Hlavným hrdinom príbehu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Štyridsaťročný záchranár z malého mesta práve opustil manželku Evu (Dominika Morávková-Zeleníková). V okamihu rozchodu sa Eva stane tragickou obeťou zločinu. Z Jána je vdovec, ktorý žije s vedomím, že ženinu smrť nepriamo zavinil a neprišiel jej v kritickej chvíli na pomoc. Útočisko pred neodbytným pocitom viny nachádza vďaka kamarátovi Michalovi (Hynek Čermák) v miestnom boxerskom klube. Spriatelí sa s Michalovou zverenkyňou Gretou (Leona Skleničková), ktorej telocvičňa nahrádza nepoznanú rodinu. Vyšetrovateľ Dvořák (Vladimír Javorský), ktorý má prípad smrti Evy Kavkovej na starosti, naráža na množstvo podivných okolností. Ukazuje sa, že páchateľ, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský), je informátorom pod ochranou vyšetrovateľky z protidrogovej centrály Mudrovej (Kristýna Frejová). Jan chce veriť v spravodlivosť aj v to, že sa dokáže s pomocou svojich priateľov vrátiť do všedného života. Ale obava z toho, že by vrah nakoniec mohol uniknúť trestu, ho privedie k rozhodnutiu vydať sa na vlastnú cestu odplaty za nečakaných okolností a s neistým výsledkom. Nájde okrem pomsty aj stále nenájdené odpustenie sebe samému? (Continental film)

M.i.k.e

šedivá, špinavá, drsná a dost depresivní artovka, ve které se hlavní hrdina pere sám se sebou ve chvíli kdy je jeho přítelkyně zabita a on si vyčítá, že jí nepomohl. Ve chvíli kdy došlo ke zločinu jehož se stala obětí mu totiž volala o pomoc a on jelikož jí v tu samou chvíli opouštěl jí nezvedl telefon. To se stane v prvních cca pěti minutách a ve zbytku filmu sledujeme jak se hlavní postava pere s pocitem viny, bezmocí a mizivou vidinou spravedlnosti. Ten kdo zabil jeho přítelkyni je sice ve vězení, ale policie má problém mu dokázat, že opravdu zabíjel úmyslně a aby toho nebylo málo, je navíc informátorem v případu distribuce drog. Peter Bebjak servíruje oku nelahodící, ale o to špinavější a drsnější drama se zajímavým závěrem a velmi dobrými hereckými výkony, kde hraje prim trojice Ondrík, Čermák, Jankovský. Trochu škoda, že některé motivy nedokáže lépe zpracovat a navzdory skvělým hercům nedokáže lépe pracovat s potenciálně zajímavými postavami. Skoro o nikom se tu vlastně vůbec nic nedozvíme a i když jednání postav není úplně nepochopitelné, nedokázal sem si k nim vytvořit žádný vztah...65% ()

Autogram

Tak nie úplne zlé, ale ani priliš dobré. Dobrý je záver s pointou a herci, no a zlého je na filme celkom dosť. Hlavne kamera, ktorá veľmi "umelecky" sníma tvár herca, ale nevidíme, čo sa vlastne deje. Často sú scény pridlhé so zbytočným chodením a čumením do blba, a potom chýbajú kľúčové scény. Celkovo tak slabšie tri hviezdy. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jste jenom další z těch, co si vůbec nic nepamatujou, kromě toho, že to rozhodně neudělali." Tohle bylo velký umění, takže jsem tradičně trpěl. Barevně to bylo tisíc odstínů šedi, mluvení nesrozumitelný, zvuk skřípavej a děj se nekonal. Já jsem však optimista, takže jsem pořád doufal, že se něco stane a ... ono se nestalo. Navíc jsem si k hlavnímu hrdinovi Honzovi vypěstoval vypěstoval solidní osobní vztah - tuším, že se mu říká alergie. A ačkoli mě Honza hodně štval, tak na kapitánku Muddrovou rozhodně neměl. Tato "profesionálka" se chovala jako slepice a její nechápavej výraz měl kdokoli vylepšit pravým hákem, aby se probrala. No nic, do odpadu to nespláchnu jenom proto, že vyšším dobrem unavenej vyšetřovatel Dvořák byl docela zajímavá figura. ()

Rimsy

Peter Bebjak jde opět na okraj společnosti, když sleduje snahu chybujícího záchranáře odčinit vinu a dosáhnout pocitu spravedlnosti. Výrazné herecké výkony, všudypřítomné fyzično a vyhrocený ponor do sociální mizérie zaujmou, absence přehledně rozpracované myšlenky či dostatečného prostoru pro postavy však výsledek sráží k lehkému nadprůměru. Více zde. ()

Mrkvič

Během filmu jsem si vzpomněl na Veterána a nyní zjišťuji, že hlavní roli hraje stejný herec. Oba filmy mají zajímavou myšlenku, místy zajímavé provedení a hodně schopné tvůrce. Oběma filmům ale chybí něco navíc. Stínohra je dokonce tak vybrakovaná - málo zajímavých dialogů, málo nějakého příběhu - že si ke stominutové stopáži pomáhá občas děsně dlouhými a zbytečnými záběry o ničem. X krást jsem si říkal, že pro atmosféru je dlouhý záběr nikam dobrý, jo, pořád dobrý, jako nezávislé světové filmy, ale po dalších vteřinách už jsme si říkal "tak super, tuhle scénu bych klidně prospal a docela bych se i vyspal". Obsahem dobré na jeden díl seriálu nebo povídku, ale na celovečerák je toho ve filmu strašně málo. ()

• Celkově se hodně natáčelo v Ústí nad Labem. Podchod, ve kterém Eva (Dominika Morávková-Zeleníková) běhá a je sražena, se nachází pod železniční stanicí Ústí nad Labem západ. Budovu i kanceláře, ve kterých se pohybuje Dvořák (Vladimír Javorský), ztvárňuje opravdová pobočka kriminální policie v ulici Velká Hradební. (RedBoryyys)
  • Benzinová pumpa je reálná pumpa v areálu Agro Jesenice. Točilo se v noci a z jednoho z okolních bytů přišla stížnost na rušení filmovým světlem. Producenti pozvali majitele na plac, podívat se, co se tam děje. Zůstal se štábem celou noc a nadšeně sledoval filmovačku. (Falcon)