Hovor so mnou!

• Česko Mluv se mnou (viac)

Skupina kamarátov narazí na záhadnú mumifikovanú ruku, o ktorej zistia, že ich dokáže dočasne spojiť so svetom duchov, ak sa ruky chytia a vyslovia: „Hovor so mnou!“. Nebezpečná hračka sa stáva hlavnou atrakciou večierkov a vzbudzuje čoraz väčší záujem na sociálnych médiách. Pri jednom zo seáns sa však svety spoja príliš nadlho, čím prebudí a vypustí hrozivé nadprirodzené sily. (Vertigo Distribution)

Seabeast

Navzdory tomu jaký má film "hype", tak jsem se opravdu těšil. Prý za poslední dobu horor, co za něco stojí a nabídne notnou dávku děsivosti. A je pravda, že žánr horor minimálně z posledních dvou dekád značně kvalitativně upadl. Jen málokdy narazím na něco, co by opravdu stálo za to a potěšilo moje morbidní choutky. Mluv se mnou je ale naprostý pšouk do prázdna s typicky ultra-dementní mládeží. Nápad na scénář vyloženě špatný není a sem tam přijde záblesk pěkného audio vizuálního pokoukáníčka. Pravda, masky jsou asi jediný prvek, co stojí za zmínku. Zbytek jinak naprosté zklamání a nebetyčná nuda. Divím se vysokému hodnocení a uznání, protože si to snímek absolutně nezaslouží. ()

darkrobyk

Stačí ruka čarodějnice a komunikace s duchy může začít. Co by asi tak dokázala čarodějnice celá? Mia je rozporuplnou postavou, postupně se ale stává naprosto tragickou. Když sleduje svůj vlastní cíl, a nelze se jí až tak divit, nebere ohledy, čímž se do smrtelného nebezpečí dostávají všichni její blízcí. Scény posednutí jsou velmi intenzivní a já kvituji, že místo trapných lekaček se stupňuje napětí až k děsivému vrcholu. Duchařský horor s malým přesahem do čarodějnického staví na atmosféře a konfliktech postav. Skvělé masky, gore výborné - jistě, není až tak šokující, ale dostačující a věrohodné je. Prolínání světa duchů s naším, vidiny, halucinace a zlověstné větve stromu ohýbané větrem, zatím co Duckettova ruka klidně odpočívá na okně a čeká. Mia při kontaktu vypadá jako Michael Jackson v Thrilleru..., ale jinak dobrá. Škoda, že víc prostoru nedostala Miranda Otto, ale chápu, že omladina byla na prvním místě. Pro mne překvapení, páč duchařiny mě většinou nijak neděsí, co hravě strčí démony posledních let do kapsy. ()

Goldbeater

Talk to Me je příjemná malá duchařina od protinožců, jež se nesnaží nahánět diváckou odezvu lacinými lekačkami, ale místo toho se věnuje notnou dávku času vztahy mezi hlavními postavami. Koncept duchařských seancí jako riskantní zábavy pro neopatrné zoomery je zajímavá premisa, která by v nesprávných rukou mohla vyznít naprosto směšně, zde však velmi solidně funguje hlavně díky uvěřitelným a neotravným postavám australských teenagerů. [Sundance Film Festival 2023] ()

*CARNIFEX*

Za mňa solídna vec. A zároveň chcem poďakovať za drbnutú mládež dnešnej doby, lebo bez ich primitívneho zmýšľania by bolo asi tak o 60% menej hororov, keďže aj toto jej jeden z mnoha, ktorý je námetovo vyskladaný práve na inteligencii násťročnej generácie tejto doby. Škoda, že nemal záver väčšiu gradáciu, no za mňa aj tak dobre .. ()

Lucasion

Velmi originální a svěží horor. Myslel jsem si, že po Wanovi už nikdy nedorazí nikdo, kdo by udělal nějakou originální duchařinu. A hle. Dvojice australanů tvoří velmi pestrý a nový horor. S jednoduchou zápletkou, skvělou atmosférou od začátku do konce a s napětím správného hororu. Ve výsledku mi jen vadí ta absence goru. Respektive jsem po všech recenzích zde na ČSFD očekával nějakou skutečnou gore nechutnou scénu a kde nic tu nic. Jistě, jedna scéna je krvavá a nepříjemná, ale nic co by mi hnulo žaludkem. Naopak se Talk to Me drží příjemně na hraně krve, únosnosti a děsivých momentů. Ani se nedivím, že to mělo úspěch a hned se kuchtí dvojka. Rozumím tomu a o to víc tleskám, když se jedná o tvůrčí prvotinu. Takže za mě překvapení roku a doufám v další solidní duchařiny. (78 %) ()

• Zoe Terakes (Hayley) je nebinární, transmaskulinní a bisexuální. V Kuvajtu je proto film zakázán, přestože genderová identita dané postavy ve filmu není nijak diskutována. (TroiMae)
  • Film sa odohráva v Adelaide, tam bol aj natočený (natáčanie trvalo od apríla do mája 2021) a odznie tu aj pieseň od speváčky Sia - "Chandelier", ktorá je tiež z Adelaide. (Arsenal83)
  • Režiséři Danny a Michael Philippou odmítli režírovat neznámý film pro DCEU, jelikož chtěli, aby film Mluv se mnou byl jejich režijním debutem. (Reesam)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD