálne, na druhej strane mne asi maďarské filmy, čo sa týka ich spracovania nesedia, pre mňa to bolo také nudné, spomalené, že som sa nemohla prinútiť to dopozerať. ()

Solverino

Tak musím říct že to nebylo vůbec špatný! Kdyby to bylo ještě více spojitější, bylo to více propracovanější a do filmu šlo o trochu více peněz, tak bych se nebál možná i 5ti hvězdiček! Takové trochu těžkopádné "neherectví" vesnických křupanů tomu právě dávalo nádech realistična, slušné efekty (tak by to chtělo trochu přidat) a oproti Hollywoodské produkci je tohle dost dobré! Za mě jednoznačně příjemné překvapení! ()

blondboss

Premrhaný potenciál duchárskeho hororu, ktorý bol na európske (tobôž na maďarské) pomery veľmi slušne natočený a zakomponovaný do ozaj hustej vojnovej atmosféry. Čo žiaľ zráža tento snímok značne dole, sú hlavne herecké výkony, ktorým som ani za mak neuveril a trošku aj tie efekty, ktoré by som očakával dosť prepracovanejšie. Inak ale sa to dá pozrieť a pre milovníkov hororov to môže byť exotická lahôdka. 55 % ()

Naghavi

Docela koukatelné, ale k závěru překombinovaný balast, spousta zbytečných scén a chaotický střih...Přesto pěkná duchařinka z Maďarska. ()

veverysiak

Ako horor je to dosť trapošina, ako ostatne drvivá väčšina duchárskych príbehov, títo strašiaci si tiež s nejakým uveriteľným motívom pobehovania po živom svete nerobia starosti a značne bezmyšlienkovite pobehujú po nešťastnej dedine a trápia živých ľudkov, čo ma ale naozaj zaujalo, sú dobové kulisy maďarskej falu, k výkonom nejak nemám čo povedať, akurát malú hrdinku mali upozorniť, aby sa toľko nevyškierala, takže 20%. ()

Ace.A.T.L.

Kdyby to bylo zasazený do novější doby, bylo by to o 1* míň, ale použitou dobou filmu, to chytlo parádní šmrnc. Efekty pěkný a i přes den, což to ozvláštnilo a dalo to tomu zase o něco víc. Myšlenka super, zápletka dobrá, herecký výkony občas 50:50, ale celkově to hodně mile překvapilo. Za mě 4* a s poklonou Maďarsku DOPORUČUJU ()

Easykill

Letecký den creepy face-ů! Vojáček Tomášek (trošku možná pedofilní) , posléze fotograf ještě "teplých" těl si vyjede na výlet! Kde se samozvolí lovcem duchů. Sice má tuctovej ksicht a vůbec nezapadá do konceptu a doby ve, které se děj filmu odehrává(alespoň za mě) , ale ve finále je to víc než solidní horůrek. Atmosféra je dost depresivní a ponurá. Zapadlá vesnice na konci světa je ideální pro takový film. Strašení se vcelku povedlo a občas funguje perfektně. ()

LadyCroft

Ze začátku jsem byla nadšená už jen proto, že konečně někoho napadlo využít fenomén post-mortem fotografií.  Jak známo, lidé se před sto lety na svých podobenkách nesmáli - buď dlouho trvalo, než cvakla spoušť, nebo byli prostě tuhý.  Ocenila jsem autentické držáčky na mrtvoly a doporučuji si o nich vygooglit víc, byla to věda! Dál jsem rozpačitá, jak film hodnotit: výprava, kamera, hudba skvělá, masky taky, je v tom vidět snaha, ale hodně se to táhne a délka je smrtící. Jakmile tam začali povětřím a komíny létat důchodci jak bábrlata, ztratilo to grády. ()

Machaut

Výborný film. Být ale tak o 15-20 minut kratší, dal bych mu 5 hvězdiček. Ta dlouhá stopáž to trochu ubila. Nicméně i tak velmi povedený horor a atmosféra. ()

vinducha

Pěkně opět pan Bergendy , pár velice nepříjemných momentů tam bylo .  Ves v poválečném Maďarsku a spousta nebožtíků skonalých díky španělské chřipce . No na takovou prácičku , jakou se živil Tomás bych se svojí náturou opravdu neměl . ()

lineker

Zajímavý počin maďarské kinematografie, který ukazuje, že takový hunští poltergaistoši mohou být ještě větší svině než ty evropští či američtí. Je to díky svému původu vzniku celkem originální a tou originalitou jsou nahrazeny i některé technické nedokonalosti ( ruku na srdce, to některé vláčení, či lítání postihnutých osob působí trochu komicky ). V globálu však rozhodně lze hodnotit kladně, ať již za slušnou atmosféru z dědiny, kde duchové dávají nejen dobrou noc, tak i za ucelený příběh, který dokáže diváka silně vtáhnout. ()