Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

Pavlínka9

No...lákají na zajímavá jména herců, lákají na tajemné prostředí, nicméně 100 minut to byla za mě nuda, pohroma a docela velká sra*da...teprve posledních 20 minut stálo za to si počkat do titulek.... ()

ywo666

Cakal som trochu viac. Je to temne, ponure, dobre obsadene. Ale hutna atmosfera nenahradi chybajuce tempo. Skoda ze tam nebolo viac napatia. Pritom napad, aj krimi linka bola super. Zaver prekvapil. Scott Cooper ma cveng sikovneho rezisera. Ale mam pocit sikovny reziser by z tohoto vytrieskal viac. Avsak stale zaujimave dielo. Hodnotim to niekde medzi 70-75%. Slabe 4* a nenaplnene ocakavania. ()

JohnSmith

Moc jsem se na tenhle film těšil. Bohužel jako již po několikáté mě i tentokrát Netflix zklamal. Tenhle film má dva klady, atmosféru a závěr, který je zbytečně dlouhý a ukecaný. Celý film se však vleče, nulový spád, nulové napětí, prostě nic. Bale dostal celkem málo prostoru, což je škoda. Bohužel víc prostoru dostal nesymaptický Melling v roli Poa. Tlachání a Tlachání a upřímně nebýt závěru tak bych hodnotil hůř. ()

hroubek

Zklamání. Těšil jsem se na temnou detektivku a dostal jsem hezky natočenou nudu, kde jsou dobří herci. Atmosféra není špatná, vizuál se mi líbil, hudba je dobrá. Ale je to nuda. První půlka mě těmi dialogy uspala. Druhá je na tom o dost lépe, protože se začne konečně něco zajímavého dít. Scott Cooper je šikovný režisér, který umí, ale tady se mu to vše rozpadá pod rukama. Celou dobu jsem si říkal, co vlastně filmem chce říci. Vidím zde zajímavé nápady, ale špatné provedení. Navíc to místy nedává smysl. Naštěstí si Cooper pohlídal technickou stránku filmu a má šikovné herce, které film táhnou nahoru a díky nim to není velký průšvih. Christian Bale odvádí dobrý výkon a svým charisma táhne nudnější děj. Harry Melling si krade spoustu scén pro sebe a herecky roste. Sice mě jeho výkon neposlal do kolen, ale je jediným svěžím prvkem. Anderson, Boynton, Duvall, Jones, Spall nebo Gainsbourg - herci, kteří umí hrát a jsou šikovný, a tady to nemají šanci předvést a místy dost přehrávají. Osobně mi nesedla pointa a hlavní zvrat, protože mi to přišlo divné a docela dost hloupé. Bledé modré oko je nudný film, který vypadá hezky, ale pokud ho nemusíte vidět, tak na něj nekoukejte. ()

Skeksis

Detektív bez zbrane je ako farár bez kríža. Čiže Christian Bale rieši vraždy bez zbrane s pomocou E. A. Poea. Nechápem, čo tam robila Gainsbourg. Hrala tam asi päť minút a väčšinu sa váľala v posteli. Absolútne zbytočná postava. Asi si myslela, že je ešte v Nymfomanke. No stále lepšia ako tá vyšinutá piča s epilepsiou, ktorá si nahovárala, že má divné potreby. V skutočnosti mal čudnú chorobu Edgar Allan Poe. Celý život sa bál, že raz odpadne, prehlásia ho za mŕtveho a pochovajú za živa. Možno preto písal horory, no nemyslím si, že s jeho alkoholizmom by dokázal vyriešiť čokoľvek. ()

Eleanor05

Podprůměrná a zdlouhavá dobová detektivka s překvapivě mdlým Christianem Balem a překvapivě dobrým a padnoucím Harry Mellingem. Roztahaný, poměrně zbytečný film s hloupým až směšným rozuzlením a celkem dobrým, ale už stokrát viděným závěrečným plot-twistem. 2*. ()

VanTom

Vyšetřování okultní vraždy se rozjíždělo nadějně a způsobilý bývalý detektiv vytvářel s bystrým kadetem Edgarem A. Poem pěkně se doplňující dvojici; minulost byla patřičně pošmourná, ne však přestylizovaně špinavá. Rozvláčné tempo, emoční chladno a temné odstíny se nicméně brzy ukázaly jako nepříliš záživné, rozřešení pak jako mysteriózně pitomé, a ani druhý konec, tedy dovětkový twist, mé klížící se oči údivem nerozevřel. 50 % ()

