Kapitán Charles Boone (Adrien Brody) sa po smrti svoje manželky presťahuje so svojimi troma deťmi do zapadnutého mestečka, v ktorom zdedil dom. Tu sa bude musieť postaviť temnote, ktorá sa točí okolo jeho rodiny už celé generácie. (Game90)

EvilPhoEniX

Solidní, periodická, gotická Kingovka s upíry z 19. Století, které vévodí oscarový Adrien Brody.Je až paradoxní nakolik je Chapelwaite podobný s Půlnoční Mší s tím rozdílem, že tohle King je a Mše si na Kinga pouze hraje a samozřejmě tohle je v každém ohledu o 2 třídy výše. Několik důvodů proč si pustit tohle a vyvarovat se té nudné sračky. Nejsou tu televizní a ochotničtí herci, ale parádní Adrien Brody. Neodehrává se to v tak nudné době, tohle je poctivý špinavý rok 1850. Upíři nezačnou řádit až v poslední epizodě, ale nastupují na scénu velmi brzy a masky nepůsobí směšně, ale velmi autenticky a nepříjemně a rozhodně jde z nich respekt. Místo nekonečných dialogů z bible, se v Chapelwaite spíše soustředí na atraktivní děj, zajímavé postavy a parádní atmosféru ( každý díl je dostatečně vyvážen v poměru vyprávění děje x akce). Je to místy pěkně brutální, vizuálně správně sychravé a King je z toho cítit každým směrem. Neřeší se zde žádné irelevantní věci, které člověk v hororu zkrátka slyšet nechce a tím mám na mysli alkoholické terapie, nekonečné mše, rodinné trable a trauma, potrat ajiné. Chapelwaite umí být pěkně mysteriózní a tajemný ( nádherné halucinogenní vize! a epizoda s Home invasionem patří k té nejlepší. No takhle bych superlativy mohl mluvit dlouho. Zjednodušeně-Režijně, herecky, vizuálně, ale i po příběhové a atmosférické stránce daleko výživnější, zábavnější, napínavější a tajemnější hororovéj seroš, který se Flanaganovi vyloženě vysmívá a sere na něj z 10. patra a já si to neskutečně užívám.Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

*CARNIFEX*

Veľmi by som chcel byť štedrejší, no nedá sa. Pomalý dej viacerých buď odradí, alebo znechutí. Mne osobne v tomto prípade vďaka dobovému zasadeniu príliš nemrzel, no je naozaj pravda, že tej akcie je žalostne málo, a atmosféra ako taká všetko potiahnuť nedokáže. Škoda, ako historická upírčina to malo väčší potenciál .. ()

M.i.k.e

Kingovu povídku,kterou se tvůrci inspirovali sice neznám,nicméně i bez toho je Chapelwaite solidní upířina s povedenou atmosférou a fajn vizuálem.Škoda,že se místy motá v kruhu a utápí se ve zbytečných dialozích,což má vliv na tempo vyprávění a zkrácení o 2-3 díly by vůbec ničemu nevadilo.Lehce mě zamrzelo i finále,které mi vzhledem k půdě která se pro něj trpělivě připravovala,přišlo lehce uspěchané.Ale asi to tak mělo být...70% ()

TheEvilTwin

Obstojná upírská série se sympatickým Adrienem Brodym, která se celá nese v duchu temna, kletby a upírského sání krve na pozadí nepřátelské atmosféry v zapadlé vesnici. Chapelwaite neurazí a dobře se na něj kouká, napětí i příběh jsou celkem fajn, avšak kvůli slabšího středu seriálu a průměrného finále se přikláním spíše jen k lepší trojhvězdě. ()

Fr

,,CELÁ STALETÍ KOLUJE V ŽILÁCH NAŠÍ RODINY ZLÁ KREV...“   Maloměsto plný strachu z pověr a předsudků. Zlo je dlouho tajemný a kapitán Boone záhadnej. Baví mě to. Fajnová atmosféra, ze který tvůrci vymáčknou maximum. Příběh o osudech rodiny, ve který se dědí šílenství mi díky tomu, jak všechno funguje, připadá jako dlouhej celovečerák. Navíc každým dílem se napětí stupňuje. Smekám před scénáristy, páč tohle vytvořit na základě povídky… … ovšem abych jen nechválil, od sedmýho dílu je to zbytečně ukecaný a ubírá to na tempu. Taky ubejvá dramatičnosti, ale zase přibejvá hororu. Bohužel se to drama snažej dohnat těma kecama. Ovšem i tak je proti tomu „Půlnoční mše“ holý břídilství…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku „Jerusalem's Lot“ od Stephena Kinga neznám. 2.) Těším se, až někoho celýho vysaju.  ///  Thx za titule „saurix“.              PŘÍBĚH ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  *** ()

• Natáčanie seriálu prebiehalo vo Windsore v Novom Škótsku. (Game90)