Ace Ventura 2: Volanie divočiny

• Slovensko Ace Ventura: Volanie prírody (viac)

Ace Ventura (Jim Carrey) utrpel ťažkú traumu, keď pri záchrannej akcii zahynul jeho pomocník, medvedík čistotný. Z meditácií v budhistickom kláštore, kam sa uchýlil, ho vytrhne Fulton Greenwald, ktorý mu ponúkne novú prácu – nájsť v africkej provincii Bonai ukradnuté posvätné zviera černošského kmeňa Wačatov, ktorý mala ako svadobný dar dostať náčelníkova dcéra. V opačnom prípade hrozí vojna s kmeňom Wačutov, odkiaľ pochádza ženích. Na konzuláte prijme výstredného detektíva konzervatívny konzul Vincent Cadby a predstaví mu majiteľa safari Burtona Quinna, ktorý je Venturovi okamžite nesympatický. V osade Wačatov sa zoznámi s náčelníkom a pozrie si jaskyňu, odkiaľ uniesli posvätného bieleho netopiera Šikaku. Hoci netopiere nemá rád, ujme sa pátrania. V jaskyni nájde pero z havrana, ktorá patrí Quinnovi. Ace má však aj nový problém – mimoriadne sa mu páči zvodná náčelníkova dcéra... (TV Markíza)

Nivenx

Pořád velice vydařená komedie s Jimem Carreym, i když o drobet slabší. Kdyby tam nehrál on, strhnu hodnocení minimálně o dvě * dolů. 70%. ()

URBAN

Není to zrovna blbost, protože Jim Carrey to prostě táhne, ale není to zrovna taková sranda. Co si pamatuju první díl byl o něco vtipnější. ( 30.1.16/MAC ) ()

Decker

Druhy dil Ace Ventury mi pride sice o neco slabsi nez prvni, ale rozhodne je stale na co se divat. U nekterych scen jsem dostaval temer zachvaty smichu a stejne tak u dalsich jsem se jen lehce uculoval ci spise nudil, avsak celkove vysledek je nekde mezi 3 a 4 *. ()

ivan_drago

Tak lepší určitě ne. Carrey opět předvádí neuvěřitelné množství všech možných i nemožných gagů a obličejů, ale tak nějak mi to příde, že už sem to viděl v prvním díle. Potěší narážky na jiné filmy a perfektně sedne hudba. Prostě velmi kvalitní pokračování skvělého filmu, které se musí zhlédnout každý milovník komedií. ()

miguel_111

O čosi slabšie než bola 1-tka, ale aj tento diel ma určite mnoho silných momentov. --- Mé zvyky?Ano. Workoholik. Ta skvrna na vašich kalhotách dokazuje, že si ho oklepete jen jednou. Kvůli práci to neuděláte víckrát. --- Pre mňa 70% ()

lennyd

Ace Ventura (Jim Carrey) se po jednom neúspěchu při zachraňování jakýsiho bobra uchýlil (po vzoru Ramba) do budhistického kláštera, kde hodlá spitovat vědomí a meditovat. Nicméně i tam ho nalezne Fulton Greenwall s neobvyklou prosbou. Mezi africkými kmeny se schyluje k válce. Sice měla být nejdříve svatba, ale jednomu z kmenů se ztratil posvátný pták, bílý netopýr a pokud nebude nalezen, oba kmeny se střetnou ve válce ... Pokračování Ace Ventury těží ze úspěchu prvního dílu, a taktéž staví vše na výkonu Jima Carreyho. Ten se sice snaží pitvořit ještě víc, ale i to co v jedničce bylo jakžtakž vtipné zde působí chvilkama až trapně. Ale i tady se najdou docela vtipné okamžiky, např. porod nosorožce. Doufám, že někoho nenapadne Ace Venturu znovu křísit a točit další pokračování... ()

geklon

Pět hvězd, proč do prdelky, mamamía. Dyť je to infoušky, debilně debilní, uáááá? A námět jedničky, to prostě jenom koupíruje. Jóó, jÓÓ, jóó. Ale nejde to jinák, promiň, promiň, promiň. Ale prostěto nejde jinák, né, né, né. ()

MikyAff

U Ace Ventury pro mě platí, že dvojka předčila jedničku. Jsou zde mnohem sympatičtější postavy, Jim Carrey to táhne naprosto stejně dokonale a i zápletka je záživnější. Při zmínce zvířecího detektiva mi vždycky jako první vyskočí právě tohle pokračování. ()

dANo

Pokračovanie vydarenej a nadpriemernej komédie o Ace Venturovi je bohužiaľ už podpriemerné a tentokrát to nezachránil ani herecký výkon Jima Carreyho, ktorý síce bol opäť svetlejším bodom filmu, ale to svetielko sa stratilo kdesi v hlbokom tuneli, alebo skôr niekde v divočine. ()

Danny F.

Dobrá komedie s neméně dobrým Jimem. Příjde mi tento díl plus mínus stejný jako předchozí. Stejně střelený, šílený a ujetý. 60% ()

sskrblik

Pokračování se mi líbilo víc než první díl. Když člověk upustí od smysluplného příběhu, hlubší pointy tak se dobře baví. ()

Brain-D

"Vy jste ten chlapík z Monopol?" :D:D:D, slabší jak první díl, ale Jimi to zahrál výborně a jeho komedie jsou nadmíru výtečné. ()