Sany33

Príbeh: Našlo sa telo obeseného chlapca z miestnej akadémie. Zdanlivá samovražda sa nakoniec javí ako akt násilia. Čo je ešte horšie telo je v márnici zneuctené a je mu odňaté srdce. Detektív Landor je tá správna osoba na odhalenie vraha. Asistovať mu bude mladšie alter ego E. A. Poa. Herecké obsadenie: Po dlhšej dobe som natrafil na filmovom plátne na pána Balea. Zo svojho talentu mu neubudlo a bola pre mňa radosť sa na neho pozerať. Dosť nesympatický ale o nič menej oduševnený výkon podal aj pán Melling, ale svoj typicky buranský anglický ksicht nezamaskuje. Prevedenie: Nebudem Vám klamať. Zaujala ma doba, zaujala ma postava pána Poa, zaujalo ma vykreslenie zločinu ako aj odhaľovanie pravdy. Ale preboha 128 minút? režisér si to pomýlil s artovým výsokorozpočtovým filmom a tak naťahoval každú jednu minútu do nekonečna. Osekať to o dobrých 40 minút a rozmýšľal by som o najvyššom hodnotení, bez srandy. Pocity: Tváre na ktoré sa dobre pozerá zatienila prepálená stopáž a tak sekundárne vyústenie celého deja, znudenému divákovi pripadalo fádne. Pridaná hodnota: Kvalitná detektívka s dobrou zápletkou ale prehnanou stopážou, ktorá unudí aj najodolnejších jedincov. 60% ()

fabecc1222

Koho by u Kamene mudrců, že z toho neskutečně tlustého Dudleyho jednou vyroste herec, který dokáže zaujmout v každé roli...Herecky přesné je to tu pochopitelně ve více rovinách, což už naznačují jména, která byla pro projekt angažována, jen škoda, že někde jinde to drhne. Těžko říct, jestli už takovýmto atmosférickým filmům odzvonilo, ale já doufám, že ne, a že se najdou tvůrci, co s takovouto mrazivou dobovou atmosférou dokážou pracovat lépe, než zde. Tady to vyjma té atmosféry opravdu jinak nic moc v rámci příběhu nenabídne, a někde tak v půlce, kdy už si navyknete na tu atmosféru, tak zjistíte, že to příběhově začíná nudit. ()

ghatos

Stylové prostředí, kulisy, zápletka...vše vypadá na první pohled dobře, jenže není to úplně zručně poskládané...chybí tomu lepší vypravěčská forma. Průměr - sledovatelné to je. 57%. ()

blackJag

"OBĚŤ JE NEJVYŠŠÍM DŮKAZEM LÁSKY." Velkolepý historický puzzle, kterému k dosažení vzletného přízviska nechybí prostředky povahy movité či nemovité (obojího bylo evidentně v hojné míře k dispozici), chybí mu odpovídající realizace. Režie i scénář jsou ve shodě mdlé povahy a jest za to odpovědna jediná osoba - Scott Cooper. Škoda, tohle mohla být klasika. 50% ()

drackula

Toto bol veľmi zvlášny film. Úvodné dve tretiny boli pomalé a niekto by možno povedal, že nezáživné. Mne sa však páčila atmosféra, ktorú si film postupne budoval. Množstvo úžasných zahmlených záberov, svojské prostredie West Pointu a samozrejme skvelé herecké výkony dokázali udržať moju pozornosť. Balea beriem ako konštantu kvalitného herectva a ani tu nesklamal. Príjemne ma prekvapil Harry Melling, ktorého EAPoe bol geniálny. Spôsob vyriešenia celého prípadu možno nie je ideálny, ale v istom momente som prestal príbeh vnímať ako čistokrvnú detektívku. Viac som si užíval dobovú atmosféru a drobné odkazy na svetoznámeho spisovateľa. 70% Netflix ()

Maynard.

Dokonce váhím, že bych tomu píchnul 5 hvězdiček, až takle sem nadšenej. Nejvíc samozřejmě z Baleho, kterej je prostě dokonalej. Ale v tomhle filmu ho zastínil nejen postavou, ale i herectvím mladej tlusťoch z Harryho Pottera ( tlustej Dadly) :o). Už sem ho ve filmech zareistroval, takže vím, žže ten jeho xicht dává filmům tajemno, ale tady svý herectví rozpálil jako prase na vohni. Celou dobu byla atmosféra více než mrazivá, jednou sem si dokonce musel stáhnout zvuk, až takle sem se bál :o). Už to vypadalo na průměrnou zápletku s obyčejným koncem, ale opak byl pravdou. Konec to totálně nakopnul a myslím, že všechny diváky ohromil... ()

sedm.1

Na první pohled sice nadmíru přitažlivý film, který mě ovšem ve výsledku dost zklamal. Rozhodně to ale nebylo svým zpracováním, jelikož to bylo přesně takové, jaké jsem si představoval a v jaké jsem doufal, tudíž mrazivé a poměrně syrové, úžasně zachycující až hororovou atmosféru a prostředí dané doby, a i po vizuální stránce více než silné a působivé. Toť ovšem z pozitiv vše. Tedy ještě možná krom Christiana Balea, který opět nezklamal a svým výkonem táhne film hodně nahoru, ale zůstal v tom v tomto ohledu až pozoruhodně sám, jelikož nikdo další výraznější se zde naprosto neobjevil, no a o představiteli Edgara Allana Poea se tu radši nebudu ani zmiňovat, jelikož ho znám už z mnoha jiných filmů a já jsem na ten jeho divnoksicht fakt jako vysazený, až alergický. Každopádně za hlavního viníka neúspěchu této podívané nicméně považuji především zápletku, která je fakt matná, až marná. Ve výsledku vlastně ani moc nevím, co si o ní mám myslet. Jako náběh byl vážně ještě působivý, pak se ale začalo těžce přešlapovat na místě a z toho místa se tvůrci vlastně nehnuli až do konce, kdy pak náhle přišli s naivní pointou, aby ji pak ještě navíc vyšperkovali ještě dalším zásadním zvratem, který byl sice nečekaný, ale jako pardon, zároveň i fakt strašně hloupý a nedomrdlý, postavený na hromadě náhod, a to fakt jako nelze považovat za důstojné vyvrcholení takovéhoto typu filmu. Zklamaný jsem pak i z naprosté absence napětí a emocí, nekonali se tu ani žádné divočiny, co se třeba násilí či sebemenší akce týče, prostě celý ten film je dost nudný a nezáživný, k čemuž pak přispěla i zcela zbytečně přestřelená stopáž. Zkrátka škoda, po technické stránce tedy sice parádní záležitost, obsahově ale velká bída. ()

Lukoboss

Vcelku hvězdně obsazená podívaná tzv. o pár hercích, dalo by se říct. Z toho výčtu je totiž celej příběh vystavěnej právě na těch pár postavách, naopak ale na mnoha rozhovorech, s čímž jsem neměl úplně problém. O filmu jsem nic moc dopředu nevěděl, vlítl jsem do toho a vcelku se bavil, vyloženě hluchý místa bych tam nehledal, i když je třeba v zápětí dodat, že se jedná výhradně o konverzační krimi-thriller. Žádná velká akce, mystery jen částečně a škatulku horor vůbec neberte v potaz, každopádně slušnej snímek, kterej v závěru protne pár zvratů, aby divák dostal i nějaký to překvapení. Jojo, byly tady už lepší, ale ostuda to rozhodně není. ()

The Viper

Zajímavé rozuzlení, skvělý Bale a ošklivý a otravný Melling, na kterého se místy nedalo vůbec koukat. Kdyby stopáž byla o nějakých 15-20 minut zkrácena byl by výsledný počin skousnutelnější. ()

borec999

Dobová kriminálka s fajn hereckým obsadením, občas dobrou temnou atmosférou a solídnym rozuzlením. Najväčším nepriateľom filmu je vlastne on sám, respektíve jeho prehnaná dĺžka ktorá spôsobuje, že tempo hapruje a vznikajú občasné hluché miesta. Ako mysteriózna detektívka s nádychom hororu na jedno pozretie fajn, ako ambiciózne dielo poškuľujúce po filmových cenách, či diváckych rekordoch na Netflixe je to prúser. Lepšie 3* a 60% ()

Kienast

Chválím atmosféru, chválím herecké výkony, bohužel je to moc utahané a nezáživné, na to abych šel s hodnocením výš. 6/10 ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (viac)